Kurzemes Vārds

10:53 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Skolotājas aizstāv maģistra grādu

Vakar Liepājas Pedagoģijas akadēmijā notika maģistra grāda aizstāvēšana. Ekspertu komisija profesora Jāņa Menča vadībā uzklausīja četras skolotājas. Pedagoģijas maģistres grādu matemātikas didaktikā ieguva Sandra Vilsone no Liepājas 6.vidusskolas, Irēna Laukgale no Nīcas vidusskolas, Ineta Šnepe no Dzērves pamatskolas un Regīna Melnace no Turlavas pamatskolas. Visas izstrādātās tēmas bija saistītas ar matemātikas mācīšanu pamatskolās, tās raksturoja aktualitāte, saistība ar ekonomiku. Aizstāvēšanā piedalījās daudzi klausītāji, maģistratūras studenti.

Harisons atkal Liepājā

Lai turpinātu aukstā kara laikā pie Liepājas notriektās ASV lidmašīnas pilotu meklēšanu, šodien Liepājā ierodas ASV valdības karagūstekņu un bezvēsts pazudušo meklēšanai izveidotās komisijas pārstāvis Ričards Harisons. Kopš 1995.gada, kad meklējumi sākās, viņš Liepājā bijis vairākkārt - lielākoties tādēļ, lai intervētu iespējamos traģēdijas lieciniekus un viņu tuviniekus. ASV lidmašīnu notrieca 1950.gada 8.aprīlī netālu no Liepājas. Visticamāk, ka desmit tās piloti gājuši bojā. Amerikāņi vēlētos atrast savu pavalstnieku mirstīgās atliekas, lai tās nogādātu dzimtenē.

Krāšņas grāmatas un krāsaini ziedi

2.bibliotēkā viesojās bērni no Lielplatones Speciālās internātskolas, kuri atpūšas mūsu pilsētā. Bibliotēkas darbinieces viņus iepazīstināja ar grāmatu krātuvi, ar to, kādi izdevumi pieejami lasītājiem, parādīja iekārtotās literatūras izstādes. Bērniem ļoti interesēja krāsainie fotoalbumi par Lielupi, par Tērveti - vietām, kuras viņiem pazīstamas. Bibliotēkas aktīvists Herberts Andersons skolēniem parādīja diapozitīvu sēriju par pļavu ziediem. Krāsainie attēli, kuri atklāja jaunu pasauli par dzīvības norisēm parastā pļavā, ļoti ieinteresēja skatītājus. Viņi atpazina ziedus, uzdeva jautājumus par tiem augiem, kurus nezināja un līdz šim, ejot pa pļavu, pat nebija pamanījuši.

Ar dziesmu Mērsragā

Mērsragā notikušajā bērnu popgrupu festivālā piedalījās arī liepājnieki - Igetas Gaiķes dziedātāji no grupas "Tev un man" un mūzikas centra "Orfejs" pārstāvji Ivonnas Šakales vadībā. Festivālā katra grupa - un tādu bija divpadsmit - izpildīja trīs dziesmas. Ar bērniem kopā bija arī dziesmu autori - komponists Andris Eniņš un tekstu autors Visvaldis Paspārnis. Viņu dziesmu "Oda vasarai" dziedāja "Orfeja" dalībnieki, bet mazie pāvilostnieki savā repertuārā bija iekļāvuši "Lietus dziesmiņu". Liepājnieku dziedāto dziesmu tekstus bija sarakstījusi vēl viena Liepājas dzejniece - Aina Pāvulīte.

Otrā "Statoil" stacija Liepājā

Pirms neilga laika sākusi darboties "Statoil" otrā degvielas uzpildes stacija Liepājā, Ganību ielā. Oficiālie atklāšanas svētki būs tikai 15.augustā, bet jau tagad klienti var iegādāties savam braucamajam piemērotāko degvielu. Šī degvielas uzpildes stacija šobrīd ir vienīgā vieta pilsētā, kur var nopirkt 98K benzīnu. Visa uz Liepāju vestā degviela nāk no "Statoil" Rīnūžu naftas termināla. Arī šajā "Statoil" stacijā ir veikals, kurā var nopirkt gan pārtikas, gan rūpniecības preces, gan dažādus vajadzīgus sīkumus savai automašīnai. Jau izveidojies pastāvīgs klientu loks, jo tagad daudziem Ezerkrasta iedzīvotājiem vairs nav jābrauc "Statoil" staciju Brīvības ielā.

