Kurzemes Vārds

10:17 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Iespējams, būs vēl viens upuris

Gundars Matīss

Vīrietis atstājis drēbes un nav atgriezies

"Kurzemes Vārds" vakar jau informēja, ka 26.jūlijā pie akciju sabiedrības "Kursa" noslīkušas divas 1988.gadā dzimušas meitenes. Vienu mirušo jūra jau atdevusi. Meiteni, kas uz Liepāju bija atbraukusi no Tomskas, pirmdien atrada, izskalotu pludmalē. Taču par viņas bojā gājušo māsīcu vakar jaunu ziņu vēl nebija.

Uz jūrmalu bez pieaugušo uzraudzības kopā bija devušās četras draudzenes. Divas plunčājušās piekrastē, bet divas iebridušas līdz otrajam sēklim un pazudušas viļņos. Piekrastē palikušās, redzot nelaimi, vispirms skrējušas uz mājām, bet tikai pēc tam meklēšanas darbos iesaistīti glābēji.

Taču, iespējams, jūra paņēmusi vēl kāda vīrieša dzīvību. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē bija ieradusies sieviete, lai informētu par mīklainajiem notikumiem Liepājas pludmalē O.Kalpaka ielas rajonā. Pagājušosvētdien pie viņas pienācis nepazīstams aptuveni 45 gadus vecs vīrietis un lūdzis pieskatīt apģērbu, kamēr viņš peldēšoties. Taču vīrietis nav atgriezies. Pēc četrām stundām sieviete devusies uz mājām, taču, jūtot kaut ko nelāgu, nākamajā rītā atgriezusies pludmalē. Apģērbs nav bijis aiztikts, tāpēc sieviete par notikušo informējusi policiju.

Ir bīstami peldēties lielos viļņos

Liepājas Glābšanas dienesta vadītājs Juris Muskats "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka svētdien jūrā bijuši augsti viļņi un vēja stiprums sasniedzis četras, piecas balles. Peldēties bijis aizliegts, jo veidojušās bīstamas straumes. Jūras dibenā ūdens ar lielu spēku plūdis atpakaļ. Visticamāk, tāpēc arī divas noslīkušās meitenes, kas aizgājušas līdz otrajam sēklim, vairs nav spējušas izkļūt krastā. "Pie mums ir atklāta jūra, nevis līcis," teica Muskata kungs. Viņš uzskata, ka Baltijas jūras līcī tik spēcīgas straumes parasti neveidojas. Iespējams, ka meitenes tagad būtu dzīvas, ja par notikušo tūlīt būtu informēti profesionāli glābēji.

Glābšanas dienesta vadītājs domā, ka cilvēkiem pašiem vajadzētu būt daudz uzmanīgākiem. Kaut arī pludmalē ikdienā dežurējot trīs glābēji, viņi nevar novērot visu piekrasti. Turklāt pie Glābšanas stacijas iekārtots liels stends. Ja uz tā redzams balts aplis, tad peldēties drīkst. Ja aplis ir sarkanā krāsā, brist ūdenī nav ieteicams. Taču, ja uz stenda redzams melns simbols jeb tā dēvētā melnā bumba, tad ūdeni iet aizliegts. Apzīmējumus gan vajadzētu pilnveidot. Melnais simbols redzams gan tad, kad peldēties aizliegts, jo jūra ir pārāk nemierīga, gan laikā, kad piesārņojums pārsniedz pieļaujamo līmeni. "Mēs neesam nekāda slepena militāra iestāde. Cilvēki jebkurā laikā var nākt, iegūt informāciju un lūgt palīdzību," piebilda Juris Muskats. Tomēr jāatzīst, ka svētdienas nelaimes tagad met ēnu arī uz Glābšanas dienesta darbu.