Kurzemes Vārds

20:39 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ziedi un neziedi

Kirils Bobrovs

Beidzies tīrības mēnesis. Tajā daudz kas paveikts. Taču tas nenozīmē, ka uzmanība vairs nav jāpievērš negatīviem piemēriem un tikai jādzied pašiem sev slavas dziesmas. Vispirms gribu pasacīt, ka daudz ko varēja arī izdarīt, negaidot tīrības mēnesi, neizsludinot speciālu kampaņu. Gandrīz visās maģistrālajās ielās ir posmi, kur notekās krājas smiltis. Ir zināms, ka tās jānovāc katru pavasari un nav nepieciešams rīkot sestdienas talkas.

Par tā saucamām nelikumīgajām izgāztuvēm mēs runājam jau vairākus gadus. Dažviet izdevies no tās likvidēt. Taču ar tām ir saistīta kāda problēma - pašdarbības ceļā nojauktās veco māju paliekas. Gandrīz visur, kur palikušas ķieģeļu lausku un vecā apmetuma kaudzes, iedzīvotāji met arī sadzīves atkritumus, piemēram, blakus namam Metalurgu ielā 14, Baseina ielā 15, ļoti nepievilcīga izskatās Kapsētas iela. Tur ir arī nelikumīgi uzbūvētas garāžas, no kurām viena nesen nodega, bet pārējās aizaugušas ar zāli un pat kokiem, un tuvējo māju iedzīvotāji to starpās ber gružus. Nesen šo teritoriju sakopa, taču nezin kādēļ tikai daļēji. Milzīgu dzelzsbetona grodu, pagājušo laiku celtnieku pieminekli, iztīrīja no gružiem, taču sabēra tur zāģu skaidas.

Uz minētās ielas brauktuves ir vairākas kaut kādu komunikāciju šahtas bez vākiem. Jau otro gadu mums zvana, ka tādas pašas lamatas apdraud autovadītājus un gājējus Grīzupes ielā. Šādas lietas, protams, nav jākārto tīrības mēneša ietvaros, kaut gan tās ir tieši saistītas ar pilsētas veidolu. Jau sen kaut ko vajadzētu darīt. Tāpat kā ar līdz galam neuzbūvētajiem objektiem. Iespējams, grūtāk izdomāt, ko iesākt ar deviņstāvu dzīvojamā nama karkasu, bet, ja celtnieki nav tikuši tālāk par būvbedri vai pamatiem, tad to izdarīt ir daudz vieglāk. Jau desmito gadu šāda bedre izdaiļo Klaipēdas un Vidusceļa ielas stūri. Kaut kad tur bija plānots būvēt pasta nodaļu.

Lasītāji zvanīja un pieprasīja saukt pie kārtības Siguldas ielas autostāvvietas saimniekus, kuri bez atļaujas izcērt kokus. Tā ir firma "Nokra", un Pilsētas domē apgalvo, ka darbības paplašināšana un koku izciršana esot saskaņota. Vienīgi nedrīkstētu nocirstos kokus kaut kur pamest. Nesen uzņēmuma "Liepājas ūdens" remontnieki novērsa kanalizācijas avāriju O.Kalpaka ielā, bet kāpās, iepretī 15.skolai, izveidojās smirdošs notekūdeņu ezers. Vai tiešām tos nevarēja kaut kur aizsūknēt? Dažviet jānozāģē pilnīgi nokaltuši koki. Un vēl - Flotes ielā no ietvēm slaucītos gružus jāpārtrauc mest Emigrantu māju teritorijā. Agri vai vēlu smilšu kaudzes un pērnā gada lapas būs jānovāc par budžeta līdzekļiem.