Atpūšas Graudu ielas uzņēmēji

Kopīgi rīkojot Graudu ielas svētkus, uzņēmēji, kas darbojas šajā ielā, nav vairs svešinieki, bet ir diezgan labi iepazinuši cits citu. Lai to izdarītu vēl labāk, radās ideja kopīgi pavadīt brīvdienu atpūšoties, tāpēc visi, kas vien vēlējās, nedēļas nogalē devās uz Jūrmalciemu. Vada vilkšana gan stiprā vēja dēļ izjuka, taču citādi laiks bija patīkams, un atpūta izdevās. Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja no kādas dalībnieces, galvenā noruna, ko visi arī ievērojuši, bijusi nerunāt par darbu un ar to saistītajām problēmām. Kopā ar veikalu un firmu vadītājiem atpūtā devās arī visi darbinieki ar savām ģimenēm, bērniem un mazbērniem. Ideja par šāda pasākuma rīkošanu nākusi īsi pirms brīvdienām, tāpēc daudzi tās jau bija ieplānojuši un nevarēja piedalīties, bet tā jau nebūšot pēdējā tikšanās Graudu ielas uzņēmējiem.

Iepazīšanās klubs "Kronis" pārcēlies uz jaunām telpām

Iepazīšanās klubs "Kronis", kas nu jau ilgāku laiku darbojas kafejnīcā ar tādu pašu nosaukumu, ir sapulcinājis jau tik daudz biedru, ka līdzšinējās telpas kļuvušas par šaurām, tāpēc kopš pagājušās svētdienas tikšanās notiek citur - Neredzīgo biedrības klubā. Taču šā kluba idejas autors, kafejnīcas "Kronis" saimnieks Vilnis Liepiņš vienalga paliek tā krusttēvs. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstījas kluba vadītāja Anita Ķestere, klubā ik svētdienu pulcējas pusmūža vientuļi cilvēki, kas vēlas interesanti pavadīt laiku. Tagad vietas ir pietiekami un tāpēc ik svētdienu tiek gaidīti arī jauni biedri. Anita Ķestere sacīja, ka cilvēki uz klubu braucot pat no Skrundas. Lai kluba biedru tikšanās būtu dažādākas, domā par interesantu cilvēku uzaicināšanu. Piemēram, jau šosvētdien tur viesosies avīzes "Es tevi meklēju" redaktore Vilma Grava, kas Rīgā darbojas arī iepazīšanās klubā ar tādu pašu nosaukumu. Bet drīzumā viesosies arī kāds psihologs un pēc tam zīlniece. Ja kluba biedri vēlēsies, notiks arī dažādi citi interesanti kultūras sarīkojumi. Šobrīd, piemēram, organizē grupu braucienam rudenī uz operas izrādi "Parīzes Dievmātes katedrāle".

Liepājnieki vairāk ceļo

Šovasar vairāk cilvēku ceļo uz tuvējām ārzemēm, "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas dzelzceļa stacijas biļešu kasēs. Dzelzceļnieki piedāvā biļešu iepriekšpārdošanu austrumu virzienā. Visvairāk cilvēku ceļojot uz Maskavu, Sanktpēterburgu, Voroņežu. Biļetes kļuvušas nedaudz dārgākas, jo mainījušies cenu aprēķināšanas koificienti.

Startēs autotriāls

Sestdien stadionā "Olimpija" notiks autotriāls pilnpiedziņas apvidus automašīnām. Sportisti cīnīsies par Liepājas Policijas sporta kluba kausu. Šādu pasākumu rīko pirmo reizi. Pašlaik pieteikušies 30 dalībnieki no visas Latvijas, arī Lietuvas. Bija plānots, ka ieradīsies arī Krievijas autosportisti, taču viņi nevarēs atbraukt. Liepāju sacensībās pārstāvēs pieci autosportisti.

