Kurzemes Vārds

22:11 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Sprādziens martencehā

Šonedēļ akciju sabiedrībā "Liepājas metalurgs", iepildot tēraudkausēšanas krāsnī metāla šihtu, notika sprādziens, šķidrais metāls izšļācās uz pildceltņa un celtņa mašīnists guva apdegumus. Par laimi ievainojami nav tik nopietni, lai ārstēšanās būtu jāturpina stacionārā. Pēc veiktās izmeklēšanas konstatēts, ka par sprādziena iemeslu kļuva slēgts tilpums, kas bija ievietots metāllūžņu paketē. Šis fakts liecina par rupju pārkāpumu metāllūžņu sagatavošanā un nosūtīšanā. Akciju sabiedrības padomes priekšsēdētājs Sergejs Zaharjins lūdz metāllūžņu piegādātājus pastiprināt metāllūžņu kvalitātes kontroli, īpaši sprādzienbīstamībai un radioaktivitātei. Sprādzienbīstamu priekšmetu atklāšanas gadījumos pret metāllūžņu piegādātājiem tiks pielietotas visnopietnākās sankcijas. "Lūdzu, atceraties, ka jūsu nolaidība metāllūžņu piegādē var radīt nelabojamas sekas - var ciest tehnoloģiskais personāls, arī sabojāties iekārtas," vēstījumā metāllūžņu piegādātājiem uzsver Zaharjina kungs.

Sumina labākos saimniekus

Attēlā redzamie puiši ir Ganību ielas 15.mājas jaunie saimnieki, kas piektdien kopā ar citiem konkursa par sakoptāko namu un sētu uzvarētājiem bija aicināti uz karogoto Rožu ielas namu (kas nebija iekļuvis uzvarētāju godā), lai saņemtu apliecinājumu savai prasmei un gribēšanai būt labam saimniekam. Tieši par saimnieka izjūtas kultivēšanu liepājniekos domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Jurkovskis runāja, pirms paspiest roku katram uzaicinātajam. Saņemt Atzinības rakstu bija ieradusies gan salona "Inka stils" saimniece Ina Ogļezņeva, gan Krievijas Ģenerālkonsulāta pārstāvis, gan "Elektrona" īpašnieks, gan Meža ielas 42.nama saimniece un daudzi citi, Grand Prix (domes preses sekretāra Valērija Liepas apzīmējums) ieguvēju Ilmāru Dirnēna kungu ieskaitot. Viens no galvenajiem konkursa ekspertiem Labiekārtošanas sabiedrības direktors Arkādijs Leinis, sveicot uzvarētājus, aicināja liepājniekus turpmāk nekautrēties un izvirzīt konkursam vairāk kandidātu, jo neapšaubāmi ne jau visi skaistie nami un sētas šoreiz bija pieteikti (pieteikušies) konkursam.

Eļļas ekstrakcijas rūpnīca būvē terminālu

Tas atrodas uzņēmuma blakusteritorijā, domāts birstošajām kravām, tā kopīgās izmaksas - 5 miljoni ASV dolāru un tajā varēs uzglabāt līdz 50 000 tonnām kravas. Terminālā varēs pārkraut gan pašu rūpnīcai nepieciešamās izejvielas, gan citu kravu. Tas kļuvis iespējams ar akciju kontrolpaketes turētājas - Īrijas firmas "Gesil Limited" līdzdalību. Pērn tā rūpnīcas attīstībā jau ieguldīja 200 tūktošus latu, par to uzstādīts jaunās fasēšanas iekārtas pirmais posms - dozators, bet pirmā ceturkšņa peļņa bijusi 70 tūkstoši latu. Taču, lai atsāktu akciju kotēšanu Rīgas Fondu biržā, kas tika pārtraukta 5.maijā, tur vēl gaida pilnu finansu auditatskaiti par pērno gadu un ka palielinās uzņēmuma pamatkapitālu. To plānots palielināt par 195 864 latiem, slēgti emitējot akcijas, kuru pirmpirkuma tiesības ir firmai "Gesil Limited", un tai tās jāizmanto līdz 30.jūnijam.

Kursi beigušies

Vakar pēc pēdējās ieskaites Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļā svinīgi beidzās kursi, kurus Pilsētas dome rīkoja personām, kam perspektīvā jāorganizē privatizētā dzīvojamā fonda kopējā ekspluatācija. Attiecīgo sertifikātu par mācību beigšanu saņēma 24 cilvēki, viņu vidū bija arī namu pārvalžu darbinieki. Svinīgais brīdis bija pulcinājis klausītājus un pasniedzējus, domes pārstāvjus, žurnālistus. Izskanēja abpusējas pateicības vārdi, jautās optimisms, bija daudz ziedu, pēc tam cienasts.

Direktoru padome brīvā dabā

Vakar notika Liepājas Direktoru padomes izbraukuma sēde. Gan neparastāka nekā līdzšinējās - tā notika brīvā dabā, gleznainajā leišmalē, Nidā. Turp, uz ražošanas un atpūtas centru, savus kolēģus bija aicinājis firmas "Nida" īpašnieks Māris Stankevičs. Vakara gaitā bija gan nopietnas sarunas, gan dega ugunskurs un skanēja Līgo dziesmas.

