Kurzemes Vārds

21:02 Otrdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Šovakar Eiropas kausa izcīņā "Liepājas metalurgs" - "SC Braga"

Pirmo reizi Liepājas futbola vēsturē ar Portugāles komandu

Sešās spēlēs divas uzvaras

Liepājas futbolisti Eiropas valstu kausu ieguvēju kausa izcīņā spēlējuši divus gadus un aizvadījuši sešas spēles pret Igaunijas, Holandes un Islandes komandām, kurās izcīnītas divas uzvaras (1995.gadā liepājniekiem piešķīra 3:0 uzvaru pret "Lantanu" no Igaunijas, bet šogad metalurgi ar 4:2 uzvarēja "Keflavik" no Islandes), vienu reizi spēlēts neizšķirti un trīs reizes zaudēts.

Liepājnieku labā trīs vārtus guvis Bulders, pa vieniem Dobrecovs un Magdišausks.

Bet vispār Liepājas futbolisti kopš divdesmito gadu sākuma tikušies ar 19 valstu komandām, tātad Portugāle būs divdesmitā valsts mūsu pilsētas futbola ģeogrāfijā.

Kas ir "SC Braga"?

Klubs dibināts 1921.gadā, tas apvieno ap 14 000 dalībnieku un klubā var nodarboties ar basketbolu, šaušanu, peldēšanu, vieglatlētiku, kurā gūts vislielākais panākums - Eiropas čempiona nosaukums maratonskrējienā, un futbolu, kas neapšaubāmi ir vispopulārākais sporta veids.

1938.gadā Bragas pilsētas futbolisti debitēja Portugāles meistarsacīkstēs, spēlēts ir dažādās līgās, bet labākais panākums ir 1997.gadā izcīnītā 4.vieta spēcīgākajā grupā. Aizvadītajās meistarsacīkstēs, kas noslēdzās pavasarī, "SC Braga" 18 komandu vidū ieguva 10.vietu. Nesen sāktajās valsts meistarsacīkstēs trīs spēlēs divas uzvaras un viens neizšķirts, un pagaidām 3.vieta. Tiesības spēlēt Eiropas kausa izcīņā iegūtas, iekļūstot Portugāles kausa izcīņas finālā, kur zaudēts valsts čempionam "Porto".

Šī ir jau ceturtā reize, kad "SC Braga" piedalās Eiropas valstu kausu ieguvēju kausa izcīņā. Tas noticis 1978. un 1983. gadā, kā arī 1997.gadā, kad Bragas futbolisti aizkļuva līdz astotdaļfinālam, pa ceļam uz to uzvarot holandiešus un Tbilisi "Dinamo" (savā laukumā 4:0), bet no kausa izcīņas izstājās tikai pēc zaudējuma kausa glabātājam "Schalke 04" no Vācijas.

Šogad Bragas pilsētas komandā spēlē seši leģionāri - Reinaldu Karvalju, Elpidju Silva, Džeksons Silva un Odairs no Brazīlijas, Mlades Karoglans no Horvātijas un Žordans no Angolas.