Kurzemes Vārds

19:37 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tā domā liepājnieki

Par kārtību, drošību

un nepilngadīgajiem izklaides sarīkojumos

Kristīne Pastore

Vasara ar dažādiem izklaidējoša rakstura sarīkojumiem ir sākusies. Ikviens brīvā brīdī grib atrast savām interesēm atbilstošu atpūtu un tajā pašā laikā vēlas, lai šajos sarīkojumos valdītu tīrība, kārtība un drošība. Gatavojoties atpūtas sezonai, Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ir parakstījis noteikumus, kuros sacīts, kādā kārtībā rīkojami dažādi izklaides rakstura sarīkojumi. Tajos ir ietverts arī punkts, ka šādos pasākumos pēc pulksten 23 nedrīkst atrasties jaunieši, kas nav sasnieguši astoņpadsmit gadu vecumu. Par šo un citu noteikumu neievērošanu sarīkojuma organizatorus var sodīt ar naudas sodu līdz piecdesmit latiem. "Kurzemes Vārds" vēlējās uzzināt, kā šos noteikumus vērtē liepājnieki.

Dace Venšava, mācās 12.klasē:

- Es dažādus izklaides pasākumus apmeklēju labprāt un man šķiet, ka drošības pasākumi ir pietiekami. Katrā ziņā man nav gadījušies nekādi pārpratumi, es jūtos tajos droša. Varbūt vienīgi būtu vajadzīgs uz vietas kāds mediķis, jo visādi taču var gadīties. Bet, runājot par vecuma ierobežojumu ar astoņpadsmit gadiem, es uzskatu, ka tas nav godīgi, jo šos sarīkojumus ļoti kupli apmeklē daudz jaunāki, un viņi ir tie, uz kuru rēķina pasākumu rīkotāji pelna.

Guntars Vilks, tirdzniecības aģents:

- Kad man ir iespēja, es labprāt apmeklēju kādu sarīkojumu. Tagad gan sen neesmu bijis. Ar drošību man nekad nav bijušas problēmas. Taču dažkārt ir problēmas tieši ar apkārtnes tīrību - noteikumos vajadzētu lielāku uzmanību pievērst tieši tīrībai, jo kurš tad grib atpūsties, ja apkārt ir nekārtība. Bet vecuma ierobežojums man šķiet lieks - lai jaunieši rīkojas, kā viņiem tīk. Gan jau paši ar laiku sapratīs, ko var un ko ne. Man šķiet, ka organizatoru sodīšana novedīs pie tā, ka sarīkojumu būs aizvien mazāk un mazāk.

Dzintra Betlere, skolotāja:

- Pēdējo reizi biju Graudu ielas svētkos, un man šķiet, ka tur bija darīts viss, lai būtu gan tīrība, gan kārtība, gan ievēroti visi citi noteikumi. Es domāju, ka noteikumos vajadzētu akcentēt, ka policijai stingrāk jākontrolē pusaudžu uzvedība. Un tas, ka ir vecuma ierobežojums, cik ilgi drīkst jaunieši šajos sarīkojumos atrasties, ir ļoti pareizi. Es vienīgi domāju, ka pareizāk būtu, ja šis ierobežojums būtu nevis līdz astoņpadsmit gadu vecumam, bet līdz sešpadsmit. Jaunākiem gan pēc pulksten vienpadsmitiem vakarā vajadzētu būt mājās.

Kristīne Soloveja, bezdarbniece:

- Es domāju, ka noteikumos ļoti lielu vērību vajadzētu veltīt alkoholisko dzērienu tirdzniecībai. Es pat uzskatu, ka tos vispār sarīkojumu vietās nedrīkstētu tirgot, jo gadās tā, ka piedzeras jaunieši, un nekad nevari būt drošs, kā viņi uzvedīsies. Un kāpēc ļaut iereibušajiem bojāt noskaņojumu citiem? Tāpat es uzskatu, ka ir ļoti pareizi, ka sarīkojumos pēc vienpadsmitiem vakarā nedrīkst atrasties nepilngadīgie. Un rīkotājiem ir par to jāuzņemas atbildība - tas ir ļoti pareizi.

