Kurzemes Vārds

20:54 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aizvadītās nedēļas notikumi

"Kurzemes Vārda" skatījumā

6.jūnijs - 12.jūnijs

KONTRASTAINĀKAIS

Parakstītais nodomu protokols ar kompāniju "Cartwell" par koksa rūpnīcas celtniecību un SEZ prezentācija Dānijā kontrastē ar Finansu ministrijas vēlmi piegriezt skābekli mūsu Speciālajai ekonomiskajai zonai

Varētu jau ironizēt, ka daba mīl līdzsvaru, ja vien šajā gadījumā mūsu pilsētas centienus izrauties no ekonomiskās atpalicības nebremzētu pati Latvijas valdība, kura vārdos pauž gatavību palīdzēt veicināt labklājību ne tikai galvaspilsētā, bet arī reģionos, tomēr faktiski pieliek neviltotas pūles, lai saglabātu divu finansu metropoļu oligarhiju valstī.

IEPRIECINOŠĀKAIS

Konkurss par sakoptāko māju apliecināja, ka Liepājā sapostu ēku kļūst vairāk

Nenoliegsim, ka atšķirtībā no citām pilsētām, Liepājā nav jādodas uz nomalēm, bet pilnīgi pietiek ar pastaigu centrā, lai redzētu veselu virkni noplukušu ēku. Tomēr notikušais konkurss deva apstiprinājumu, ka ļaudis ar plašākiem un šaurākiem finansu līdzekļiem tomēr gana pūlas, lai sakārtotu un labiekārtotu savas privātmājas, firmu un ražotņu ēkas. Jācer, ka šis process būs neatgriezenisks, tāpat kā, domājams, pašvaldība apstiprinās savu ieinteresētību tajā, līdzīgas akcijas padarot par ikgadēju tradīciju.

DISKUTABLĀKAIS

Pirmo piecu kotedžu vai rindu ģimenes māju prezentācijā tās būvētāji deklarē, ka ēkas, par kurām daudzu gadu garumā ik mēnesi jāmaksā ap pustūkstoš latu, domātas vidusslānim

Ir termini, kuru jēdziens ir ārkārtīgi stiepjams, un pie tāda noteikti var pieskaitīt arī vidusslāņa definīciju. Tomēr, pēc "Kurzemes Vārda" domām, līdz tam vidusslānim, kas reāli un bez riska spētu atļauties māju ar šādiem izcenojumiem, Liepājai vēl ejams tāls ceļš. Un vēl. Apšaubāma šķiet nevēlēšanās publiskot, cik tad šāda vidusslāņa māja izmaksā kopumā. Piesauktajā Rietumeiropā, kur šādas ēkas ir populāras, tas parasti tiek akcentēts, nevis maskēts.

ĪPATNĒJĀKAIS

Pēc domes priekšsēdētāja ierosinājuma izstrādāts un sabiedrībai apspriešanai nodots lēmumprojekts par jauniem izklaides rakstura sarīkojumu rīkošanas noteikumiem

Pirmkārt, dažāda ranga izklaides sarīkojumi notiek jau vismaz mēnesi, tāpēc pats lēmumprojekts ir, maigi izsakoties, nedaudz novēlots. Otrkārt un galvenokārt, kamēr kārtību sargājošās struktūras, dalot ietekmes un papildu peļņas sfēras, neliksies ne zinis, ka pašu durvju priekšā plosās kaimiņorganizācijas pārziņā esošā sarīkojuma nogurušie pusaudži, kamēr svētdienā pilsētas centrā patruļmašīnas brauks garām uz Lielās ielas aizmigušajiem, tikmēr nekāds lēmums vai cita veida birokrātijas izpausmes nespēs uzlabot kārtību Liepājā.

PATĪKAMĀKAIS

Kļuva zināms, ka baktērijas arī šovasar neapdraudēs jūras peldes cienītājus

Vēl jau tikai nāk, nākdama vasariņa, kaprīzi piecērtot kāju ar pārdesmit grādu temperatūras svārstībām vienas diennakts laikā, tomēr liepājnieki jau tagad var vedināt draugus, radus un paziņas braukt savā brīvajā laikā atpūsties un sauļoties uz mūsu pludmali, jo zināms, ka jūrā iešanas, skriešanas, tipināšanas un dibināšanas priekiem varēs ļauties pavisam droši - baktērijas un citas draņķības šovasar Liepājas pludmali neapdraud. To atlicis tikai sakopt, lai pašu nevīžības dēļ nebūtu jāsarkst ciemiņu priekšā.