Kurzemes Vārds

17:11 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atkusnī atmirdz "Liepājas pērle"

Jolanta Jankauska,

Pedagoģijas akadēmijas studente

Ziemai pamazām atkāpjoties un saulei strauji kausējot sniegu Liepājas ielās, tikko aizvadītajā svētdienā Latviešu biedrības namā notikušais sporta deju festivāls "Liepājas pērle 99" radīja jau īsti pavasarīgi trauksmainu noskaņu dalībnieku un skatītāju sirdīs. Festivālu jau 13.reizi rīkoja sporta deju centrs "Svings". Valdošais cīņas gars liecināja, ka šis "velna ducis" nav tik melns, kā to grib mālēt, gluži otrādi - tikai vēl uzkurina. Vairāk nekā simts deju pāru no 11 Latvijas klubiem 11 vecuma un sagatavotības grupās no pulksten 9 rītā līdz 9 vakarā piepildīja lielo zāli ar apskaužamu enerģiju un dejotprieku. Festivāla programmas vadītāja Baiba Kļava izteica gandarījumu, ka šajā dienā vienlaikus konkurss notiek arī Latvijas otrā malā - Valmierā, tātad sporta dejas sacensības gars valdīja visā valstī.

Festivāla divās tūrēs - rīta un vakara konkursā - starp sporta deju klubiem Rīgas "Dzintarkrastu", Jelgavas "Liesmiņu" un "Zemgali", Kuldīgas sākumskolu un "Agni", "Snēpeli", "Aizputi", Grobiņas "Akcentu" mūsu pilsētas sporta deju klubi "Svings", "Aura" un "Liepāja" parādīja, ka spēj cīnīties par labākajiem rezultātiem. Vislielākais prieks bija par pašiem mazākajiem - iesācēju divām vecuma grupām. Aizkustinoši bija vērot sprīdi garos puisēnus un meitenītes, kuri tikai vēl sper pirmos dejas soļus uz lielo sportu. Labākos rezultātus parādīja "Svinga" mazie dejotāji.

E4 dažādās vecuma grupās Pirmās vietas izcīnīja "Svinga" dejotāji Miks Sprūds un Sandra Talankina un kluba "Snēpele" pāris. Pa pēdām viņiem sekoja "Auras" dejotāji. E6 grupā pirmie bija "Liesmiņas" dejotāji. Grupās Juniori I - jaunieši un Juniori I D klasē par neapstrīdamiem uzvarētājiem kļuva Juris Kļonovs un Agnese Junkure ("Svings"), jauniešos 2. vietā ierindojās "Auras" pāris Kristaps Ruicēns un Sandra Valdmane. Savukārt Juniori II - jauniešu grupā gan standarta, gan Latīņamerikas dejās par absolūtiem laureātiem kļuva kluba "Aura" dejotāju pāris Uldis Blumbergs un Evija Erlecka. Arī Juniori II D klasē 1. vietu izcīnīja "Auras " pāris Maksims Logviņenko un Denija Švanka, 2. vietā - Andrejs Vasiļjevs un Anna Paulauskaite no kluba "Liepāja".

Trīs labākie pāri katrā grupā saņēma festivāla diplomus, bet uzvarētāji arī jaukas balvas. Lai festivāls "Liepājs pērle" varētu šogad atkal atmirdzēt, par to paldies sponsoriem: "Klondaikas" Liepājas filiālei, firmai "Canon - Inter - Rīga" un viesnīcai "Feja". Pirmo reizi šadu sarīkojumu sponsorēja "Klondaika", kuras direktors Oļegs Semjonovs uz jautājumu - kas mudināja atvērt maku tieši sporta dejām - atbildēja: "Mums ir daudz līdzīgu izjūtu. Gan dejotāji, gan mūsu spēļu zāļu izmantotāji vienādi azartiski prot izjust spēles un uzvaras reibinošo garšu." Šajā punktā varam piekrist, jo festivāla noslēgumā emocijas sasniedza virsotni - lielā zāle dimdēja no ovācijām, bet no balkona pie dejotāju kājām lidoja ziedi.