Kurzemes Vārds

21:26 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

LIEPĀJAS JAUNUMI

Logopēdi varēs mācīties maģistratūrā

Divas dienas Liepājas padagoģiskajā augstskolā viesojās logopēde Kristīne Draviņa no Zviedrijas, Lundas universitātes. Viņa sakarus ar Latviju uztur jau aptuveni pusotru gadu un darbojas pie projekta, lai Rīgā, Medicīnas akadēmijas paspārnē nodibinātu maģistratūru logopēdiem. Bet Liepājā viņa viesojās pirmo reizi, taču pirms tam jau bija tikusies ar Pedagoģijas un psiholoģijas katedras pasniedzēju Baibu Trinīti. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja šīs katedras vadītāja Anita Līdaka, pirmajā dienā Kristīne Draviņa lasīja lekciju speciālās pedagoģijas un psiholoģijas studentiem, kā arī pilsētā strādājošajiem logopēdiem, bet vakar apmeklēja Speciālo skolu. Kristīne Draviņa ir ieinteresēta izveidot labu sadarbību ar mūsu augstskolu, jo tās studenti varētu būt vieni no pirmajiem, kas turpinātu mācības viņas dibinātajā maģistratūrā, kas varētu sākt darboties jau nākamajā mācību gadā. Viņa arī uzaicinājusi Baibu Trinīti stažēties Zviedrijā.

Aptiekāri devušies uz aptiekāru dienām

Vakar Liepājā reti kurā aptiekā bija sastopami tās vadītāji, vietnieki un pat vairāki aptiekāri. Iemesls tam bija gluži vienkāršs - Rīgā sākās tradicionālās aptiekāru dienas. To šīgada devīze ir "Latvija ceļā uz Eiropas savienību". Kā ik gadu aptiekāriem to laikā ir iespējams piedalīties dažādos informatīvos sarīkojumos, kā arī iepazīties ar farmaceitisko firmu jaunākajiem piedāvājumiem un slēgt līgumus ar zāļu lieltirgotavām par medikamentu piegādi.

Dāvanas no Zviedrijas

Vakar neliels glābšanas kuģītis no Zviedrijas, Smolandes apgabala ieradās Liepājā, lai atvestu palīdzības sūtījumu Bērnu bāreņu aprūpes centram "Liepāja" un Vaiņodes internātskolai. Biezās miglas dēļ gan aptuveni par stundu aizkavējās tā ienākšana ostā, taču tālākais darbs, ka atzina centra "Liepāja" galvenā ārste Astra Jansone, norisinājās apbrīnojami raiti. Zviedri mūsu bērniem ir atsūtījuši apģērbus, apavus, invalīdu krēslus un ratiņus, kā arī divas kušetes medicīniskiem izmeklējumiem. Sūtījums bāreņiem ticis pateicoties pensionētās ārste Birutas Liedes sadarbībai ar zviedriem.

Policijai būs uzticības telefons

Pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva informēja, ka 17. jūnijā sāks strādāt policijas uzticības telefons. Visi liepājnieki un rajona iedzīvotāji, kas vēlēsies pasūdzēties par kaimiņu ļaunprātībām, noziedzīgās pasaules aktivitātēm vai vēlēsies ziņot par kādiem nereģistrētiem likumpārkāpumiem, varēs zvanīt pa telefonu - 3404585. Cilvēkiem, kuriem būs pamatots iemesls meklēt kārtības sargu palīdzību, atsauksies automātiskais atbildētājs. Policija garantē zvanītāju anonimitāti. Policijas vadība lūdz zvanītājus būt disciplinētiem un informēt tikai par tiem faktiem, notikumiem, kas saistīti ar Valsts policijas darbības sfēru.

14. jūnijā pilsētā būs redzams vairāk policistu

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes vadība, ņemot vērā Iekšlietu ministra pavēli, nolēmusi 14. jūnijā, Komunistiskā terora upuru piemiņas dienā, dežūrēt pēc īpaša grafika. Ielās būs redzams vairāk valsts un pašvaldības policistu. Kārtības sargi dežūrēs arī pie pieminekļiem, dažādām piemiņas vietām un rajonos, kur iepējamas kādas ekstrēmu organizāciju rīkotas provokācijas. Šāda akcija organizēta visā Latvijā.

Pensionāri Jāņus svinēs Pāvilostā

Tradicionālais pilsētas pensionāru pirmsjāņu izbraukums uz Pāvilostu, Upeskrasta parku šogad iecerēts 17. jūnijā. Pilsētas pensionāru apvienības domnieki gribētājus tur piedalīties aicina nākt uz Kārļa Zāles laukumu (pie bijušā Novatoru kluba), no turienes autobusi aizvizinās uz Pāvilostu. Svētkos koncertēs Pāvilostas un Liepājas pašdarbnieki, pūtēju orķestris, degs ugunskurs, būs izdziedāšanaš un izdancošanās. Pāvilosta saimniece apsolījušas arī zivju zupu, tikai bļodiņa un karote gan katram būtu jāpaņem līdz. "Debesu kancelejas" priekšniekam esot pasūtīts arī labs laiks.

Pārcēlās uz Grobiņu

Tādēļ, ka samazināts štats "Lattelekoma" celtniecības centra zonālajā ražotnē (bijusī Pārvietojamā mehanizētā kolonna), tas pārtraucis nomāt telpas otrajā stāvā namā, K.Ūliha ielā 44. Tagad visi šā uzņēmuma saglabājušies dienesti, kas turpina nodarboties ar sakaru līdzekļu attīstību Liepājā un Kurzemes reģionā, atrodas ražošanas bāzē Grobiņā, Lielā ielā 12. Vairākās izbrīvētās telpās pēc remonta iemitinājusies Ceļu pārvalde.

Izdevumi bez maksas

Liepājas Uzņēmējdarbības atbalsta centrs atgādina uzņēmējiem, ka centrā regulāri bez maksas var saņemt Latvijas Attīstības aģentūras izdevumu "Latvija pasaulē". Turpat regulāri bez maksas var saņemt arī Latvijas kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas un asociācijas "Latvijas koks" laikrakstu "Lietaskoks".

Strādāsim sestdien

Vakar Pilsētas dome, pamatojoties uz Ministru Kabineta agrāk izdoto rīkojumu, pieņēma lēmumu pārcelt darba dienu no 22.jūnija (nākošā pirmdiena) uz 20.jūniju (sestdiena). Tas attiecas, kā sacīts dokumentā, uz pašu domi un visām pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem. Līdz ar to Līgo un Jāņus daudzi varēs svinēt trīs dienas.

Septiņi nami O.Kalpaka ielā

Noskaidrojusies situācija sakarā ar septiņu O.Kalpaka ielas nepāra numuru puses "Kurzemnieka" namu atcelto privatizāciju, kas izraisīja īrnieku neizpratni. Pilsētas domes namu privatizācijas sektora vadītājs V.Opšteins paziņoja, ka neesot bijis par to nekādu lēmumu. Esot tikai Speciālās ekonomiskās zonas vadības vēstule ar lūgumu uz laiku aizkavēt namu nodošanu privatizācijai, jo tie atrodas ostas perspektīvajā teritorijā. Tā kā nekādi noteikumi pagaidām nav pārkāpti, lūgums neformāli atbalstīts. Taču V.Opšteins uzsvēra, ka minētie nami ierakstīti Zemesgrāmatā kā pašvaldības īpašums un dzīvokļus tur jau šodien var privatizēt pēc tā saucamā paātrinātā varianta, tas ir, individuālā kārtībā.