Jāņu ugunskurs līdz rītausmai

Daudziem liepājniekiem vēl atmiņā tie gadi, kad arī pilsētā tika organizēti Līgo svētki, jo ne jau visi var izbraukt ārpus pilsētas un ne jau visiem ir kur braukt. Taču nu jau kur tie gadi pilsētā nekas tamlīdzīgs vairs nenotiek. Bet šogad būs atkal - 23.jūnija vakarā līgotājus gaidīs koncertdārzā "Pūt, vējiņi!", kur notiks "Papardes ziedu balle". Jāņu mātes un Jāņu tēva lomā iejutīsies Liepājas Leļļu teātra aktieri Inese un Rihards Beltes, arī par izklaidēm rūpēsies arī vairāki citi šā teātra aktieri. Koncertā, kas sāksies pulksten deviņos vakarā, uzstāsies deju grupa "Daugaviņa" no Toronto, deju ansamblis "Latve" no Rīgas un "Kvēle" no Liepājas, bet par mūziku ballē rūpēsies šlāgerapvienība "La-la-la". Ieeja svētkos būs bez maksas. Taču koncertdārza darbinieki lūdz dalībniekus nenākt ar saviem piknika groziem un alus pudelēm, jo viss ļoti plašā izvēlē būs iegādājams uz vietas - līdzi jāņem vienīgi labs noskaņojums. Jau kopš nedēļas vidus koncertestrādes direktore Simona Rolava un administratore Gunta Veisbuka ir aizņemtas ar malkas rezervju sagādāšanu, lai Jāņu ugunskurs "Pūt, vējiņos!" neizdzistu līdz pat rītausmai.

Izvēlies Latvijas parfīmu!

Šonedēļ Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas telpās notika akciju sabiedrības "Dzintars" produkcijas prezentācija. Uz tikšanos bija ieradušies gan kosmētikas un parfimērijas izgudrotāji, gan ražotāji, gan esošie un potenciālie tirgotāji. "Dzintara" pārstāvji informēja tirgotājus par produkcijas veidiem, lietošanas īpatnībām un testēšanas rezultātiem. Tests notika arī prezentācijas laikā - klātesošos iepazīstināja ar parfīmiem, kuri vēl ir tikai laboratorijā. Deviņi jauni smaržu tipi, kurus plāno sākt ražot rudenī, lai uz Ziemassvētkiem jau būtu pilni veikali. Ievērību varētu izpelnīties divi smaržu tipi jauniešiem - ar eksotisku augļu un ziedu aromātu. Arī elegantajām sievietēm domātās smaržas izcēlās ar "Dzintaram" netradicionālu aromātu. Akciju sabiedrības speciālisti uzsvēra: kā kosmētikas, tā parfimērijas priekšrocības ir tās, ka "ja nu arī neārstē, tad noteikti nekaitē". Pareizi lietojot (piemēram, zobu pastas), "Dzintara" produkcija ir tikpat efektīva kā slaveno firmu "Procter & Gambl" un "Colgate" ražojumi.

Kārtējā ekspozīcija

Kā jau solīja mākslas galerijas "Centrs" iekārtotāji, ekspozīcijas tajā mainās visai ātri. Vakar apmeklētāji jau varēja aplūkot jaunas gleznas. Vairākus savus jaunākos darbus izstādījis arī "Centra" menedžeris J.Jasliņš. Šajā ekspozīcijā ir arī daudz oriģinālu izstrādājumu no koka, papildināts arī keramikas klāsts.

Svētkos nepaliks bez medicīniskās palīdzības

Tā kā brīvdienas būs garākas nekā parasti, daži liepājnieki ir satraukti, vai nebūs visas svētku dienas jāpaliek bez medicīniskās palīdzības, jo nestrādās taču arī poliklīnikas. Tāpēc "Kurzemes Vārds" sazinājās ar ārstniecības iestādēm, lai uzzinātu, kā tās gatavojas palīdzēt svētkos sasirgušajiem. Centrālajā slimnīcā ikviens palīdzību varēs saņemt tāpat kā ik dienas, jo visu diennakti darbosies Traumpunkts un dežurēs ārsti. Vecliepājas Primārās veselības aprūpes centrā darba diena ir pārcelta uz sestdienu, taču visās pārējās dienās strādās dežūrārsts, kuru vajadzības gadījumā varēs izsaukt uz mājām. Tāpat strādās arī Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centrs, bet metalurgu poliklīnikā sestdien, tāpat kā vienmēr, būs brīvdiena, taču ārsti pēc parastā grafika pieņems pirmdien. Bet steidzamos gadījumos, kā vienmēr, varēs lūgt palīdzību Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Sagaidot svētkus, mediķi ir nedaudz norūpējušies, viņi lūdza liepājniekus būt uzmanīgiem un ievērot visus piesardzības noteikumus, lai svētki nevienā mājā neizvērstos par bēdām.

Aicina "Tango"

Veikalu ar šādu romantisku nosaukumu atvēra vakar ātri rekonstruētajā bijušajā "Siluetā", Rakstvežu ielā. Tas specializējies alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanā. Vieta jaunajam veikalam izraudzīta visai ļaužpilna un tātad konkurencei izdevīga.

Netīras lapeles pilsētas ielās

Liepājā atkal parādījušās pretvalstiskas lapeles - pielīmētas pie žogiem, pie autobusu pieturām, namu sienām un kāpņu telpās. Tiem, kam tādā veidā gribas gānīties, gan nav bijis drosmes atklāti parakstīt savu vārdu un uzvārdu, un viņi sevi sauc "rabočij". Netieši uz autoru kolektīvu norāda lapelēs paustā aizstāvība Sociālistiskajai partijai un kādam mistiskam komunistam Ļebeģevam, arī Krievijai, kuru apsēdusi "kaudzīte Latvijas parazītu".