Kurzemes Vārds

10:19 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vētras postījumi nav lieli, bet to bija daudz

Pēteris Jaunzems

Ciklons, kas pāri pilsētai un rajonam virzījās naktī uz otrdienu, tomēr pastrādājis daudz nedabu. Tagad, kad pagastos ir novērtēti postījumi, kļuvis skaidrs, ka tie nav tik milzīgi, cik to ir daudz. Nolauzti daudzi koki un cietušas elektopārvades līnijas. Vietumis nogāzti arī elektropārvades stabi.

Kā pastāstīja Vecpils Pagasta padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bite, visvairāk raižu bijis elektriķiem. Bojāta augstsprieguma līnija. Tādēļ bez strāvas palikusi katlumāja. Tas nozīmē, ka siltumu kādas stundas nesaņēma skola un tur nevarēja darboties ēdnīca. Labi vēl, ka vētra uznākusi brīdī, kad laiks ir silts, jo tad, ja būtu stiprs sals, tad sekas katlumājā un apkures sistēmās varēja izrādīties pavisam bēdīgas.

Bites kungs piebilda, ka vējš paveicis arī derīgu darbu, jo norādījis elektrisko tīklu kopējiem, ka nepieciešams laikus nodarboties ar līniju profilaksi. Piemēram, netālu no Bluķukalēju mājām esot nolūzis zemsprieguma elektropārvades līnijas stabs. Šī iemesla dēļ cietis arī pats priekšsēdētājs, jo no rīta neesot varējis nodzīt bārdu. Apskatot notikuma vietu, viņš pārliecinājies, ka stabu bijis laiks nomainīt. Tomēr gods tam, kas to pelnījis. Mārtiņš Bite paslavēja elektrisko tīklu darbiniekus, kas esot avārijas operatīvi novērsuši, jo strādājuši ar atbildību.

Bet Aizputes tīklu dispečers Osvalds Dimants "Kurzemes Vārdu" informēja, ka dažādu bojājumu bijis visai daudz. Augstsprieguma līnijā pie Ķilbjiem vadus bija sarāvis krītošs koks. Savukārt 20 kilovoltu līnijā, kas stiepjas no Kalvenes uz Krusātiem, stiprā vēja dēļ izdedzis kāsis. Speciālisti pie postījumu novēršanas strādājuši aizvakar un vakar, taču nav varējuši visu sakārtot un diezgan darba viņiem vēl atlicis arī šodienai, jo vadi un balsti esot bojāti daudzās vietās.

Liepājas Virsmežniecības inženieris Jānis Jaunzems aizvakar apmeklējis Bārtas mežus. Netālu no Tiltiem šoseju aizšķērsojusi resna egle. Svaigi koku lūzumi bijuši vērojami arī vairākās apgaitās. Bet vakar viņš iepazinies ar situāciju Bernātos, kur augstie viļņi kārtējo reizi paskrubinājuši kāpu, aiznesot jūrā ne tikai daudz smilšu, bet izskalojot arī vairākas priedes.

Pasažieru autobusam maršrutu aizvakarrīt nācies izmanīt Kalētos, jo pie Ozoliem ceļu bija aizšķērsojis liels koks. Padomes priekšsēdētāja Otīlija Lībeka gan teica, ka pagasta ļaudis drīz to novākuši un jau nākamajos reisos nekādu kavēkļu nav bijis.

Ceļus no kritušiem kokiem nācies attīrīt arī Durbē, Vērgalē un citos pagastos. Otaņķu padomes priekšsēdētāja Aija Šķubure teica, ka skolas pagalmā nolauztas vairākas liepas. Tā esot Dieva laime, ka tas noticis naktī, kad tur nebija bērnu. Pie Lažas Internātskolas liela simtgadīga egle krītot pārlūzusi pat gabalos.

Tikai rucavnieki vakarrīt teica, ka nekādas problēmas, ja neskaitot nolauztus zarus, vējš viņiem neesot sagādājis.