Kurzemes Vārds

04:27 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Portālceltnis no Jeņisejas baseina kalpos "Trans Liepājai"

Pēteris Jaunzems

Brīvostā pie akciju sabiedrības "Trans Liepāja" piestātnēm pašreiz notiek sešdesmit tonnu portālceltņa monāža. Uz Liepāju tas izjauktā veidā uz dzelzceļa platformām atgādāts no Jeņisejas baseina upēm Sibīrijā. Darbu gaitu kontrolē stividoruzņēmuma inženieris Aivars Dīķis.

- Šāds uzdevums, ko mums šoreiz apņēmusies veikt Rīgas firma "Starts", ir tehniski sarežģīts, jo lielos augstumos jāpaceļ un precīzi jāsastiprina vairākus desmitus tonnu smagas detaļas, - viņš teica. Jāņemot vērā arī fakts, ka firmas "Starts" speciālistiem šis ir pirmais tāda veida pasūtījums, ko izpilda privātfirmai. Līdz šim montētāji apkalpojuši tikai valsts uzņēmumus, bet tur prasības, kā viņi paši atzinušies, esot jūtami zemākas.

Jau vairāku desmitu metru augstumā novietota celtņa mašīntelpa. Tagad pie tās montē atsvarus. Sagatavota pacelšanai arī strēle un tās knābis, kas kopā sver 37 tonnas. Dīķa kungs piezīmēja, ka šis portālceltnis domāts 44. un 45. piestātnes apkalpošanai, kur jau darbojas divi šāda tipa celtņi. Vienlaikus akciju sabiedrība strādā pie 42. un 43. piestātnes labiekārtošanas, ko plāno izveidot mūsdienīgi modernas, kaut arī tas firmai nenākoties viegli.