03:13 Piektdiena, 6. decembris

Godina sporta laureātus

Pēc vairāku gadu pārtraukuma vēlreiz gluži kā Fēnikss no pelniem atdzimis sarīkojums "Sporta laureāts". Tajā godāja iepriekšējā gada izcilākos Liepājas puses sportistus, kurus noteica laikraksts "Kurzemes Vārds" sadarbībā ar Fiziskās kultūras un sporta nodaļu, un jāpiebilst, ka šī aptauja ir viena no cienījamākajām vērtēšanas tradīcijām mūsu pilsētā, jo tā notika jau 39.reizi. Atgādināsim mūsu lasītājiem, ka ar laureātu sarakstu un vērtējumu pilnībā jūs varējāt iepazīties jau "Kurzemes Vārda" pērnā gada 29.decembra numurā, savukārt šo publisko godināšanu bija sarūpējis pilsētas Fiziskās kultūras un sporta nodaļas šefs Aivars Sveilis ar savu komandu.

Ko lai dara, ka intensīvajā sporta dzīvē brīvdienu nav, tāpēc, kaut arī sarīkojuma diena jau pēc sportistu iniciatīvas reizi tika mainīta, arī sestdien Metalurgu kultūras pilī nespēja būt klāt visi laureāti, par sportistiem nemaz nerunājot. Tā vienas no svarīgākajām šās sezonas Latvijas čempionāta spēlēm aizvadīja spēcīgākās mūsu pilsētas sieviešu un vīriešu basketbola komandas, savukārt peldētājus aizkavēja svarīgākais ziemas sezonas starts, bet vieglatlēti vēl pa īstam nebija attapušies no pilsētas čempionāta pēdējām disciplīnām.

Tomēr laureātu sveikšana notika, un paši godināmie ieradās, pat ceļa putekļus īsti nenotraukuši. Klātesošos ar sportiskiem priekšnesumiem priecēja aerobikas un vingrošanas meitenes, salona "Inese Lukss" puiši, viņu ierādīto deju soļu ritmam vakara gaitā labprāt pievienojās arī viesi, un līksmības turpinājās vēl labu brīdi pēc pusnakts.

Andra Gertsona foto

Iepriekšējā gada sporta laureāti gatavi pozēt ne tikai kopīgā foto, bet sola arī jaunajā sezonā ar savu meistarību iepriecināt līdzjutējus.

Miloslavskis cīnās pa trim

Jelgavā notikušais Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā bija nozīmīgākais ziemas sezonas starts Liepājas labākajiem peldētājiem, un mūsu pilsētas sportisti arī attiecīgi gatavojās šiem mačiem. Diemžēl slimība ieviesa savas korekcijas brāļu Grodzicku plānos. Vladimirs palika slimojam, bet Andrejs startēja ar visu temperatūru un spēja izcīnīt 2.vietu 100 m uz mugurus un 3.vietu šajā pašā disciplīnā divreiz garākā distancē. Tikmēr Romāns Miloslavskis peldēja gan par sevi, gan brāļiem Grodzickiem. Romāns kļuva par Latvijas čempionu 200 metros kompleksā peldējumā un palika nepārspēts 800 m brīvā stilā, kā arī izcīnīja 3.vietu 200 m brīvā stilā. Bronzas godalgas liepājnieki izcīnīja arī 4×100 m stafetē kompleksā peldējumā, kur mūsu pilsētas komandas sastāvā kopā ar Miloslavski un Grodzicki-vecāko startēja arī Vladislavs Šimkus un Dmitrijs Monastirskis.

Šās nedēļas nogalē turpat Jelgavā notiks arī Baltijas valstu meistarsacīkstes, un Latvijas izlases sastāvā startēs liepājnieks Romāns Miloslavskis.

Jēkabpiliešiem izdodas revanšēties

Diemžēl BK "Liepāja" basketbolistiem neizdevās izcīnīt dubultuzvaru viesos pret "RBS-Skals/Jēkabpils" komandu, jo sestdien otrajā mačā pret šo vienību mūsējie bija spiesti atzīt laukuma saimnieku pārākumu ar 86:94.

Atšķirībā no spēles dienu iepriekš, šoreiz Pētera Višņēvica vadītajai vienībai spēles lielāko daļu piederēja iniciatīva, turklāt krietni labāk un rezultatīvāk spēlēja snaipera funkciju veikšanai mājinieku nopirktais leģionārs Ronalds Kolemns. Savukārt liepājniekiem ne visai veicās metienos no pustālās distances, un arī soda metienos viesi nebija tik precīzi, kā viņiem pašiem to kārotos.

