Kurzemes Vārds

22:12 Svētdiena, 16. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājnieki "Nova Nominā"

Inese Lūsēna,

Mūzikas koledžas V kursa audzēkne

Jau kuro gadu Rīgā notiek koncertcikla skate "Nova Nomina", kurā piedalās Latvijas mūzikas koledžu audzēkņi. Arī šogad ritēja šis pasākums.

21.februārī Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē savu muzikālo uzstāšanos pieteica divas mūzikas koledžas: E.Melngaiļa Liepājas Mūzikas koledža un Alfr.Kalniņa Cēsu Mūzikas koledža.

Koncertciklā piedalījās septiņi Liepājas Mūzikas koledžas audzēkņi, no kuriem trīs bija skolas jaunākie pārstāvji no 1.kursa. Lai gan tā bija viņu pirmā uzstāšanās, tomēr pirmkursnieki Māris Ziemelis (čells), Guntars Ķervis (akordeons) un Andris Ērglis (ksilofons) savu darbu paveica visai veiksmīgi.

Liepājnieku sniegtā koncertprogramma bija ļoti dažāda. Interesanta jau bija pati programmas līnija, kas sākās ar pārdomu pilno G.Forē "Elēģiju" M.Ziemeļa izpildījumā, līdz pat N.Rimska-Korsakova zibenīgajam "Kamenes lidojumam" no operas "Pasaka par caru Saltanu", kuru atskaņoja A.Ērglis (ksilofons). Savukārt koncerta vidusdaļā 4.kursa audzēkņa I.Rupeika izpildījumā varēja dzirdēt E.Dārziņa un J.Mediņa solodziesmas, 5.kursa audzēkne Guna Rudzīte (vijole) atskaņoja S.Prokofjeva valsi no baleta "Pelnrušķīte", bet H.Alvēna interesanto "Ganu meiteņu deju" varēja noklausīties 3.kursa audzēkņa Pētera Endzeļa (oboja) izpildījumā.

Visi koncertcikla dalībnieki savu muzikālo uzstāšanos paveica veiksmīgi un pārliecinoši, un katrs varēja pretendēt uz izvirzīšanu pusfinālā. Taču žūrija izvēlējās tikai divus Liepājas Mūzikas koledžas audzēkņus - vokālās mākslas pārstāvi Intaru Upenieku un Pēteri Endzeli (oboja). Bet pārējie koncerta dalībnieki var domāt jau par nākamo - 2000.gada "Nova Nomina".