Kurzemes Vārds

06:41 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Melnās bumbas skavās

Liepāju no divām pusēm ieskauj ūdeņi, un tas pilsētu padara pievilcīgu aktīvas atpūtas cienītāju acīs, bet reizē var būt pamats iespējamām nelaimēm un traģēdijām. Par otru aspektu bieži piemirst. Pagājušās nedēļas nogalē jūra kārtējo reizi apliecināja savu spēku, ievilkdama dzelmē divas mazas meitenes. Kā pludmalē stāstīja Glābšanas dienesta darbinieki, svētdien bijuši lieli viļņi, kas veido spēcīgas zemūdens straumes, un bērni nav spējuši pret tām cīnīties. Par to, ka peldēties aizliegts, vēstījis stends, uz kura attēlots melns aplis, ko tautā sauc arī par "melno bumbu". Tagad laikam par vēlu diskutēt, cik prātīgi rīkojušies pieaugušie, četras aptuveni desmit gadus vecas meitenes laižot vienas pašas uz pludmali. Acīmredzot vecākiem jau tā nav viegli pārdzīvot notikušo.

Diemžēl ir dzirdēts par gadījumiem, kad vieglprātība var novest līdz nelaimei. Septiņus vai astoņus gadus veci zēni pēc pulksten 22 nereti lecot no abiem pilsētas centra tiltiem kanālā. Brašuļi laikam neapzinās, ka ūdenstilpe nemaz nav tik droša vieta tramplīnlēkšanas eksperimentiem. Raugoties lejā no Jaunā tilta, var pamanīt gan betona plāksnes, gan dzelzs gabalus. Kad kāda paziņa mēģinājusi noraut peldbiksēs ģērbtu zēnu no Tramvajtilta margām, puisis izbrīnīts uz viņu paskatījies un pat neesot sapratis, kāpēc sieviete ir tik satraukta. Acīmredzot mājās mierīgi televīziju skatījās arī aptuveni 10 gadus vecā nirēja vecāki.

Bērnu rīcību dažbrīd grūti izskaidrot ar vienkāršu loģiku un arī policijas pienākumos laikam neietilpst regulāras dežūras pie Melnupītes, jūras krastā vai uz tilta. Ne vienmēr uz nelaimes vietu spēj laikus aizskriet glābēji, jo pludmales teritorija ir pārāk plaša. Būtu naivi cerēt, ka traģēdiju vairs nebūs, taču nepieciešama vismaz elementāra piesardzība un izpratne, ka jūra un kanāls nav vanna. Lai pēc tam nebūtu jāsaka, ka no nelaimes varēja arī izvairīties.