Kurzemes Vārds

22:30 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Preses stunda Pilsētas domē

Pirms Jāņiem - par graustiem

SARMĪTE PUJĒNA

Vakar preses stunda domē pagāja pirmsjāņu noskaņā - pagrabstāvā jau dvesmoja pēc ozolzariem un pļavu puķēm, bet preses sekretāram Valērijam Liepam blakus uz galda smaržoja ziedi, kas bija paredzēti konkursa par sakoptāko sētu uzvarētāju apbalvošanai.

Preses stundas viesi bija domes Īpašumu pārvaldes priekšnieks Uldis Pētersons un Ceļu pārvaldes priekšnieks Edgars Rāts. Pētersona kungs informēja, ka pašlaik pašvaldības pārziņā ir 83 "apšaubāma rakstura mājas", 99 procenti no graustiem ir koka apbūve. Trīsdesmit septiņas no šīm ēkām atdotas īpašumā privātpersonām un firmām kapitālai remontēšanai. Ja gada laikā īpašnieks neko nav darījis, pašvaldības ierēdņi lemj, vai namu tomēr nenojaukt. Pie graustiem pieskaitāmas arī dažas nepabeigtās un pamestās jaunbūves, piemēram, kādreizējā "Laumas" piecstāvu dzīvojamā ēka Skuju ielā, arī kādreizējā kopmītņu ēka Strazdu ielā u.c.

Lai arī pašvaldības pārziņā ir ne viens vien grausts, diemžēl visnesakoptākie nami pieder īpašniekiem, bet tos nojaukt var tikai tad, ja būves apdraud cilvēku dzīvību. Kad būšot kaut cik sakopts "savs dārziņš", pašvaldība ķeršoties nopietnāk klāt šiem īpašnieku graustiem. Tas droši vien būšot nākamgad. U.Pētersons uzskata, ka divu vai trīs gadu laikā pilsēta būs atbrīvojusies no "galīgākajiem graustiem". Šogad plānots nojaukt 20-30 graustus.

E.Rāts informēja, ka Liepājas šā gada budžetā pilsētas sakārtošanai - graustu nojaukšanai, nelikumīgo izgāztuvju likvidēšanai - paredzēti 50 tūkstoši latu. Līdz šim izlietoti 12 625 lati, no kuriem graustu nojaukšanai bija nepieciešami 4289 lati, nelikumīgo izgāztuvju likvidēšanai - 5031 lats, 41 bezdarbnieka darba apmaksai - 3204 lati. Šogad Ceļu pārvaldes kontā ir nojauktie grausti Zemnieku ielā 31 un 43, Ķieģeļu ielā 19, Zirņu ielā 33, Ezera ielā 63, bet "dienaskārtībā" esot grausti Klaipēdas ielā 3, Alejas ielā 57 un Zemnieku ielā 53. Pēc tam Ceļu pārvalde ķersies klāt bijušajam Matrožu klubam Loču ielā, kas ir viens no lielākajiem pilsētas graustiem. Galvenais kavēklis, kas neļaujot Ceļu pārvaldei ķerties pie darba - nesakārtotie juridiskie dokumenti, un tā ir Īpašumu pārvaldes kompetence. Kamēr īpašums nav reģistrēts zemesgrāmatā uz pašvaldības vārda, tam klāt nedrīkst ķerties.