Kurzemes Vārds

20:04 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Liepājas dome piketēs pie Novatoru kluba

Liepājas dome šodien pulksten 12 rīko brīdinājuma akciju pie bijušā Novatoru kluba. Akcija būs brīdinājums visiem turīgajiem namīpašniekiem, kas nesakopj savus īpašumus pilsētas centrā. Novatoru kluba ēka jau vairākus gadus pieder "VEF bankai", kas to ieguva, nopērkot izsolē. Ēkas tehniskais stāvoklis, pēc Būvvaldes speciālistu vērtējuma, ir ne vien neestētisks, bet arī apdraud garāmgājēju drošību. Dome vairākkārt ir brīdinājusi "VEF banku", bet remonts tā arī nav uzsākts. Tāpēc notiks brīdinājuma akcija, kurai plakātus gatavo Liepājas Mākslas koledžas audzēkņi un dizaina biroju "ESTEES" un "DEKO" mākslinieki. Akcijā piedalīsies domes juriste Maija Jansone un Īpašumu pārvaldes priekšnieks Uldis Pētersons. Paziņojums par akciju izsūtīts arī "VEF bankai". Ja pēc brīdinājuma īpašnieks ēku nesāks remontēt, to saskaņā ar Civillikumu darīs pašvaldība, tiesas ceļā piedzenot rēķinu par veiktajiem darbiem no "VEF bankas".

Parakstīs trīspusēju līgumu augstākajā līmenī

22.martā Metalurgu kultūras pilī notiks trīspusēja līguma parakstīšana par skābekļa ražošanas un uzpildes stacijas "Elme - Messer - Liepāja" kopprojekta īstenošanu un celtniecības uzsākšanu akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" teritorijā. Uzņēmuma preses sekretāre Laila Millere informēja, ka līgumu parakstīs Igaunijas "Elme", Austrijas "Messer" un "Liepājas metalurga" pārstāvji augstākajā līmenī.

Skolēnu mākslas darbi ceļo uz Franciju

Uz Franciju, uz UNESCO Luija Fransuā centra izsludināto starptautisko bērnu vizuālās mākslas konkursu "1, 2, 3... Figūras, skaitļi un universālā valoda" ceļo trīspadsmit mūsu pilsētas skolēnu zīmējumi un ādas plastikas veidojumi. Konkursa darbus kopā savāca un izvērtēja Bērnu un jaunatnes centrā. Darinājumiem vajadzēja apspēlēt skaitļu tēmu - par skaitīšanu, mērīšanu, kombinēšanu, kas darbojas kā informācijas apmaiņa. Zīmējumus pārstāv četri darbiņi, kas tapuši Bērnu un jaunatnes centra zīmēšanas pulciņā, tā vadītāja ir Daiga Stūre, bet deviņu ādas palstikas darbu autori ir Centra sākumskolas bērni, kuri strādā mākslinieces Andras Pelnas vadībā.

Invalīdu valdes sēde - ar problēmām

Vakar notika Liepājas Invalīdu biedrības valdes sēde, kuru vadīja tās jaunā priekšsēdētāja Aina Freiberga. Kā viņa atzina vēlāk, grūtību un darāmā būs vairāk, nekā cerēts. Biedrībai ir sakrājies ap 8000 latu liels parāds par apkuri un siltumu, jādomā, kā apgūt tai atvēlētās jaunās telpas Celtnieku ielā, jādomā, kā atdzīvināt biedrības kultūras un sporta dzīvi, kā palīdzēt risināt invalīdu sociālās problēmas, jāapzina pavisam nevarīgie, uz gultas gulošie invalīdi, lai varētu viņiem palīdzēt. Freibergas kundze sacīja, ka vienīgā iespēja visas samilzušās problēmas atrisināt, ir rast izpratni un atbalstu sabiedrībā. Viņa arī uzskata, ka invalīdu problēmas nebūs vienaldzīgas Pilsētas domei, ka tā neliegs palīdzību.

Atklātās latviešu valodas stundas 11.vidusskolā

Vakar 11.vidusskolā pie saviem kolēģiem pulcējās skolotāji, kuri māca latviešu valodu kā otro valodu. Viņi piedalījās atklātajās stundās un vēroja, kā ar saviem skolēniem strādā šīs skolas skolotāji. Stundu tēma bija rakstīt mācīšanas prasme. Vēl mājinieki bija sagatavojuši sveicienu saviem viesiem - trešās klases skolēni, kā arī skolas dziedošie kolektīvi rādīja koncertu "Riti raiti, valodiņa". Šādas tikšanās un iepazīšanās ar citu kolēģu darba stilu palīdz labāk izprast savu mācību procesa norisi, satuvina pedagogus, kuri dara kopēju darbu - māca mazajiem liepājniekiem valsts valodu.

Dzejisks sveiciens pilsētai dzimšanas dienā

Skatuves runas konkursā "Veltījums Liepājai", ko rīkoja Centrālā zinātniskā bibliotēka un domes Valsts valodas centrs, dzejas un prozas darbus lasīja krievu skolu audzēkņi. Viņu sniegumu vērtēja Valsts valodas centra pārstāve un aktrise Vija Āboliņa, aktrise Sigita Jevgļevska un dzejnieks Modris Zihmanis. Pavisam piedalījās 46 skolēni, jaunākajā grupā pirmo vietu ieguva Natālija Lakutina (12.vidusskola), otro vietu - Deniss Ivaščenko no 4.pamatskolas, trešajā vietā ir Aleksandrs Žiļuks (2.vsk.) un Jūlija Goiča (3.pamatsk.). Vecākajā grupā par labāko atzina Maiju Modinu no 2.vidusskolas, otrā bija Marina Guzova no 7.vidusskola, bet trešajā vietā ar kompozīciju ierindojās 12.vidusskolas 12.klases audzēkņi Inga Kotova, Kristīne Poriķe un Andris Burmeisters. Par artistiskāko atzina Oksanu Prihodko (8.vidusskola). Konkursa dalībniekus sveica aktrise Sigita Jevgļevska, arī "Liepājas pulsa" mazie dziedātāji un komponists Andris Eniņš.

