Kurzemes Vārds

07:32 Otrdiena, 12. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Kurzemes reģiona plānotāju tikšanās

Domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aivars Jurkovskis kopā ar citiem Kurzemes pilsētu un rajonu pašvaldību pārstāvjiem piedalījās Kurzemes reģiona plānošanas darba grupas sanāksmē, kas notika Kuldīgā. Darbakārtības galvenie temati bija savstarpējā sadarbības un vienošanās līguma izstrāde, reģiona attīstības prioritāšu noteikšana, arī darba grupas izveide Kurzemes reģiona plānošanas nolikuma izstrādei.

Uz Belvjū ceļo Indras Jansones zīmējums

Jau vairākus gadus pēc kārtas mūsu pilsētas jauno zīmētāju darbi piedalās Belvjū (ASV) sadraudzības pilsētu asociācijas rīkotajos starptautiskajos bērnu zīmējumu konkursos. Šoreiz tā tēma bija "Mana pasaule jaunajā gadu tūkstotī". Bērnu un jauniešu centra izveidota žūrija, kurā bija gan mākslinieki, gan pedagogi, izvērtēja 15 skolēnu zīmējumus. Tajos visdažādākajos veidos un tehnikās bija rādīts viņu pasaules redzējums. Uz Belvjū šodien nosūta 1.vidusskolas 8.c klases skolnieces Indras Jansones darbu, viņas skolotāja ir Ausma Vecvagare. Novēlam, lai Indras zīmējums gūtu tikpat lielu atzinību, kā iepriekšējos gados sūtītie.

Žaks Santērs aicina Jāni Neimani uz Varšavu

Liepājas Arodbiedrību centra vadītājs Jānis Neimanis saņēmis personīgu ielūgumu no Eiropas komisijas prezidenta Žaka Santēra piedalīties šīs augstās organizācijas rīkotajā konferencē, kas 18. un 19. martā notiks Varšavā. Tā veltīta sociālajiem jautājumiem. Paredzēts runāt par sociālā dialoga lomas paplašināšanu Eiropas savienībā un tai jaunpievienojušās valstīs, par ekonomisko situāciju Eiropā, par nodarbinātības un bezdarba problēmām u.c.

Izmaiņas Sabiedriskajā transporta komisijā

Jau rakstījām par izmaiņām Sabiedriskās transporta komisijas sastāvā. Taču deputāti akceptējuši jaunas izmaiņas. Turpmāk komisija darbosies astoņu cilvēku sastāvā. Par tās priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts Māris Jaunsleinis, SIA "SD Autocentrs" servisa vadītājs, par priekšsēdētāja vietnieku - pašvaldības uzņēmuma "Liepājas tramvajs" direktors Aigars Puks. Komisijas sastāvā iekļauts arī Vides konsultāciju biroja transporta konsultants Arnis Linde.

Mikuļskis pārskatīs barkašoviešu lietu

Kā ziņo aģentūra BNS, Liepājas pilsētas virsprokurors Andris Mikuļskis informējis, ka, iespējams, pārskatīs Latvijā nereģistrētās organizācijas "Krievijas nacionālā vienotība" jeb tā saukto barkašoviešu administratīvo lietu par nesankcionēta gājiena sarīkošanu. Liepājas tiesa tā rīkotājiem Jevgeņijam un Jurijam Osipoviem piesprieda 25 latus lielu naudassodu. Uz šādu soli Mikuļski mudinājušas publikācijas un žurnālistu interese par soda objektivitāti. Viņš domā, ka tiesai bija jāņem vērā fakts, ka Jevgeņijs nav samaksājis jau iepriekš piespriesto sodu - 100 latus. Bet arī šoreiz pēc tiesas viņš žurnālistiem paziņojis, ka negatavojas maksāt arī jaunuzlikto sodu. Virsprokurors savu lēmumu paziņošot līdz šās nedēļas vidum.

