Kurzemes Vārds

05:47 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mūsu zemnieki rosina atbalsīt poļu lauksaimniekus

Pēteris Jaunzems

Polijas zemnieki jau kopš 22.janvāra bloķē ceļus vairākos valsts pierobežas rajonos, protestējot pret lētas lauksaimniecības produkcijas ievešanu valstī no Eiropas. Šorīt ar aicinājumu visnotaļ atbalstīt poļu lauksaimniekus viņu prasībās valdībai sakārtot tirgu, nāca klajā Tadaiķu pagasta zemnieku saimniecības "Baroni" īpašnieks Osvalds Rukmanis.

"Katram ir tiesības paust savu viedokli, kaut arī tas nesakrīt ar oficiālām nostādnēm, turklāt šoreiz runa nebūt nav par tiem darboņiem, kas apgādā mūsu galvaspilsētu ar Polijā audzētiem kartupeļiem un citām lauksaimniecības precēm," stingri teica Liepājas rajona zemnieks. Savu nostāju viņš argumentē ar to, ka solidaritāte ir nepieciešama, jo arī mūsu zemē lauku apsaimniekotājiem neklājas ne par matu vieglāk par poļiem. Latvijā, tāpat kā Polijā, nemitīgi iepludina gan lētu cūkgaļu no ziemeļiem, gan olas no dienvidiem, bet premjers katru otro dienu apgalvo, ka tirgus lietās viņš nedomājot iejaukties.

Ar ierosinājumu nosūtīt poļu lauksaimniekiem atbalsta vēstuli Rukmaņa kungs vakar vērsās pie Zemnieku centrālbiedrības valdes priekšsēdētāja Jāņa Zgirska, kurš atbalstīja tadaiķnieka priekšlikumu un sacīja, ka piektdien Latvijas Zemnieku federācijas kongresā viņš kā šīs federācijas padomes loceklis ierosinās pieņemt visas Latvijas zemnieku vēstuli kolēģiem Polijā, paužot solidaritāti prasībās pret lētas Eiropas produkcijas iepludināšanu.