Kurzemes Vārds

11:35 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Šodien taču ir sestdiena

Jau iepriekš brīdinu, ka šajā slejiņā šoreiz nebūs rakstīts ne par Rīgas Komercbankas krīzes sašūpoto finansu situāciju, ne par galīgi nevajadzīgajiem mēģinājumiem noteikt, kurš Otrajā pasaules karā ir karojis pareizajā un kurš nepareizajā pusē un kurā datumā jāatceras kritušie, un arī par šoferus nervozējošajām sacaurumotajām ielām te nebūs. Tāpat kā tālāk var nelasīt tie, kuri vēl un vēl grib izbaudīt gaušanos par Krištopana nepārliecinošo valdību, vietējo varasvīru šaustīšanu par gribēšanu pārāk izrādīties vai to veikalu īpašnieku naglošanu pie kauna staba, kuri pārdod bojātu preci.

Nekā no tā te nebūs, jo šodien ir sestdiena, rīt - svētdiena, un derētu atvilkt elpu no visas tās jezgas un atpūtināt galvu no visām tām ikdienas nebūšanām, kas pāri mums gāžas kā ūdenskritums. Tāpēc derētu vismaz brīvajās dienās pamest skatienu apkārt, un tad varbūt izdotos pamanīt, ka pavasaris pie mums nāk šurp joņiem. Vēl jau ziema turas pretī, aizķērusies baznīcu torņos un jūrmalas kāpu kārklos, taču, cik ilgi tā noturēsies, ja gaiss arvien pilnāks šurp lidojošu gulbju spārnu švīkstoņas, ja parka kokos savas balsis jau iemēģina putni, ja pūpoli šķiļas sprakšķēdami un bērzu stumbros satrakotas kāpj sulas, lai lauztos ārā.

Saprotu tos, kuri sapīkuši teiks, ka viņiem gar to visu nav nekādas daļas, jo jau otro mēnesi netiek izmaksāta alga, būtu japērk zāles, bet nav par ko, un arī no telefona nāksies atteikties, jo tas paliks dārgāks. Jā, saprotu tos, tomēr vajadzētu pamēģināt kaut vai dažas dienas nomest nost rūpes un raizes, lai justu, ka bezcerībai arī nav iemesla.

Droši vien kāds pēc šeit izlasītā nospļausies un to nosauks par naivu sentimentalitāti. Var jau būt, ka viņam būs taisnība, var jau būt, taču ko tu padarīsi pavasarim. Bet šādus skarbās realitātes cienītājus varu nomierināt, ka šīs slejiņas sākumā rakstītais nekur nepazudīs un to varēs izjust papilnam. Jau nākamnedēļ. Bet tagad atpūtīsimies.

Andžils Remess