Seminārs par ekonomiskās attīstības stratēģiju

Uzņēmējdarbības atbalsta centrā rīt notiks seminārs par ekonomiskās attīstības stratēģisko plānošanu. To vadīs ASV Miera korpusa pārstāvji - reģionālās ekonomiskās attīstības plānošanas maģistrs Maikls Lavolps un citi speciālisti. Seminārā piedalīsies pilsētas pašvaldības un dažādu iestāžu pārstāvji, kas darbojas izglītības un kultūras attīstības plāna izstrādes grupā: Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes priekšniece I.Krūma, Kultūras nodaļas vadītāja D.Lagzdiņa, Skolu valdes priekšsēdētāja L.Molčanova, LBN Tautas mākslas un kultūras centra direktors M.Grīnbarts u.c.

Zinību biedrība - sabiedrības integrācijai

Piektdien Zinību biedrības Liepājas nodaļā bija neliels izlaidums. Mācību kursu beidza jau otrā grupa, kurā sniedz zināšanas tiem interesentiem no cittautiešu vidus, kas vēlas iegūt Latvijas pilsonību. Viņi pasniedzējas Veras Seļivanovas vadībā mācījās latviešu valodu, Latvijas vēsturi un Satversmi. Šoreiz izlaidumā apliecību par kursu beigšanu saņēma 14 kursanti. Viņi šo palīdzības formu atzīnuši par lietderīgu, jo ir gatavi bez bažām kārtot pārbaudījumus Naturalizācijas pārvaldē. Iepriekšējā kursa beidzējiem šajā ziņā nekādu problēmu nebija. Drīzumā darbu uzsāks jauna grupa, uz kuru atkal aicina jaunus Latvijas pilsonības ceļa gājējus.

Pirmsklasniekiem dalīs atstarotājus

Kā "Kurzemes Vārdam" pavēstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas nodaļas informācijas inspektors Anrijs Balčus, šonedēļ direkcija kopīgi ar firmas "Statoil Latvija" pārstāvi dāvinās atstarotājus pirmo klašu skolēniem. Kā zināms, pirms kāda laika līdzīga akcija notika kopīgi ar "Hansabank - Latvija", kad sākumskolās dāvāja atstarotājus, kas tumsā bērnus dara labi pamanāmus autovadītājiem. Šoreiz nolemts atstarotājus dalīt tieši pirmklasniekiem. Šīs akcijas iniciators ir CSDD, bet finansētājs - "Statoil Latvija", tādēļ uz atstarotājiem ir firmas simbolika. Anrijs Balčus savā ceļasomā no Rīgas atvedis vairākus simtus atstarotāju, taču, kā allaž, diez vai visiem to pietiks.

Uzņēmumi piedalīsies izstādē "Transit Expo"

Vismaz četri Liepājas uzņēmumi plānojuši piedalīties starptautiskā izstādē "Transit Expo", kas risināsies no 17. līdz 19. martam Klaipēdā. Izstādes organizēšanā un mūsu uzņēmēju atbalstīšanā iesaistīta Klaipēdas Tirdzniecības, rūpniecības un amatniecības kamera, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļa un Liepājas Pilsētas dome. LTRK Liepājas nodaļas vadītājs Ģirts Kronbergs "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka pērn šajā pašā izstādē savu stendu izvietojuši Liepājas SEZ pārstāvji. Viņi plānojuši piedalīties arī šogad, tāpat kā Liepājas Kuģu aģentūra, "Laskana", "Duna" un, iespējams, "Trans Liepāja". Šajā izstādē piedalīsies ostu pārstāvji no Skandināvijas, Baltijas un citām valstīm.