Pirmo puslaiku mūsējie zaudēja gan tikai ar 39:42. Neilgi pēc pārtraukuma BK "Liepāja" pat spēja rezultātu izlīdzināt - 50:50, taču tas arī bija mūsējo spēju slieksnis šajā mačā, jo nākamajās trīs minūtēs liepājnieki nespēja gūt ne punkta, rezultāts vēstīja viesiem nepatīkamo 50:62. Šis būtībā arī bija lūzuma brīdis šajā mačā, jo, kaut arī BK "Liepāja" vēl sadeldēja rezultāta starpību līdz četriem punktiem, reāli apdraudēt jēkabpiliešu uzvaru viesi tā arī nespēja.

"Jāatzīst, ka pretinieks šoreiz uzvarēja pelnīti," pēc šīs spēles sarunā ar "Kurzemes Vārdu" atzina BK "Liepāja" galvenais treneris Indulis Možeiks."Mājiniekiem piederēja iniciatīva, un mūsu komandā šoreiz netradās spēlētājs, kurš spētu aiz sevi pavilkt pārējos."

Diemžēl šis zaudējums vēsta, ka BK "Liepāja" ir negatīva savstarpējo spēļu bilance ne tikai ar "Bukiem", bet arī ar Višņēvica komandu. Šim faktam var būt izšķiroša nozīme vietu sadalījumā pirms play-off mačiem, un tieši sestdien piedzīvotā neveiksme var liegt mūsējiem tik kāroto trešo vietu regulārā čempionātā. Tajā pašā laikā liepājnieki vēl joprojām ir paši savas laimes kalēji, jo šās nedēļas beigās mūsējiem savā laukumā jāspēlē ar "LainERS", kas noteikti jāuzvar. Mums par mierinājumu arī sīvākajiem sāncenšiem vēl gaidāmas grūtas dienas, jo jāspēlē ar līdzvērtīgām vai pat spēcīgākām vienībām.

Savukārt pārējās sestdien notikušajās spēlēs BK "Ventspils" ar 104:81 pieveica Gulbenes "Bukus", "ASK/Brocēni/LMT" ar 102:92 uzvarēja BK "Roja", Policijas BK ar 104:86 pārspēja BK "Valmiera", bet "VEF/LSPA" ar 80:93 zaudēja "LainERS" vienībai.

Līdz pusfinālam pietrūka nedaudz

Kaut arī, objektīvi, bez emocijām spriežot, cīniņā par Latvijas Sieviešu un meiteņu basketbola līgas ceturtdaļfināla barjeras pārvarēšanu starp Liepājas "Laumu" un Rīgas "TTT/RAPA" vairāk priekšrocības bija jaunākajām un fiziski spēcīgākajām galvaspilsētas basketbolistēm, kas galu galā arī svinēja uzvaru, Līvijas Alpe-Lūkas vienībai pietrūka līdz pusfinālam pavisam nedaudz.

Vispirms gan sestdien otrajā ceturtdaļfināla spēlē "Lauma" zaudēja faktiski bez variantiem - 51:67. "Mājinieces bija ātrākas, precīzākas un vienkārši labākas gandrīz visos spēles elementos," sarunā ar "Kurzemes Vārdu" iespaidos dalījās mača aculiecinieks, LSMBL galvenais tiesnesis Jānis Kroders. "Savukārt "Laumai" ar pretiniecēm līdzvērtīgi cīnījas vienīgi Kaupa un Vārna, bet Dekovicei tā bija īsta melnā diena, tāpēc kopumā Liepājas komandas zaudējums ir likumsakarīgs."

Vakar, kaut arī "Lauma" izšķirošajā cīņā piedzīvoja zaudējumu ar 52:61, pēc Krodera teiktā ritējusi daudz līdzvērtīgāka cīņa, un liepājniecēm bijušas reālas iespējas izcīnīt vietu pusfinālā. Komandas līderes lomu atkal sekmīgi uzņēmusies Dekovice, kas guvusi 25 punktus. "Lauma" gan zaudējusi pirmo puslaiku ar 33:42, tomēr otrā puslaika vidū liepājnieces spējušas izvirzīties vadībā. "Taču tad jūsējās sāka minstināties un spēlēt pārāk haotiski. Katrā ziņā liepājnieces var vainot tikai sevi, ka ļāva jaunajām mača galotnē sevi apspēlēt," iznākumu rezumēja J.Kroders.

Līdz ar to mūsējām atliek cīnīties par 5.vietu. Mazajā pusfinālā "Laumas" pretinieces būs LSPA. Pirmo maču liepājnieces ceturtdien aizvadīs viesos, bet sestdien un, ja būs nepieciešams, svētdien abas komandas spēlēs Metalurgu sporta kompleksā.