Kurzemes Vārds

19:32 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Daugavas" stadions pošas Eiropas kausiem

EDGARS LŪSĒNS

Mazāk nekā divi mēneši palikuši līdz šās vasaras nozīmīgākajam sporta notikumam mūsu pilsētā, kad "Liepājas metalurgs" startēs Eiropas kausu ieguvēju kausa izcīņā. No šodienas sākot, turpat piecas nedēļas līdzjutēju uzmanību televizoru ekrānos saistīs pasaules čempionāts Francijā, tāpēc var paredzēt, ka šis laiks aizskries vēja soļiem. Tomēr tas, vai Liepāja beidzot ieraudzīs mūsu komandas spēli mūsu kontinentā tik prestižajos Eiropas kausos, ir atkarīgs no tā, vai "Daugavas" stadions spēs sasniegt starptautiskajām prasībām atbilstošus standartus. Kad "Kurzemes vārds" vaicāja Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretāram Jānim Mežeckim, kā viņš vērtē liepājnieku izredzes, ietekmīgā amatpersona pauda pārliecību, ka Eiropas kausu ieguvēju kausa izcīņas pirmās kārtas mačs noteikti notiks Liepājā.

Šodien piedāvājam sarunu ar futbola kluba "Liepājas metalurgs" izpilddirektoru Aleksandru Ragozu, lai detalizētāk uzzinātu, kā rit "Daugavas" stadiona sakopšanas un uzpošanas darbi.

- Nevar noliegt, ka stadionā, kopš to savā pārziņā ņēmis "Liepājas metalurgs", ir notikušas izmaiņas. Tomēr plastmasas krēsli, kas ir visai būtisks ērtību priekšnoteikums un par kuriem runāts vēl ziemā, pilsētā parādījās tikai šās nedēļas sākumā. Kāpēc šāda aizķeršanās?

- Neapšaubāmi, ka tieši šie soli būs stadiona sakoptības galvenā pazīme, taču ieilgušajā gaidīšanā mūsu vaina ir apmēram divdesmit procenti, bet pārējie astoņdesmit jāuzņemas Latvijas Futbola federācijai. Tagad, kad šī solu krava beidzot ir Liepājā, varu teikt, ka 4000 krēslu uzstādīšana arī būs mūsu galvenais darbs tuvākā pusotra mēneša laikā. Šobrīd krēsli jau tiek izsaiņoti, un šīs nedēļas laikā sāksim to uzstādīšanu. Plānojam krēslus izvietot tā, lai, uzmetot skatu tukšām tribīnēm, būtu salasāms kluba nosaukums "Liepājas metalurgs".

- Kā jūs pats novērtētu darbu norisi mūsu pilsētas labākajā brīvdabas sporta kompleksā?

- Visu, ko līdz šim esam plānojuši, arī paveicām, taču nenoliegšu, ka bieži mums darbā gadās arī šķēršļi, tāpēc arī reizēm pieļauta neliela nokavēšanās. Domāju, ka paveiktais jums ir labi zināms. Esam stadiona ģērbtuvēs direktora kabinetu pārveidojuši par gaumīgu metodisko telpu, kurā notiek preses konferences, bet komandas vadītāji un spēlētāji analizē spēles, izmantojot videomateriālus. Ar laiku šo iekārtojumu vēl papildinās futbola simbolika un atribūtika, nākamgad ceram izveidot arī nelielu futbola muzeju, kurā būs redzama Liepājas futbola vēsture. Esam iekārtojuši arī ložu goda viesiem un izveidojuši, manuprāt, diezgan labas kvalitātes nojumes treneriem un rezerves spēlētājiem. Nopirktais modernais zāles pļāvējs un stadiona strādnieku darbs jau garantējis ļoti labu zālāja kvalitāti futbola laukumam. Skatītāji jau pēdējā mača laikā varēja baudīt ērtības, kuras piedāvā mūsu jaunā, improvizētam futbola laukumam līdzīgā brīvdabas kafejnīca. Rudenī plānojam labiekārtot arī "Daugavas" stadiona rezerves laukumu.

