Kurzemes Vārds

02:24 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ar labdarības misiju

LĪVIJA LEINE

- Mēs kopā strādājam šodien, un kopā strādāsim rīt, - tā vakar par sadarbību ar Latviju un Liepāju teica Lerijs Kaspers, ASV kristīgās Bethphage misijas viceprezidents un Latvijas programmas koordinators, Pilsētas domē tiekoties ar Sociālo lietu komisijas locekļiem, izglītības iestāžu vadītājiem, citām atbildīgām amatpersonām. Viņš kopā ar Bethphage misijas viceprezidentu valsts lietās, ASV Federālās valdības locekli, kurš atbild par ASV valsts līdzekļu piesaisti misijai, Rihu Karmenu un šīs misijas Latvijas programmas direktori Karinu Kaktiņu bija ieradušies Liepājā, lai labāk iepazītu šejienes situāciju un izvērtētu, kur vajadzētu un kā vajadzētu palīdzēt. Šī ASV misija nodarbojas ar labdarību, tās mērķis - palīdzēt sabiedrībā nejusties liekiem bērniem un pieaugušajiem cilvēkiem, kā viņi saka, ar problēmām.

Viesi vakar apmeklēja arī Kristīgo bērnudārzu, Speciālo skolu, organizācijas "Rūpju bērns" bērnu invalīdu rehabilitācijas centru, Karostu, arī dažādas kultūras iestādes, Svētās Annas baznīcu. Šodien viesi ASV vēstniecībā tiekas ar ASV starptautiskās attīstības aģentūras, Miera korpusa darbiniekiem, ar Latvijas paraolimpiskās kustības vadītājiem, Sorosa fonda un Latvijas Bērnu fonda pārstāvjiem.

Rihs Karmens atzinīgi vērtēja Latvijas valsts cenšanos meklēt invalīdu problēmu risinājumus. Viņa vārdos izskanēja patiesa vēlēšanās palīdzēt. Mēs nenākam kā eksperti, nenākam kā pamācītāji, viņš teica, mēs nākam kā draugi. ASV valdības pārstāvis uzslavēja arī Liepājas kopējā projekta (tas saistīts ar Kristīgo bērnudārzu) realizētāju māku sastrādāties bērnu rehabilitācijas vārdā. Ar misijas atbalstu šā bērnudārza bērnu vecākiem un audzinātājiem ievērojami ārsti, psihologi un pedagogi palīdz pareizi strādāt ar bērniem, tiek iegādātas palīgierīces viņu rehabilitācijai.

Kristīgās Bethphage misijas pārstāvji bez jau pašreizējās Latvijas izglītības apmaiņas programmas savas misijas realizēšanu saista ar speciāla atbalsta fonda izveidošanu, nevalstisko, invalīdu intereses pārstāvošu un aizstāvošu nevalstisko organizāciju izveidi un atbalstīšanu Latvijā.