Kurzemes Vārds

21:35 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Finansistiem neizdodas pārliecināt SEZ valdes locekļus

Pēteris Jaunzems

Sakarā ar Finansu ministrijas ierosinājumu grozīt likumus par Liepājas un Rēzeknes SEZ un domstarpībām, kas tādēļ ministrijai radās ar zonas un mūsu pilsētas pašvaldības vadītājiem, vakar Liepājā ieradās un SEZ valdes sēdē piedalījās finansu ministra padomnieks Gatis Deksnis un ministrijas Eiropas savienības integrācijas nodaļas biroja vadītāja Aleksandra Cīrule.

Viņi izteicās, ka vēloties novērst turpmāko ažiotāžu un izskaidrot savu pozīciju, jo ministrijas paredzētie grozījumi nekādā veidā nepasliktināšot nedz Liepājas SEZ strādājošo uzņēmumu, nedz arī iespējamo investētāju situāciju. Ministrijas amatpersonas atkal un atkal atkārtoja pazīstamo, bet ne ar ko neargumentēto tēzi, ka grozījumi likumos nepieciešami, lai Latvija nenonāktu konfliktsituācijā ar saviem Eiropas tirdzniecības partneriem, kas varot piemērot mūsu zonai pretsubsīdiju pasākumus. Tādēļ 80 procentu eksporta prasības atcelšana esot pašu Liepājas SEZ uzņēmējsabiedrību interesēs.

Tomēr, kā redakciju vakar vakarā informēja SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš, sēdes gaitā vēlreiz kopīgi caurskatot un pārrunājot likuma punktus, daudzi finansistu ieteikto grozījumu un versiju formulējumi neesot vairs lāgā patikuši arī pašiem ministrijas pārstāvjiem. Viņi nav varējuši arī paskaidrot, kuros punktos likums ir nonācis klajā pretrunā ar Eiropas savienības prasībām. Tāpēc tikšanās noslēgumā diskusijas partneri vienojušies, ka formulējumus vēlreiz pārdomās un tuvākajā laikā pie finansu ministra Roberta Zīles sarīkos apspriedi, kurā piedalīsies arī Liepājas SEZ valdes locekļi.