Kurzemes Vārds

12:38 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sergejs Baburins: "No augšas, bet ne augstprātīgi"

Pēteris Jaunzems

Vakar Saeimas priekšsēdētāja biedra Gundara Bojāra uzaicināts un kopā ar viņu Liepāju apmeklēja Krievijas Federācijas Valsts domes priekšsēdētāja vietnieks Sergejs Baburins. Uz robežas viesi un personas, kas viņu pavada, sagaidīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Jurkovskis un citas pilsētas amatpersonas. Ņemot vērā, ka mūsu kaimiņvalsts parlamenta vadītāja vizīte Latvijā šoreiz ir ekonomiski orientēta un ciemiņu interesēja investīciju iespējas un tranzīta attīstības jautājumi, Sergejs Baburins vispirms apmeklēja Loču torni, no kurienes paveras lieliska ostas panorāma.

Kā jau namatēvam pieklājas, vispirms ar savu moderni sakārtoto saimniecību Krievijas domes priekšsēdētāja vietnieku iepazīstināja domes deputāts un ostas kapteinis Eduards Raits. Viņš uzsvēra, ka mūsu osta jau šobrīd ierindojama starp modernākajām pasaulē kuģošanas drošības uzraudzības jomā. Tādu līmeni izdevies sasniegt tikai pēdējos gados.

Ar mūsu Speciālās ekonomiskās zonas un tajā ietilpstošās ostas priekšrocībām Baburina kungu iepazīstināja domnieks un SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš, kā arī vairāku ostas firmu vadītājs Sergejs Govorovs. Viņi teica, ka lielas iespējas tranzītam pie mums paver plašās vēl nepilnīgi izmantotās teritorijas, ko iespējams apgūt bez lieliem kapitālieguldījumiem un īsos termiņos. Sergejs Baburins vēlējās precizēt, vai muitas noliktavas atrodas ostas teritorijā, vai lieltonnāžas okeāna kuģus iespējams piekraut pie piestātnēm un vai tas dažkārt lielas iegrimes dēļ nav jādara reidā. Viņš arī painteresējās, kuri no ievērojamākajiem Krievzemes uzņēmējiem jau sadarbojas ar Liepājas ostu, un uzzināja, ka aizpērn un pērngada pirmajā pusē mums lieliski kontakti bija izveidojušies ar Maskavas apgabala biznesmeņiem. Turp caur Liepāju no Rietumeiropas veda zivis, arī citas pārtikas preces. No Krievijas uz rietumiem joprojām eksportē arī saulespuķu sēkliņu. Tomēr krīzes apstākļos tranzītkravu plūsma sašaurinājusies.

Sergejs Baburins sniedza arī nelielu ekspresinterviju "Kurzemes Vārdam". Vaicāts, kādu iespaidu uz viņu atstāja no Loču torņa augstumiem pārredzamā panorāma, ciemiņš atbildēja, ka uz mūsu ostu un pilsētu esot paraudzījies no augšas, bet nevis augstprātīgi. Viņš piebilda, ka Liepāja un tās osta esot tālu un labi pazīstama. Savu lomu ekonomiskajā attīstībā tās vēl apliecināšot. Protams, tas nevarot notikt bez savstarpējas sadarbības ar partneriem. Viņš personīgi esot par Krievijas līdzdalību ekonomiskos projektos. Jā, šodien valstij, ko viņš pārstāv, esot savas ekonomiskās problēmas. Tur esot arī problēmas ar brīvajām ekonomiskajām zonām. Taču to visu varot atrisināt, ja būs labas kaimiņu un partneru attiecības. Viņš pauda pārliecību, ka ievērojami vairāk panākumu varot gūt, darbojoties kopā, nevis atsevišķi.

- Baburina kungs, baumo, ka jūs šodien esot izteicis vēlēšanos izpeldēties Baltijas jūrā. Pat dvieli šim nolūkam esot paņēmis līdzi. Vai tas ir patiesība?

- Tikai ne presei. Es teicu, lai neviens žurnālists tur nebūtu klāt, - skanēja atbilde.

Krievijas domes priekšsēdētāja vietnieks pastāstīja, ka šis esot viņa trešais brauciens uz Latviju. Un, viņaprāt, pats labākais.