Tautas vainags represētajiem top arī Liepājā

Liepājas Politiski represēto kluba biedri uz "Lauku Avīzes" Liepājas biroju piektdien aiznesa 34 latus. Tā ir viņu dāvana Tautas vainagam, kas pēc šī laikraksta redakcijas iniciatīvas tiks darināts Komunistiskā terora upuru piemiņas dienā - 25.martā. Tautas vainagu represētajiem ar saviem ziedojumiem palīdzējuši veidot jau vairāki desmiti liepājnieku.

Zviedru literatūras klasiķu darbi oriģinālvalodā

Zviedru institūts Stokholmā jau divus gadus pēc kārtas Liepājas Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai sūta reprezentatīvu zviedru literatūras klasiķu grāmatas, kuras vienotā sērijā izdod zviedru akadēmija. Grāmatas ir askētiskā iesējumā ar autoru attēliem uz vāka. Līdz šim mūsu bibliotēka saņēmusi ap desmit šādu sējumu. Tikko saņemtas divas grāmatas no šīs sērijas: dzejnieka Johana Runeberga (1804.-1877.g.) un prozaiķa Eivinda Džonsona (1900.-1976.g.) sējumi. Visas šīs grāmatas, protams, ir zviedru valodā.

Ieskaņa konkursam "Veste"

48.arodvidusskolā notika ieskaņas pasākums konkursam "Veste 99". Šūšanas prasmē sacentās 1. un 2. kursa drēbnieku grupu audzēknes. Vestes meitenes bija sagatavojušas mājas darbā. Pirmo vietu ieguva Jeļena Suhova. Uzvarētājai pēc mēneša, 23. martā, būs jādodas uz Rīgu, kur notiks Baltijas valstu profesionālās izglītības iestāžu šūšanas specialitātes audzēkņu konkurss. Konkurence būs sīva, jo vajadzēs sacensties ar Viļņas, Kauņas, Tallinas un visiem tiem Latvijas skolu pārstāvjiem, kurās apgūst šuvēju un drēbnieku amatu.

Liepājas kara veterāni lūdz atļauju nolikt ziedus 23.februārī

Kā ziņo BNS, Liepājas Kara un darba veterānu apvienība piektdien Liepājas domē iesniegusi lūgumu atļaut 23.februārī nolikt ziedus pie pieminekļa Liepājas aizstāvjiem. Lūgums iesniegts, lai norobežotos no iespējamās sociālistu vai barkašoviešu piedalīšanās pasākumā, tā BNS informējusi Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes priekšniece Irēna Krūma, kura apgalvojusi, ka atļauja tiks dota. Veterāni 23.februārī pulksten 11 paredzējuši nolikt ziedus, nav iecerēts ne uzstāties ar runām, ne iet gājienā. Viņiem esot rūgta pieredze, ka citos viņu pasākumos piedalījušies sociālistu partijas un barkašoviešu pārstāvji, tādējādi atceres pasākumu pārvēršot mītiņā vai piketā.

Smalkmaizītes, plātsmaizes un kliņģeri

Pagājušās nedēļas nogalē Pētertirgū bija visai plašs dažādu konditorejas izstrādājumu piedāvājums. Cepēji bija sarūpējuši ne tikai tradicionālās smalkmaizītes un kliņģerus, bet arī dažādus citus saldos našķus. "Liepājas maiznieka" stendā par 6 santīmiem piedāvāja ievārījuma un kanēļa maizītes, par 9 - siera radziņus, par 15 - ābolkūku, bet par 12 - kādu jaunumu: kraukšķīgās standziņas. Firmas "Arājiņš" kioskā varēja nopirkt gan rauga un smilšu, gan piparkūku mīklu. Aizputes konditorejā tapušais kliņģerītis maksāja 36 santīmus, bet groziņš ar augļiem - 18. Individuālā uzņēmuma "Velo" ceptuve piedāvāja riekstu pīni par 35 santīmiem, biezpiena maizīti ar rozīnēm - par 14, biezpiena rausi - par 1,70 latiem kilogramā un citus izstrādājumus. Savukārt E.Vīdera individuālajā uzņēmumā gatavotās kūkas, ruletes (2,50 lati) piesaista daudzu pircēju uzmanību. Turpat piedāvāja populārās minibulciņas un arī speķaraušus par 1,90 latiem kilogramā. Burkānu rausis maksāja 1,40 latus, krējuma - 1,80.

