Kurzemes Vārds

23:18 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aizvadītās nedēļas notikumi

Liepājā "Kurzemes Vārda" skatījumā

13. jūnijs - 19. jūnijs

Patīkamākais

Atskaņas par pilsētas un Speciālās ekonomiskās zonas vadītāju viesošanos Dānijā un Lietuvā

Ja par iepazīstināšanu ar SEZ dienvidu kaimiņvalstī ir lieliskas atsauksmes Lietuvas presē, kura uzsver liepājnieku priekšrocības attiecībā pret lietuviešu brīvo ekonomisko zonu veidotājiem, tad vizīte Dānijā izpaudusies ne tikai Liepājas tēla veidošanā, bet jau sola reālus augļus, jo tuvākajā laikā mūsu pilsētā gatavojas ierasties dāņu uzņēmēji, lai vienotos par konkrētas rūpnīcas būvi Liepājā, un no tādas sadarbības ieguvums būs abpusējs.

Skumjākais

Komunistiskā terora upuru piemiņas dienas sarīkojumi

Šķiet, pie 1941.gada 14.jūnija, tāpat kā pie 1949.gada 25.marta baismīgo notikumu atceres sarīkojumiem jau esam pieraduši un tie vairs nevar radīt tādas emocijas kā tajos gados, kad sākām drīkstēt tos atcerēties un bez bažām varējām noliekt galvas upuru piemiņas priekšā. Un tomēr. Ej nu pasaki, kas no jauna uzjundījis sāpīgās atmiņas, varbūt šīpavasara politiskās kaislības, taču nu jau labi daudz gadu šajos sarīkojumos ne bija redzēts tik liels ļaužu pulks, ne atceres vietās nolikts tik daudz ziedu.

Neizprotamākais

Meita atsakās no mātes ārstēšanas slimnīcā

Vēl varētu saprast, ja meita nepiekristu mātes operācijai tāpēc, ka operācija būtu bīstama dzīvībai. Varētu saprast šādu lēmumu arī tad, ja par operāciju nebūtu ko maksāt. Taču šoreiz nebija ne viens, ne otrs. Gluži pretēji, neizdarot operāciju, slimniece ir nolemta nāvei. Tāpēc var iedomāties, kādas izjūtas bija mediķiem, kuru sūtība ir glābt dzīvības, taču šoreiz to viņiem neļāva izdarīt cietējas pašas meita, tikai nav izprotams iemesls, kāpēc meita pieņēma tik absurdu lēmumu.

Taisnīgākais

Kurzemes Apgabaltiesa pēc tā sauktās "Zvaniņa" lietas atkārtotas izskatīšanas slepkavam tomēr piespriež nāvessodu

Atkārtotais tiesas process ilga veselu mēnesi, spriedumu lasīja vairāk nekā divas stundas, un, kaut arī papildus izmeklēšanas laikā vairākas liecības atšķīrās no iepriekš sniegtajām, tomēr nozieguma smagums un sabiedriskā bīstamība nemainījās, tāpēc arī taisnība palika spēkā un slepkavam V.Ļesikam atkārtoti piesprieda nāvessodu. Grūti gan izprast centienus šo sodu mīkstināt, jo dzīvību taču zaudēja trīs cilvēki.

Bargākais

Pāri pilsētai un novadam brāžas vētra un nodara postījumus

Mūspuse pieredzējusi daudz nopietnākus pūtienus, kad koki lūzuši kā sērkociņi, meži gāzušies kā nopļauti un jūra triekusies kāpās, taču arī šī vētra ne tikai paplucināja koku zarus, kā sākumā šķita, bet arī ne vienu vien koku nogāza, izpostīja sējumus, sarāva transformatoru līnijas un jūras krastā izsvieda kaudzēm Kolorādo vaboles. Traģiski varēja beigties vētras brāziens ezermalas rajonā, kur kāds grausts uzgāzās citai mājai, un tikai laimīgas nejaušības dēļ tas neprasīja cilvēku dzīvības.