Kurzemes Vārds

05:07 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Aicina ievēlēt darbinieku pilnvaroto pārstāvi

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka privatizējamā pašvaldības uzņēmuma - viesnīcas "Līva" darbinieki nosūtījuši Liepājas mēram un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Liepājas nodaļas priekšsēdētājam Jānim Neimanim vēstuli, kurā pauž bažas par savām sociālajām garantijām pēc viesnīcas privatizācijas. Neimaņa kungs savā atbildē izskaidro darbinieku tiesības, reizē aicinot dibināt arodbiedrību, kuras speciālisti palīdzētu noslēgt darba koplīgumu. Ja koplīgums būtu noslēgts agrāk, tas būtu iekļauts privatizētāju saistību sarakstā. Zināma garantija tam, ka lielākā daļa kolektīva nezaudēs darbu, ir privatizācijas noteikumos iestrādātā norma, kas paredz trīs gadus nodarbināt ne mazāk kā 55 cilvēkus. Saskaņā ar likumu "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju" kolektīvam jāievēl darbinieku pilnvarots pārstāvis, kas piedalīsies domes sēdē, kad apstiprinās privatizācijas projektu.

Mītiņo Ļeņingradas blokādes dalībnieki

Vakar pie Liepājas aizstāvju pieminekļa ostmalā bija pulcējies bariņš pensionāru - bijušie Ļeņingradas blokādes dalībnieki, kā arī tie, kam blokādē gājuši bojā piederīgie. "Mēs esam pulcējušies, lai dalītos atmiņās par Ļeņingradas aizstāvēšanu un noliktu ziedus, pieminot savus bojā gājušos biedrus. Nekādu ļaunu nolūku mums nav, mēs cienām Latvijas valsti, kultūru un likumus," paskaidroja mītiņa dalībnieks, kurš savu vārdu nevēlējās nosaukt. Šajās dienās aprit 55 gadi kopš Ļeņingradas blokādes pārrāvuma, tāpēc blokādes veterāni saņēmuši Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina apsveikumu, ko viņiem svinīgi pasniegs Krievijas Ģenerālkonsulātā šodien.

Rīgā notiek Bibliotekāru biedrības kongress

Latvijas galvaspilsētā divas dienas risinās Bibliotekāru biedrības kongress, kurā deleģētas arī divas Liepājas pārstāves, proti, Centrālās zinātniskās bibliotēkas nodaļas vadītāja Zigrīda Knostenberga un 2.bibliotēkas vadītāja Ilga Auza. Vakar, kongresa pirmajā dienā, izvērtēja aizvadīto darba cēlienu, nolasīja pārskata ziņojumu, ievēlēja jaunu valdi. Savukārt šodien diskutē par bibliotekārā darba aktuālajiem jautājumiem, par jaunpieņemtā bibliotēkas likuma iedzīvināšanu un funkcionēšanas nodrošinājumu, par autamatizācijas un datorizācijas problēmām, par autortiesību nodrošinājumu grāmatu krātuvēs, par profesionālās izglītošanas darbu un citiem jautājumiem.

Margarita Vilcāne būs Liepājā

"Sens, tik sens... un ne tik sens!" - tāds nosaukums dots koncertprogrammai, kurā piedalās Margarita Vilcāne un Zigmunds Lorencs. 19.februārī šo mākslinieku talanta cienītāji varēs tikties ar viņiem Liepājas teātrī. Koncerta programmā iekļautas Raimonda Paula, Ulda Stabulnieka, Gunāra Freidenfelda dziesmas, ko klausītāji jau zina un mīl. Mazāk pazīstamas ir Andra Vilcāna dziesmas no Margaritas Vilcānes pēdējās soloprogrammas "Mans teikums vēl nepabeigts...", kas izskanēja 1996.gadā. Tās ir dziesmas, ko Andris veltījis savai mammai - dziedātājai. Koncerta noslēgumā atkal skan visiem labi pazīstamas dziesmas, ko sarakstījis Alfrēds Vinters. Koncertā iekļautas arī Zigmunda Lorenca gan vecās un labi pazīstamās, gan jaunās dziesmas.

Ienākumi no azartspēlēm

Pilsētas domes Ekonomikas daļā apkopotas ziņas, cik pērn pašvaldības budžetā saņemti līdzekļi no nodevas par azartspēlēm. Kā ziņo domes Preses centrs, 1998.gadā iekasēti 34,4 tūkstoši latu. 1997.gadā šī summa bija 24,5 tūkstoši latu. Liepājā reģistrētas divpadsmit azartspēļu firmas un 432 azartspēļu iekārtas.

