Kurzemes Vārds

12:22 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājā būs starptautiska biznesa konference

Vēsma Lēvalde

Liepājas dome sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi un Latvijas Attīstības aģentūru gatavo starptautisku biznesa konferenci "Liepāja - stabila starta vieta starptautiskajam biznesam Baltijas jūras reģionā".

Konferences sagatavošanā piedalās arī Latvijas Republikas Ārlietu, Satiksmes un Ekonomikas ministrijas, LR vēstniecības ārvalstīs un ārvalstu vēstniecības Latvijā, Rīgas Menedžeru skola, Latvijas un Vācijas Tirdzniecības pārstāvniecība.

"Mūsu mērķis ir apvienot Liepājas SEZ piedāvātās priekšrocības ar starptautiskā biznesa interesēm šajā rajonā," teica SEZ valdes loceklis Uldis Pīlēns. Konference esot orientēta uz starptautisku investīciju piesaisti, tranzīta un ražošanas attīstību. Paredzēts, ka konferenci apmeklēs ap 150 uzņēmēju, nozaru asociāciju, uzņēmējdarbību veicinošu organizāciju un vēstniecību pārstāvji no 16 valstīm -- Norvēģijas, Dānijas, Vācijas, Zviedrijas, Nīderlandes, Lielbritānijas, Somijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Kirgizstānas un Krievijas.

Sākotnēji konference bija iecerēta kā trīspusēja - Krievijas, Latvijas un Vācijas uzņēmēju tikšanās, tomēr, mainoties Latvijas un arī Liepājas ārpolitiskajai stratēģijai, radās iecere papildināt konferences programmu, iesaistot tajā visas valstis Baltijas jūras reģionā un to partnervalstis austrumos.

"Liepāja - pilsēta ar visdinamiskākajiem attīstības tempiem Latvijā, kas par savu mērķi izvirzījusi kļūt par rūpniecības, tranzīta, loģistikas un distribūcijas centru Baltijas jūras krastā," teikts konferences pieteikuma vēstulē.

Konferencē ar priekšlasījumiem uzstāsies Valsts prezidents Guntis Ulmanis, satiksmes ministrs Anatolijs Gorbunovs, ekonomikas ministrs Ainārs Šlesers, ārvalstu uzņēmēji ar darba pieredzi Latvijā. No Liepājas dalību konferencē pieteikuši 27 uzņēmumi. Iecerēts, ka tie strādās darba grupās - transporta, tranzīta un loģistikas, rūpniecības un pārstrādes, starptautiskās integrācijas, kā arī tirdzniecības, pakalpojumu un finansu grupā.

Konference norisināsies 3. un 4. jūnijā.