Jauns pakalpojumu veids SIA "Universāls" veikalā

Būvmateriālu un celtniecības preču veikals "Universāls", kas atrodas Klaipēdas ielā, pagaidām ir vienīgais, kurā var saņemt zinoša atslēgu meistara konsultāciju un pakalpojumus. Kā pastāstīja sabiedrības direktors A.Butkus, meistars izgatavo visdažādākās, arī automašīnu atslēgas un viņš var palīdzēt tikt galā ar katru slēdzeni. Šis pakalpojums piedāvāts tādēļ, lai paplašinātu to klāstu un pircējiem būtu ērti saņemt konsultāciju.

Iedzīvotāji saņem paziņojumus par ienākuma nodokli

Kopš februāra sākuma daudzi liepājnieki savās pastkastītēs atrod Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras paziņojumus par ienākuma nodokli un vaicā, kāpēc tie vajadzīgi. Tos saņem cilvēki, kuriem 1998.gadā izmaksāti slimības pabalsti no aģentūras līdzekļiem, arī tie, kuru gada vidējā pensija bijusi lielāka par 1200 latiem. Paziņojums apliecina, cik liels ienākuma nodoklis ieturēts no šīm izmaksām. To var izmantot par dokumentu, lai uzrādītu Valsts ieņēmumu dienestam, izpildot personīgo ieņēmumu deklarāciju. Pērn valstī izsūtīti 48 000 šādu paziņojumu, šogad drīzumā to saņems 62 000. Aģentūras Liepājas filiāles darbinieki paziņojumus saņēmušos cilvēkus lūdz pievērst uzmanību tekstam lapas otrā pusē: tur norādīti tālruņu numuri, pa kuriem var noskaidrot visus jautājumus šo paziņojumu sakarībā.

"Kadetskaja perekļička" - rets izdevums

Žurnālu ("Kadetu pārbaude") krievu valodā Ņujorkā izdod Krievijas kadetu korpusu absolventu un viņu pēcteču apvienība ārzemēs un sūta to nevis abonentiem, bet pēc cita principa - interesentiem un pateicīgajiem lasītājiem visās pasaules malās. Tas pārtiek no ziedojumiem. Izdevums galvenokārt veltīts Krievijas kara vēsturei, un pēdējos gados uz Krieviju arī sūtīta šī žurnāla ierobežotās tirāžas lielākā daļa. Liepājā šo reto izdevumu vairākus gadus saņem "Kurzemes Vārda" līdzstrādnieks Kirils Bobrovs. Viņš nodomājis žurnāla komplektu atdot kara vēsturniekiem.

Ļaunprātīgi dedzina automašīnu

Aizvadītās nedēļas nogalē kriminogēnā situācija pilsētā nav pasliktinājusies un nopietni kriminālnoziegumi nav izdarīti, "Kurzemes Vārds" uzzināja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes dežūrdaļā. Arī Pašvaldības policijas dežurants apstiprināja, ka sestdiena un svētdiena aizvadīta visai mierīgi. Vairāk darba bijis ugunsdzēsējiem. 21.februārī pagrabā Sakņu ielā un M.Ķempes ielā deguši gruži. Tajā pašā dienā Spīdolas ielā 43 kādā dzīvoklī sadedzis krēsls. Bet lielāka ugunsnelaime reģistrēta 20.februārī. Ap pulksten 3 naktī Vaiņodes un Klaipēdas ielas krustojumā degusi automašīna M412. Sabojāts spēkrata salons un bagāžas nodalījums. Ugunsdzēsēji domā, ka automašīnu kāds tīši aizdedzinājis.