Inese Bože, mācās 10.klasē:

- Man ir iebildumi pret tīrību. Manuprāt, noteikumos tieši tai vajadzētu pievērst lielāku uzmanību, lai sarīkojumu laikā un pēc tiem nemētātos apkārt tukšas pudeles, papīri un citi netīrumi. Organizatoriem ir par to jārūpējas. Ar drošību man problēmas nav bijušas - manuprāt, tiek darīts viss, kā vajag. Bet noteikumiem par vecuma ierobežojumu gan nepiekrītu. Arī man vēl nav astoņpadsmit, bet es gribu apmeklēt dažādus sarīkojumus. Un, ja vecāki atļauj, kāpēc lai neietu?

Lita, skolotāja:

- Manuprāt, noteikumos vēl vairāk uzmanības ir jāpievērš tieši drošībai. Kaut gan ne jau tikai ar noteikumiem tā ir nodrošināma - ļoti daudz ir atkarīgs no sarīkojumu apmeklētāju pašu iekšējās kultūras. Vecāku pienākums ir jauniešiem mācīt uzvedības kultūru. Runājot par vecuma ierobežojumu, es nezinu, vai vajadzētu aizliegt atrasties sarīkojumos jaunākiem par astoņpadsmit gadiem, bet pavisam jauniem skolēniem tiešām pēc pulksten vienpadsmitiem vakarā šādās vietās nebūtu jāatrodas. Jo viņi vēl nav izauguši tik lieli, lai varētu paši par sevi atbildēt.

Andris Šķietnieks, beidzis 12.klasi:

- Es gan neesmu tāds, kas ļoti mīl apmeklēt dažādus sarīkojumus, bet kādreiz aizeju gan. Manuprāt, situācija ar tīrību, kārtību un drošību uzlabojas - acīmredzot rīkotāji par to rūpējas. Un vecuma ierobežojums nepilngadīgajiem man šķiet lieks un nevajadzīgs - jaunieši ir pietiekami apzinīgi, lai atbildētu par savu rīcību. Ierobežot viņus nav vajadzīgs. Ja vecāki atļauj iet, tad, es domāju, citus ierobežojumus nevajadzētu.

Ilga Celma, medicīnas māsa:

- Manuprāt, noteikumi ir pietiekami stingri, un tie arī tiek ievēroti - es neesmu bijusi tādās situācijās, lai sūdzētos, ka mani kaut kas neapmierina. Man šķiet, ka tagad arī tīrībai velta pietiekamu uzmanību - vismaz pēc Graudu ielas svētkiem tūlīt viss bija sakopts un satīrīts. Bet, runājot par vecuma ierobežojumu, kaut kādi noteikumi acīmredzot ir vajadzīgi, ir jāskatās, ko jaunieši dara. Īpaši, ja ir darīšana ar alkoholu. Es vienīgi nezinu, kā sarīkojuma organizators var atbildēt par piedzērušos jauniešu uzvedību. Varbūt ierobežojošo vecumu varētu mazliet samazināt. Bet vispareizāk būtu, ja būtu kur iet dažādām paaudzēm - tad nebūtu jāapmeklē visiem vienas un tās pašas vietas.

Arvils Jākobsons, strādā muitā:

- Es gan maz kur eju, bet man šķiet, ka kārtības un drošības nav - Liepājai tas ir raksturīgi, tāpēc noteikumi noteikti ir vajadzīgi stingri. Bet ierobežot vecumu, līdz kādam, kur un cikos katrs drīkst atrasties, manuprāt, ir lieki, jo tas tikai bremzē sarīkojumu rīkošanu. Kurš tad to varēs izkontrolēt? Neviens! Bet, ja nevar izkontrolēt, tad kāda jēga noteikumiem? Cita lieta, ja tos būtu reāli izpildīt.

Andis Ansulis, DHL kurjers:

- Man grūti novērtēt, jo sen neesmu nekādus sarīkojumus apmeklējis. Pašam ekstremālu situāciju nav bijis, tāpēc spriest par noteikumiem ir grūti. Man arī ir grūti spriest par vecuma ierobežojumiem, bet kaut kādi noteikti ir vajadzīgi. Es vienīgi domāju, ka ierobežot līdz astoņpadsmit gadiem ir drusciņ par daudz, varbūt varētu līdz sešpadsmit.