Kurzemes Vārds

01:02 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Par to, ka nepiedāvā cigareti - ar pudeli pa galvu

Gundars Matīss

Ir neskaitāmas versijas par to, kā naktīs sākas kautiņi ielās. Parasti uzbrucējs garāmgājējam palūdzot cigareti un, saņēmis atteikumu, sitot pa seju. Tieši pēc šāda scenārija pagājušā gada nogalē piekāva kādu policijas darbinieku.

Kurzemes Apgabaltiesa nolasījusi spriedumu četrām personām, kuras vainoja sabiedriskās kārtības pārkāpšanā, ko raksturoja īpaša bezkaunība. Divi no apsūdzētajiem tika vainoti arī zādzībā un apsūdzēti par to, ka piesavinājušies svarīgu personas dokumentu.

Tiesas laikā noskaidroja, ka 1997.gada 7.decembrī ap pulksten 1.30 Liepājā, pie mājas Bāriņu ielā 16, Mihails Meļihovs lūdza, lai uz ielas stāvošais B. iedod cigareti. Saņēmis atteikumu, Meļihovs iesita B. ar pudeli pa galvu. Turpat blakus stāvošie Boriss Potapenko, Larisa Grišina un Mārtiņš Ivanovs arī uzbruka upurim. Tad B. nokrita, taču trīs iereibušie puiši un arī meitene sāka sist gulošo ar kājām. Cietušajam tika nodarīti viegli miesas bojājumi un radīts smadzeņu satricinājums.

Tiesa Ivanovu vainoja arī atklātā zādzībā, jo viņš upurim novilka kurpes un atņēma degvīna pudeli "Bravo". Turklāt Ivanovs no gulošā vīrieša kabatas izvilka svarīgu personu apliecinošu dokumentu - Iekšlietu ministrijas policijas darbinieka apliecību. Tiesas sēdes laikā apsūdzētie savu vainu atzina. Izskaidrojot savu rīcību, viens no puišiem teica, viņam neesot paticis, kā B. atbild uz jautājumu par cigareti. Tāpēc Potapenko iesitis B. ar dūri pa seju, bet Meļihovs ar pudeli pa galvu. Kad uzbrucēji uzzinājuši, ka piekautais vīrietis ir policists, vēlreiz spēruši gulošajam.

Tiesa lēma, ka Potapenko, Meļihova un Ivanova vainu mīkstina fakts, ka viņi noziegumu izdarījuši, būdami nepilngadīgi, un viņi, kā arī Grišina, agrāk nav tiesāti. Turklāt apsūdzētie savu vainu atzina un nožēloja izdarīto. Par puišu atbildību pastiprinošu apstākli tika atzīts tas, ka noziegums izdarīts dzērumā.

Tiesa Meļihovam atņēma brīvību uz trīs gadiem, taču spriedumu neizpildīs, ja viņš neizdarīs jaunu noziegumu trīs gadu laikā. Potapenko piesprieda divus gadus un sešus mēnešus nosacīti, nosakot tikpat ilgu pārbaudes laiku. Grišinai atņemta brīvība uz vienu gadu, bet Ivanovam - uz diviem gadiem. Arī Grišinai un Ivanovam sods ir nosacīts un paredzēts pārbaudes laiks.