Kļuvis lētāks... bezmaksas tālrunis

"Lattelekoms" pēdējā laikā intensīvi reklamē dažus savus pakalpojumus, uz kuriem attiecas vasaras atlaides. Arī uz tā dēvēto bezmaksas zvanu. Pie tādām pieder atsevišķas tālruņu līnijas, pa kurām var piezvanīt bez maksas virzienā "turp". Parasti tie ir gadījumi, kad firma vai organizācija ieinteresēta pēc iespējas biežāk saņemt kādas ziņas no klientiem - atsauksmes, paziņojumus vai citu informāciju, tas ir, kad zvanīts tiek vienā virzienā. Augustā šādus tālruņus ierīkos par 60 latiem parasto 200 vietā. Abonentmaksa par tiem ir 10 lati agrāko 25 vietā. Pazemināts arī tarifs par sarunas vienu minūti. Taču taksometru firmas no piedāvātā pakalpojuma atteicās. Un vēl viens Liepājas telekomiešu jauninājums. Abonentu ērtības labad klientu apkalpošanas grupa pagarinājusi savu darba laiku. Tagad pasūtītājus pieņem no pulksten 9 līdz 19, bet sestdienās - no 9 līdz 14.

Bez līgumiem

"Ezerkrasta" pārvaldnieks E.Pūķis ne tikai savā, bet arī citu namu pārvalžu vārdā Pilsētas domē ierosinājis problēmu, kas saistīta ar privāto namīpašnieku atkritumu izvešanu. Viņiem parasti nav līgumu nedz ar sabiedrību "Tari", nedz citām firmām un viņi izmet gružus kaimiņu konteineros, un par tiem faktiski maksā dzīvokļu uzņēmumi. Līdz šodienai līgumi ir tikai vienai ceturtdaļai privātīpašnieku. Pērnā gada sākumā ar "Tari" direktoru U.Krilovu tika sagatavoti aprēķini, lai pamatotu un pieņemtu īpašu domes lēmumu, kas uzliek par pienākumu visiem namīpašniekiem noslēgt līgumus ar gružu savākšanas uzņēmumiem. Taču domē par to sen aizmirsts, un problēma jāizskata no jauna.

Neidentificētie

Jau ilgāku laiku mūsu pilsētā netika novērota nekāda neidentificēto lidojošo objektu pārvietošanās. Un pēkšņi šāds paziņojums saņemts no Strautu pāra, kas dzīvo Centrālās slimnīcas rajonā. Tas noticis naktī no pagājušās sestdienas uz svētdienu. Ap pulksten trijiem naktī viņi ievērojuši paralēlu divu apgaismotu ķermeņu kustību. Viens no tiem izstarojis gaismu gandrīz līdz pulksten četriem. Kas tas bijis, novērotāji nav varējuši noteikt. Citu ziņojumu par šo gadījumu nav.

"Liepājas metalurgu" kontrolēs "Vikonts"

Itāļu firmas "Vikonts" turniketu sistēma jau ierīkota "Liepājas metalurga" galvenajā caurlaidē. Līdz tam laikam, kamēr nebūs samontēta analoģiska sistēma uzņēmuma otrajā teritorijā, elektroniku nepievienos. Ne agrāk kā pēc diviem mēnešiem tiks ierīkotas arī videokameras. Uzņēmuma apsardzes priekšnieks Aleksandrs Fiščenko atteicās nosaukt to skaitu, taču uzsvēra, ka kameru būs pietiekami, lai pārskatītu visu teritoriju. Kļuvuši stingrāki arī pasākumi pret alkohola cienītājiem. Šogad pamanīti un vairumā gadījumu atlaisti no darba 57 iereibušie. Salīdzinājumā ar 42 visa pagājušā gada laikā.