Kurzemes Vārds

23:33 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Kā izvēlamies nedēļas cilvēku

Varbūt esat pamanījuši, ka jau gandrīz gadu katru sestdienu izvēlamies vienu cilvēku, kuru uzskatām par attiecīgās nedēļas populārāko, redzamāko, jūtamāko, spilgtāko, spožāko, ievērojamāko personu pilsētā. Par cilvēku, kuru visvairāk apspriež. Kurš ir uzmanības centrā, vienalga - labā vai sliktā nozīmē, un tāpēc arī mūsu nedēļas cilvēks ir bijis pat slepkava.

Piekrītu, ka mūsu izvēle ir subjektīva, kā jau jebkura izvēle, kur kritērijs nav mērams metros, sekundēs, kilogramos. Arī paši ne vienmēr esam tik vienprātīgi, jo tas taču cilvēciski saprotams, ka katram tuvāka tā nozare, par ko viņš diendienā raksta, un būtu dīvaini, ja tā nebūtu.

Piekrītu arī tam, ka šie cilvēki ne vienmēr ir spilgtas personības, kas atrodas sabiedrības uzmanības lokā, visu apbrīnoti, visu nosodīti vai vismaz nonākuši sabiedrības pretrunās un tāpēc tikuši izķidāti. Jo ir reizes, kad par primāro nākas izvēlēties procesu, kurā šis cilvēks iekļāvies un kas šo cilvēku pacēlis viļņa virsotnē. Bet vai tad galu galā tas ir tik slikti, ja šādā veidā ļaujam iepazīt cilvēku, kas ir tā vērts, lai par viņu uzzinātu arī citi?

Kāpēc to visu skaidroju? Tāpēc, ka pirms dažām dienām izdzirdu dīvainu jautājumu. Kad iepriekšējā sestdienā par attiecīgās nedēļas cilvēku bijām izvēlējušies uzņēmēju Andri Griģi, kura vadītā akciju sabiedrība ieguva tiesības privatizēt viesnīcu "Līva", kāds pilsētas norises labi pārzinošs cilvēks jautāja, sak, vai tā jums bija pasūtījuma izvēle, vai izvēlēties Griģi jums lika? Taču pats interesantākais, ka nedēļu pirms tam mūs turēja līdzīgās aizdomās, tikai gan pretēju ekonomisko interešu aizstāvji, jo par nedēļas cilvēku bijām izvēlējušies Griģa sāncensi uz tiesībām privatizēt "Līvu" - Arnoldu Ķeiri?

Tāpēc arī nācās skaidrot, kā mēdzam izvēlēties nedēļas cilvēku.

Andžils Remess