Kurzemes Vārds

22:20 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Preses stunda pilsētas domē

No svētku noskaņas līdz privatizācijai

KIRILS BOBROVS

Vakar preses konferencē tās dalībniekus iepazīstināja ar tuvākajā laikā gaidāmo pilsētas mēroga sarīkojumu programmu. Vistuvākais no tiem ir rītdienas aviācijas svētki par godu lidostas 40.gadadienai. (Kaut gan tā darbojās jau 1936.gadā!). Tur varēs lidojumā redzēt paštaisītu, taču sertificētu rīdzinieka Gaļejeva lidmašīnu. Aviācijas kluba "Kurzeme" direktors A.Mūrnieks, stāstot par svētkiem, uzsvēra, ka visu izklaidējošo sarīkojumu mērķis esot pārliecināt liepājniekus, ka lidostas darbinieki prot ne tikai žēloties par savām problēmām...

Preses konferences dalībniekiem izsniedza 14.jūnija - sāpju dienas - sarīkojumu programmas. "Kurzemes Vārda" vakardienas numurā jau bija rakstīts, kā pie mums atzīmēs Komunistiskā terora upuru piemiņas dienu. Kultūras sektora vadītāja B.Kļava sīki informēja arī par daudz ko citu. Piemēram, vajadzētu aiziet uz kora "Kursa" koncertu. Koris svinēs savas pastāvēšanas 45.gadadienu, un tas liecina, ka amatiermākslai jāturpina dzīvot. Bet nākamajā sestdienā būs sezonas slēgšana mūsu daudz cietušajā teātrī. Pēc tam dzīve turpināsies zem Jāņu zīmes. Pirmais Līgo svētkiem sāks gatavoties Pētertirgus. Pie mums brauc viesos dejotāju grupa no Kanādas pilsētas Toronto. Un tā tālāk.

Dzīvojamo namu privatizācijas sektora vadītājs V.Opšteins komentēja nesenās izmaiņas likumā. Labojumi izdarīti jau ceturto reizi, taču agrāk pieņemtais privatizācijas modelis principiāli nav grozīts. Ieviesta pilnīga skaidrība par šī procesa beigu termiņu. Pēdējie paziņojumi ar piedāvājumu privatizēt dzīvokļus iedzīvotājiem jāsaņem līdz 1999.gada 30.jūnijam. Bet pēdējās atbildes jāiesniedz pašvaldībā sešu mēnešu laikā. Kā jau tika ziņots, turpmāk privatizēt savus dzīvokļus varēs arī tie īrnieki, kuriem iekrājušies parādi. Taču tad dzīvoklis kļūs par parādu ķīlu. Likums nosaka arī konkrētu pašvaldības atbildību par kooperatīvo biedrību vai citu privatizēto dzīvokļu apsaimniekošanas formu izveidi. Paplašinātas Pilsētas domes iespējas brīvo dzīvokļu izmantošanā.