Kurzemes Vārds

09:02 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Freibergs pošas ceļā

Pēdējās dienas pa mājām dzīvojas un "Laumas" izdangātajā trasē aiz uzņēmuma "Lauma" trenējas par pērnā gada labāko sportistu mūspusē atzītais grobiņnieks Lauris Freibergs. Viņa menedžeris Gatis Freibergs "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka jau nākamnedēļ Lauris dosies uz treniņnometnēm ārzemēs, lai mazliet siltākos un sacensībām atbilstošākos apstākļos sagatavotos pirmajiem pasaules kausa izcīņas posmiem, kas marta otrajā pusē notiks Spānijā un Grieķijā. Pavisam Freibergs šosezon iecerējis piedalīties 11 posmos no paredzētajiem 16. Savukārt Laura līdzjutēji sportistu pirmo reizi šajā sezonā redzēs aprīļa pirmajā pusē, kad Ķegumā paredzētas Baltijas kausa sacensības un Valmierā notiks tradicionālais "Gaujas kauss".

Daškevičs turpina krāt panākumus

"Kurzems Vārds" nesen jau lasītājiem stāstīja par 12 gadus veco Vadimu Daškeviču, kurš spēja izcīnīt Liepājas čempiona titulu šahā. Nupat jaunais talants guvis vēl vienu panākumu. Latvijas čempionātā pieaugušajiem pusfinālā 46 dalībnieku konkurencē liepājnieks spēja izcīnīt vietu labāko desmitniekā, kas viņam nodrošināja tiesības piedalīties finālsacensībās. Jāpiebilst, ka citās priekšsacīkstēs šādas pašas tiesības izcīnīja arī Vadima tētis Vitālijs Daškevičs. Abi šahisti par sniegto atbalstu saka paldies Ārim Ozoliņam, Aleksandram Čečotkinam, kā arī Kompleksās sporta skolas direktoram Naumam Vorobeičikam.

Ātrslidotāji piedalās sacensībās Insbrukā un trenējas Zakopanē

Liepājas šortreka un ātrslidošanas kluba audzēkņi kopā ar savu treneri Lāsmu Kaunisti izgājuši pirmās ugunskristības, startējot starptautiskās sacensībās.

Pazīstamajā slidošanas centrā Tiroles galvaspilsētā Insbrukā liepājnieki, kas līdz šim bija trenējušies tikai hokeja laukumā, pirmo reizi slidoja 400 metrus garā celiņā. Sacensībās liepājnieki mērojās spēkiem ar mājiniekiem austriešiem un ungāriem, taču, kaut arī vairākiem jauniešiem izdevās ievērojami labot personiskos rekordus, aizsniegties līdz goda pjedestālam Liepājas jaunajiem censoņiem nebija pa spēkam.

Atceļā mūsējie iegriezās Zakopanē, kur ir Polijas ātrākais ledusceliņš, lai pārbaudītu savas spējas un patrenētos. Liepājnieki šajā vietā atgriezīsies februāra sākumā, kad tur notiks šī kalnu kūrorta ātrslidošanas kluba 50 gadu jubilejai veltītas sacensības. Atgriezušies Latvijā, Liepājas sportisti piedalījās sacensībās Rīgā, kur savās vecuma grupās uzvarēja Nauris Dobelis un Anete Vecbaštika.

Slidotāju turneju ārzemēs noorganizēja ar SIA "Nams" un "Evija", kā arī jūras aģentūras "Andrē" atbalstu. Februāra vidū Liepājas ledushallē paredzētas starptautiskās sacensības, kurās ar liepājniekiem brauks sacensties vienaudži no Kauņas un Rīgas.

Hokejisti uzvar

Hokeja kluba "Liepāja" Kurzemes čempionāta kārtējā spēlē Talsu hokeja hallē ar 11:9 pieveica Kandavas hokejistus. Patlaban liepājnieki turnīra tabulā septiņu komandu konkurencē ierindojušies ceturtajā vietā, bet jāatzīmē, ka līderkomandas ir aizvadījušas vairāk spēļu.

Turpina zaudēt

Kārtējo zaudējumu Latvijas florbola čempionāta virslīgas turnīrā piedzīvojusi Liepājas komanda, šoreiz savā laukumā ar minimālu rezultātu 5:6 piekāpjoties "Juniors/Rēzekne" komandai. Šās sezonas 11 spēlēs liepājnieki izcīnījuši tikai vienu punktu un pārliecinoši noslēdz turnīra tabulu. Čempionāta līderi ir "Hanzas maiznīca/Rēzekne" florbolisti, no viņiem nedaudz atpaliek "Ķekaviņa" un FK "Rīga".