Kurzemes Vārds

11:23 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Visas lietas

Prakse tēva saimniecībā

Jauno lauksaimnieku un zemnieku saimniecības "Bērziņi 3" īpašnieku Ritvaru Bērtuli sastapām pie gatera "Avotos", proti, viņa tēva un mātes aprūpētajā saimniecībā. Tur uzzinājām, ka dēls ļoti bieži izpalīdzot vecākiem darbos. Paša saimniecība viņam neesot liela - tikai 4 hektāri zemes. Tādēļ laiku varot izbrīvēt un Kazdangas Lauksaimniecības tehnikuma absolventam tā reizē esot laba saimniekošanas prakse.

Patlaban, piemēram, senioru un junioru Bērtuļus nodarbinot kokmateriālu sagatavošanas problēmas, jo vasarā būs jāpabeidz uzsāktās cūku novietnes būve. Labi, ka pašiem ir zāģētava, kur savā mežā cirstos apaļkokus var pārvērst grīdas dēļos, sijās un spārēs. Kaut arī tagad celtniecība ir dārgs prieks, tādējādi tomēr izdodoties kādu latu ietaupīt citām vajadzībām.

Ritvara mamma Elza, kas arī ir beigusi Kazdangas Lauksaimniecības tehnikumu, teica, ka dēla prakse viņu saimniecībā esot gan nepieciešamība, gan arī lietderīga iespēja. Meža izstrādes darbos un tāpat celtniecībā bez krietna palīga vecākiem nemaz nebūtu iespējams iztikt. Savukārt jauneklis, kam esot ķēriens visos lauku darbos, tā iegūst vajadzīgo pieredzi un iemaņas, kas lieti noderēs, kad pašam patstāvīgi nāksies sākt kaut ko plānot un būvēt. Turklāt gan jau reiz pienākšot arī tāds laiks, kad Ritvaram vajadzēs pārņemt saimniekošanu fermā.

"Avotu" saimniece vēl piebilda, ka ar saviem dēliem esot apmierināta, jo arī Dairis pievērsies lauksaimniecībai. Ritvars esot mudināts braukt gan uz ārzemēm, gan pilsētu, taču no visiem priekšlikumiem atteicies. Viņam patīkot tepat Gaviezē, kur brīvajos brīžos, baudot vaļasprieku, varot pasēdēt ūdeņu malā ar makšķeri, bet pievakarēs labi izvingrināt kājas deju kolektīva mēģinājumos.