Kurzemes Vārds

20:43 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Tiem, kuri mums ir uzticīgi

Andžils Remess

Šodien jūs lasāt "Kurzemes Vārda" pirmo numuru jaunajā gadā, un nav jau tik svarīgi, vai to darāt ar vērīgu skatienu, vai arī līdz galam neizgulētas gadumijas nakts smagumu acīs. Pats galvenais, ka jūs arī šogad esat palikuši uzticīgi mums, un mūsu atbildību lasītāju priekšā vairo tas, ka salīdzinājumā ar pagājušā gada sākumu "Kurzemes Vārda" abonentu skaits palielinājies par vairāk nekā septiņiem simtiem. Tas nav nekas ārkārtējs, un tomēr patīkami.

Var jau būt, ka daļu no tiem pievilināja gan iespēja laimēt redakcijas rīkotajā loterijā, gan bez maksas saņemt sienas kalendāru, ar ko mēs tikai vēlējāmies pateikt paldies mūsu abonentiem. Lai nu kā, bet ceram, ka jaunpienācēji, iepazinušies ar "Kurzemes Vārdu", paliks ar to kopā ilgāku laiku. Un ne jau tikai tāpēc, ka arvien lielākais lasītāju skaits ļauj mums arī turpmāk palikt pie sava principa un atšķirībā no reģionālo laikrakstu lielākās daļas nepaaugstināt avīzes cenu.

Es negribu solīt, ka šogad "Kurzemes Vārds" atplauks nez kādā vizuālā un saturiskā krāšņumā. Nav sarežģīti izdot spožu, visādā ziņā spilgtu numuru vienu dienu, nedēļu, nu, varbūt vēl kādu laiku, ja sasprindzina visus spēkus. Bet tālāk? Kopš astoņdesmito gadu beigām Liepājā uzplaiksnījusi ne viena vien šķietami daudzsološa avīze, taču tikpat ātri izčākstējusi. Vienkāršāk ir kaut ko sasniegt, grūtāk ir to noturēt.

Mēs esam izvēlējušies grūtāko ceļu, kura pamatā ir vienmērīgs gājums, pakāpeniska attīstība, kas nežilbina ar īsu uzliesmojumu, bet liek vienmēr meklēt kaut ko jaunu, pilnveidot to, un tikai tad iet tālāk.

Protams, ne jau viss iecerētais izdevies. Citreiz mums pašiem pietrūcis pacietības izdarīt līdz galam, citreiz esam jutuši, ka lasītājs to nepieņem, un metuši mieru. Taču vienu gan esam centušies saglabāt, un tas ir godīgums pret lasītāju, par ko arī ikdienā esam saņēmuši visvairāk brāzienu. Gan no tiem, kuri laikrakstu vēlējušies izmantot savtīgās interesēs, gan, cik tas dīvaini arī būtu, no daļas lasītāju, kuri laikrakstu joprojām uzskata par vienīgās patiesības paudēju un nespēj saprast, kā var publicēt tik atšķirīgus viedokļus.

Tāpēc jau arī gada pirmajā numurā gribu brīdināt: ja vēlaties laikrakstu, kas, kā saka, velk tikai uz vienu pusi, kaut arī jums tīkamu, tad nelasiet "Kurzemes Vārdu". Mēs paliksim uzticīgi savam virzienam un neteiksim priekšā, neuzbāzīsimies ar savu patiesību, bet radīsim iespēju jums pašiem izspriest, pašiem tikt skaidrībā, kam ir un kam nav taisnība. Tāpat nepildīsim prokurora lomu, bet ļausim patiesībai rasties, saduroties viedokļiem un šķiļoties dzirkstīm.

It kā nekas jauns, it kā vispār zināms princips, tāpēc arī būsim priecīgi gan par to, ka piekritīsit mūsu uzskatiem, gan arī tad, ja domāsit citādi. Pats galvenais, lai jūs nepaliktu vienaldzīgi.

Ja tas jūs apmierina, tad palieciet kopā ar mums, jo tikai kopā mēs šo principu varam pilnveidot, iet uz priekšu un pastāvēt.