Kurzemes Vārds

20:49 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

V.Krištopans domā: Pāvilosta varētu kļūt par satelītostu

Vakar satiksmes ministrs Vilis Krištopans žurnālistiem pauda viedokli, ka nākotnē varētu izmainīt ostu likumu, un Latvijas mazās ostas varētu kļūt par lielo ostu satelītostām, informē ziņu aģentūras LETA un BNS.

Šāda ideja Krištopanam radusies pēc 5.jūnija vizītes Pāvilostā, kas patlaban ir maza zvejas osta. Viņaprāt, Pāvilosta varētu kļūt par Liepājas ostas un Ventspils ostas satelītostu. Šīs ostas pašreizējais dziļums ir 3,5 metri, un, lai tā nodarbotos ar koku kravām, to vajag padziļināt, kas prasa ievērojamus līdzekļus. Satiksmes ministrs uzskata, ka, izdarot izmaiņas likumā par ostām, lielās ostas varētu dotēt savu satelītostu padziļināšanas darbus un citus attīstības plānus.

Mazās ostas varētu uzņemt kravas, kas nav piemērotas lielo ostu infrastruktūrai. Ministrs sacīja, ka lielajām ostām neesot izdevīgi nodarboties ar koku kravām, un tās pa autoceļiem tiek vestas desmitiem kilometru tālu uz lielajām ostām.

Krištopans atgādināja, ka apvienošanās nebūs obligāta, bet ar likumdošanu tiks veicināta iespēja šādā veidā attīstīt mazās ostas. Tādas Latvijā ir septiņas.