Akcija "Jauna grāmata manai skolai"

Ezerkrasta sākumskolā norit akcija "Jauna grāmata manai skolai". Tā ir Draudzīgā aicinājuma tradīciju turpinājums, kuras mērķis ir saziedot skolas bibliotēkai literatūru. Akcijā ļoti aktīvi iesaistījušies visu klašu skolēni, kuri ar vecāku atļauju ziedo savai mācību iestādei daiļliteratūras un bilžu grāmatas. Skolas bibliotēka jau papildināta ar 700 jaunām grāmatām. Ir skolēni, kuri devuši pat līdz 30 izdevumiem. Visi devēji saņem pretī žetonu, kas apliecina, ka skolēns ir ziedotājs. To bērni mēdz ielīmēt savā dienasgrāmatā.

Pedagogi tiekas ar "Ābeces" autori

Pilsētas sākumskolu skolotāji un pedagogi tikās ar vienu no jaunā izdevuma "Ābece" autorēm Zaigu Ivani. Viņa pastāstīja par mācību grāmatu tapšanu un nākotnes iecerēm, jo pašlaik strādā pie 2.klases mācību grāmatas izveidošanas. Zaigas Ivanes un Daigas Urbanovičas "Ābeci" atzinīgi novērtēja logopēdes Astra Bāra un Nora Leščinska, ar to var strādāt ne tikai skolā, bet arī mājās kopā ar vecākiem un bērnudāzrā. Tā ir ērta lietošanai, jo nav smaga, ir iesieta mīkstos vākos, un tajā ir ierādīta ievērojama vieta bērna radošajam darbam un loģiskās domāšanas veicināšanai. Vingrinājumi sagatavo skolēnu diagnosticējošajām pārbaudēm.

Veselības nedēļa skolā

8.vidusskolā norit veselības nedeļa. Tajā iesaistīti visu klašu skolēni. Paši mazākie - 1.- 4. klases audzēkņi iepazīstas ar veselīga uztura pamatiem. Piekto klašu bērni ar dažādu uzskates līdzekļu palīdzību tiek informēti par smēķēšanas kaitīgumu. 8. un 9. klašu skolēni pievērsušies narkomānijas un droša seksa problēmām. Bet vidusskolēni runā par garīgo veselību. Šajā nedēļā pie zēniem un meitenēm ciemojas arī attiecīgie speciālisti, piemēram, narkologi un psihiatri. Jaunatnes centra pārstāvji iepazīstina skolēnus ar dzimumaudzināšanas jautājumiem, bet jaunieši no Sarkanā krusta ierāda bērniem pirmās palīdzības sniegšanas paņēmienus. Skolā izveidota arī plakātu izstāde.

Seminārs Arodbiedrību centrā aizvadīts

Vakar Arodbiedrību centrā beidzās divdienu seminārs "Darba tirgus - bezdarbs". Pirmais tā dalībniekus uzrunāja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja vietnieks P.Krīgers, pastāstot par ekonomisko situāciju valstī un iedzīvotāju nodarbinātības problēmām. Socioloģijas un filozofijas institūta socioloģes M.Zirnītes referāts bija veltīts speciāli pēc ANO programmas veiktajiem pētījumiem un saucās "Nabadzība un darba tirgus Latvijā". Viņas runa bija emocionāla, bagāta daudziem konkrētiem un interesantiem piemēriem. Semināra noslēgumā dalībnieki divās darba grupās pārrunāja turpmākos pasākumus darba tirgus uzlabošanai mūsu pilsētā.

No elektrisko sakaru vēstures

"Lattelekoma" pastāvēšanas piecu gadu jubilejas reizē tā pārvaldes darbinieki izdevuši brošūru "Skats uz uzņēmuma vēsturi. 1993.-1998.g.". Tajā stāstīts ne tikai par sasniegumiem elektrisko sakaru attīstībā pēdējos gados, bet arī apkopoti interesanti fakti no tālākiem laikiem, reproducētas fotogrāfijas, ko pamatoti var pieskaitīt vēsturiskām. Diemžēl jubilejas izdevumu Liepājā saņēma ierobežotā daudzumā, jo tas galvenokārt domāts izplatīšanai pašiem firmas darbiniekiem.

Uzsākts ēku remonts

Bijušo veikalu "Sprīdītis" un līdzās esošos namus ar kopējo 46.numuru Graudu ielā privatizēja jau pērngada sākumā. Tas tika pārdots uz nomaksu sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Raita". Pirms tam šis nekustamais īpašums piederēja valstij un bija visai nolaists. Par spīti nelabvēlīgajam ziemas laikam īpašniekfirmas apakšuzņēmēja organizācija ir ķērusies pie remonta. Darbus veic kā ārpusē, tā arī iekštelpās, tie prasīs lielus izdevumus. Pagaidām nav informācijas, kas tur būs pēc remontdarbu beigām.

Kopā ar bardiem

Kārtējais literatūras vakars krievu lasītājiem 2.pilsētas bibliotēkā notiks rīt. Pēc bibliotēkas vadītājas Ilgas Auzas aicinājuma šoreiz pārskatu par savu daiļradi sniegs žurnālists un literāts Kirils Bobrovs. Viņa liriskās miniatūras krāšņos Vitālija Pšeņenko vadītie vietējie bardu sekotāji.