- Kādus darbus jūs vēl cerat izdarīt jau tuvākajā laikā?

- Mūsu sāpju punkts ir preses loža, kuru nevaram pabeigt, jo nekādi neizdodas atrast īsto risinājumu. Nepārspīlēšu - ir bijuši jau astoņi projekti, bet neviens no tiem nav tāds, lai neierobežotu redzamību daļai skatītāju, taču risinājums būs. Tāpat kā žurnālistiem būs darbam nepieciešamās komunikācijas iekārtas. Ceram pat, ka tālruni un faksa aparātu varēsim novietot tieši preses ložā. To varu apsolīt, jo esmu par to pārliecināts. Diemžēl tālākās nākotnes skicēs novietojams stadiona apgaismošanas projekts, jo to tik lielā ātrumā vienatnē nevar pavilkt pat tāds uzņēmums kā "Liepājas metalurgs", tāpēc šo problēmu laikam gan tomēr varēsim risināt tikai nākamgad.

- Nesen sarunājos ar pazīstamo futbola speciālistu, starptautiskos mačos inspektora pienākumus pildošo Miķeli Rubeni. Viņš stāstīja, ka šobrīd starptautiskajos futbola standartos dominē tendence, kurā primārais nav vis laukuma kvalitāte, bet gan stadiona infrastruktūra, skatītāju ērtības. Šajā sakarībā vēlējos pavaicāt, vai "Daugavas" stadionā tiks atrisināta mūžsenā labierīcību problēma un vai varēsit garantēt līdzjutēju drošību?

- Pilsētas pašvaldība kopā ar "Liepājas metalurgu" realizē projektu, kurā līdz Eiropas kausu spēlei tieši pie stadiona ieejas plānots uzcelt modernākās labierīcības pilsētā. Mēs, protams, bijām ieinteresēti, lai tās atrastos stadiona teritorijā, tomēr tas laikam gan nenotiks. Stadiona iekšpusē esošajās tualetēs esam veikuši kosmētisko remontu, bet pilnībā tās atjaunot pagaidām nav mūsu spēkos, un diezin vai tas arī būtu racionāli, jo līdz stadiona izejai taču nav jāveic nekāds milzu attālums. Par nekārtībām stadionā esam jau saņēmuši aizrādījumu valsts čempionāta spēles laikā, taču uzskatu, kas tas ir pārpratums, nevis problēma, jo esam noslēguši līgumu ar valsts policiju, un kārtību sargājošās struktūras apņēmušās savus pienākumus izpildīt. Gadās jau, ka kāds līdzjutējs vēl pamanās ienest dzērienus stikla pudelēs, tomēr cenšamies skatītājus pieradināt pie UEFA prasībām, tāpēc spēļu laikā stadiona teritorijā pārdod vairs tikai izlejamo alu vai atspirdzinošos dzērienu skārda kārbās.

- Vai esat pārliecināts, ka jūsu pūliņi nebūs veltīgi un sasniegsit pašu galveno mērķi šajā sezonā?

- Ar katru gadu kvalitātes standarti aug, taču atsevišķas nianses varētu būt mums labvēlīgas. Šogad Latvijas Futbola federācija solījusi, ka varēsim rīkot vismaz vienu maču savā laukumā, un par Liepājas "Daugavas" stadiona atbilstību noteikumiem ar savu goda vārdu galvojis Futbola federācijas ģenerālsekretārs Mežeckis. Bet to, vai mačs notiks, noteiks spēles inspektors, kurš sacensību norises vietā ierodas dienu pirms cīņas. Viņa lēmumu lielā mērā izšķirs tas, vai stadionā ir plastmasas krēsli un vai standartiem atbilst ģērbtuves. Tā kā mums tas viss būs, esmu par visiem simts procentiem pārliecināts, ka liepājnieki redzēs "Liepājas metalurgu" spēlējam Eiropas kausos.