Kurzemes Vārds

22:59 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

AKTUĀLI

Lielās futbola kaislības

Ja daudzās valstīs mēneša garumā televīzijas translāciju laikā slēdz veikalus un birojus, ja vīriešu cilvēki tajos mēnešos ņem atvaļinājumus un vidusmēra cilvēki ērtāk iekārtojas pie televizoriem, bet naudīgākie pošas ceļā un kāpj lidmašīnās, ja emocionālākie no pārdzīvojumiem nokļūst slimnīcā vai pat morgā, ja no laikrakstu pirmajām lappusēm tiek izspiesti saasinājumi pasaules karstākajos punktos un valstsvīri pārceļ vizītes, tad skaidrs, ka viss minētais un daudzkas neminēts attiecas uz pasaules meistarsacīkstēm futbolā.

Es negribu prognozēt, kas tiks pie tik kārotā čempiona nosaukuma, kuru savā laikā krāšņoja arī Žila Rimē kauss vai sensacionāli nozagtā un tikpat sensacionāli atrastā Zelta dieviete, tātad es negribu minēt, vai zelta medaļas kārs kaklā futbola laukuma brīnumdariem brazīliešiem, kā varenam un labi ieeļļotam mehānismam uz priekšu traucošajiem vāciešiem, bet varbūt savu māju priekšrocības pratīs izmantot elegantie francūži. Iespējams arī, ka lielās cīņas iecels slavas saulītē kādu vēl pagaidām pasaules futbola elitei nepiederošu valsti.

To visu varam vērot paši savām acīm un katrs izteikt savas prognozes, bet es tikai vēlos atgādināt, ka īsti precīzi nav formulēts teiciens jeb uzskats: sak, pasaules meistarsacīkšu laikā vietējie futbola sarīkojumi notiek lielo cīņu ēnā. Pats par sevi saprotams, pasaules meistarsacīkšu kvalitāti, dramatismu, emocijas, kaislības, vērienu, nozīmi nevar aizstāt neviens cits futbola turnīrs. Un tomēr pasaules meistarsacīkstes ir tas magnēts, kas liek puikām sākt spēlēt futbolu un citiem skatīties arī vietējo futbolu. Protams, tikai tādā gadījumā šim vietējam futbolam jābūt tādā līmenī, kādu no tā var reāli prasīt.

Ar vārdu sakot, pasaules meistarsacīkstes nav domātas pašmāju futbola aizēnošanai, bet tās jāprot izmantot sava paša futbola tālākvirzīšanai, attīstīšanai, iekustināšanai, rosināšanai, vienalga kā to arī sauktu.