Kurzemes Vārds

17:16 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Iespējams, Osipovu gaida krusttēva liktenis

Gundars Matīss

Prokurors pieprasīs bargāku sodu

Liepājas pilsētas virsprokurors Andris Mikuļskis vakar "Kurzemes Vārdam" pavēstīja, ka nolēmis lūgt Liepājas tiesas priekšsēdētāju pārskatīt Jevgeņija Osipova administratīvā pārkāpuma lietu. Kā zināms, barkašoviešu līderi Osipovu sauca pie atbildības par nesankcionēta gājiena rīkošanu.

Par nesankcionēta gājiena organizēšanu 14.februārī Liepājas tiesa Osipovam piesprieda 25 latus lielu nadassodu. Mikuļskis uzskata, ka sods ir pārāk mīksts, tāpēc lūgs tiesu pārskatīt lēmumu. Virsprokurors uzskata, ka Osipovam jāpiemēro bargāks soda veids - administratīvais arests. Maksimālais laiks, ko barkašoviešu līderis var pavadīt nebrīvē, ir 15 diennaktis. Andris Mikuļskis uzskata, ka bargāks sods nepieciešams tādēļ, ka Osipovs jau agrāk saukts pie administratīvās atbildības par sabiedriskas organizācijas, kas atbalsta kustības "Krievijas nacionālā vienotība" idejas, darbības publisku uzsākšanu, pirms organizācija ir oficiāli reģistrēta. Ir zināms, ka barkašovieši turpinājuši savas aktivitātes, rīkojot pašvaldībā nepieteiktus ielu gājienus, turklāt iesaistot organizācijas darbībā nepilngadīgos.

Par vainu pastiprinošu apstākli Andris Mikuļskis uzskata to, ka Osipovs nav samaksājis agrāk noteikto naudassodu - 100 latus un atteicies maksāt arī pašreiz piespriesto sodu.

Virsprokurora lūgums būs jāizskata desmit dienu laikā tam pašam tiesnesim, kas pieņēma iepriekšējo lēmumu - Liepājas tiesas priekšsēdētājam Ilgvaram Jaunģelžem. Savukārt Jevgeņijs Osipovs un viņa tēvs Jurijs Osipovs iesnieguši sūdzību Pilsētas prokuratūrā par to, ka ir nepamatoti sodīti. Andris Mikuļskis apliecināja, ka prokuratūras protests attiecas tikai tikai uz Jevgeņijam Osipovam piemēroto sodu, jo pret tēvam Jurijam piespriesto sodu prokuratūrā neiebilst.

Neoficiāli avoti vēsta, ka Osipovu protests šoreiz vairāk ir publicitātes, nevis principa jautājums. "Krievijas nacionālā vienotība" vēlas sagādāt sev bezmaksas reklāmu, jo par barkašoviešu aktivitātēm atkal rakstīs prese.

Krusttēvs sūdzēsies prokuratūrā

Andris Mikuļskis apliecināja, ka Kurzemes Apgabaltiesas priekšsēdētājai tiks sūtīts iesniegums, kurā ir runa par Genadijam Dubrovenko noteikto administratīvo sodu. Dubrovenko uzskata par Liepājas mafijas krusttēvu. Par sīko huligānismu, nepakļaušanos policijas darbinieku prasībām un izvairīšanos no alkoholisko dzērienu iespaida konstatēsanas pārbaudes Dubrovenko, ko pilsētā dēvē arī par Dubriku un Gošu, piesprieda 15 diennaktis ilgu administratīvo arestu un 200 latus lielu naudassodu. Duubrovenko 15 diennaktis jau pavadījis nebrīvē, arī samaksājis noteikto summu. Virsprokurors uzskata, ka pārkāpti sodu saskaitīšanas noteikumi un ka sods bijis pārāk bargs. Mikuļskis lūgs atcelt naudassodu, jo, vadoties pēc likuma normām, vieglāko sodu vajadzēja iekļaut smagākajā. Tādējādi Dubrovenko būtu vajadzējis aiz restēm pavadīt 15 diennaktis, nemaksājot naudassodu. "Mums ir vienalga, vai tas ir Dubrovenko, Osipovs, vai Ivanovs un Bērziņš. Galvenais, lai būtu ievērots likums," teica Andris Mikuļskis.

Kā zināms, Dubrovenko par sīko huligānismu piesprieda 5 diennaktis, bet par nepakļaušanos policijas darbiniekiem - 10 diennaktis ilgu administratīvo arestu. 200 latus liels naudassods tika piemērots par izvairīšanos no alkoholisko dzērienu iespaida konstatēšanas pārbaudes.

Genadija Dubrovenko advokāts Ēriks Štālbergs teica, ka jau ir sagatavojis iesniegumu prokuratūrai. Štālberga klients uzskatot, ka sods bijis nepamatots. Advokāts domā, ka par minētajiem nodarījumiem, ņemot vērā, ka vieglākais sods jāiekļauj smagākajā, Dubrovenko varēja piemērot tikai 10 diennakšu ilgu administratīvo arestu. Atbildot uz jautājumu, kā Dubrovenko labvēlīga lēmuma gadījumā varēs kompensēt 5 nepamatoti administratīvajā arestā pavadītās dienas, Štālbergs atbildēja, ka būs jāaprēķina radītie zaudējumi, piemēram, nesaņemtā alga.

Andris Mikuļskis teica, ka Dubrovenko iesniegumu vēl neesot saņēmis, taču Kurzemes Apgabaltiesā nolēmis vērsties, reaģējot uz publikācijām presē par Osipovam un Dubrovenko piemērotajiem administratīvajiem sodiem.