"Balbiera" meistares atgriezušās no izstādes

No Rīgas, kur pagājušās nedēļas nogalē notika tradicionālā starptautiskā izstāde "Stils un mode", atgriezušās frizētavas "Balbieris" meistares un modeļu skolas "Etīde" modeles. "Balbieris" izmantoja iespēju piedalīties īpašajā frizētavu un salonu prezentācijā. Frizieres A.Vecbaštika, E.Balode, M.Mukāne un L.Ceļdoma modelēm bija izveidojušas kolorītas frizūras, kas tika rādītas divdesmit minūšu ilgā uznācienā, kura scenārija autore bija liepājniece I.Vītoliņa. Uznāciena devīze "Mīli mani un pavasari!" Izmantoti salona "Inka stils" tērpi. Piedalījās arī kluba "Lauma" puišu deju grupa "Crazy", un šo uzvedumu ar interesi vēroja ļoti daudzi izstādes apmeklētāji.

Pēcpusdiena norvēģiskā gaisotnē

Vakar galerijā "Klints" pulcējās Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas pedagogi. Skolotājiem interesēja aplūkot izstādi, kuras darbi tapuši Norvēģijā. Ar viesiem runāja darbu autors mākslinieks Aivars Kleins, kurš pastāstīja par saviem šīs skarbās zemes atstātiem iespaidiem, par to, kā tapušas gleznas. Viņš arī aicināja skolotājus biežāk apmeklēt izstādes un vest uz galeriju skolēnus. Divas no skolotājām arī bija apmeklējušas Norvēģiju, un tagad Norvēģijas skatu fonā viņas pastāstīja par sava ceļojuma iespaidiem.

"Tikai zvēru patraucējām"

Vakarrīt ap pulksten 11 sākās rosība pie pieminekļa Liepājas aizstāvjiem. Sanāca ap divdesmit Sociālistiskās partijas pārstāvju ar somās sasaiņotiem plakātiem. Turpat sanāca bariņš žurnālistu. Bija arī Pašvaldības policija. Taču nekas nenotika. Plakāti tā arī palika neatritināti. Viena no pasākuma rīkotājām, norādīdama uz policistiem, komentēja tā: "Patraucējām zvēru, un pietiek!" Kāda cita atzina, ka nav sanācis tik daudz cilvēku, cik cerēts, tāpēc no gājiena (!?) nekas neiznāk. Par sapulcēšanās iemeslu tika minēta nepieciešamība pieminēt Otrā pasaules kara upurus. Pie pieminekļa tika nolikti arī ziedi. Ļoti atraktīvi to izdarīja barkašovieši: trīs puiši viņu formastērpos pienāca ierindas solī, nolika ziedus, tūlīt pagriezās un aizsoļoja.

Galīgais lēmums būs jāpieņem valdībām

Vakar Rucavas Pagasta padomē tikās Latvijas Robežsardzes, Lietuvas robežpolicijas, abu valstu muitas dienestu pārstāvji, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti, lai runātu par vienota Rucavas un Būtiņģes Robežkontroles punkta izveidošanas iespējām, "Kurzemes Vārdu" informēja Robežsardzes Liepājas pārvaldes priekšnieks Dzintars Čabovskis. Abu valstu pārstāvji apsprieda, kādas problēmas būs jāatrisina, kas mainīsies, ja projektu izdosies īstenot. Jau tagad ir skaidrs, ka iedzīvotāji daudz ātrāk varēs šķērsot robežu, jo katras valsts robežsargi pārbaudīs tikai valstī iebraucošo personu dokumentus un automašīnas. Lietuvieši izteikuši vēlēšanos apskatīt Latvijas un Igaunijas kopējo robežkontroles punktu Ainažos un Iklā, lai iepazītos ar kontroles dienestu darba pieredzi. Tikšanās dalībnieki vienojušies, ka par apspriedes rezultātiem informēs savu dienestu vadītājus. Par kopēja Rucavas un Būtiņģes Robežkontroles punkta izveidošanu tālāk būs jālemj abu valstu valdībām, noslēdzot starpvalstu līgumu.

Paātrināt maksāšanas procesu

Pilsētas domē ik dienas turpinās tādu jautājumu risināšana, kas saistīti ar komunālo pakalpojumu apmaksu, jo pēc Rīgas Komercbankas darbības pārtraukšanas bija radies zināms juceklis. Aizvakar namu pārvaldnieku kārtējā apspriedē piedalījās RET direktors J.Stalažs un palūdza visus dzīvokļu ekspluatācijas uzņēmumus reizē ar īres maksu pieņemt arī maksājumus par elektroenerģiju. Vēlāk tiks noslēgti attiecīgie līgumi. Tāda pati problēma pastāv arī ar "Liepājas siltumu", kur pēdējās dienās pie kases Abonentu daļā izveidojušās rindas. Izpilddirektora vietnieks E.Drigins lūdza namu pārvaldniekus sagatavot savus priekšlikumus arī par šā uzņēmuma apkalpošanu.

Atkal dzīvokļu izsole

Pilsētas domes deputāti joprojām uzskata par iespējamu daļu izbrīvēto dzīvokļu izsolīt, kaut gan ievērojams to skaits pēdējā laikā nokļūst Dzīvokļu fonda nodaļas rīcībā, lai sadalītu cilvēkiem, kuri ņemti uzskaitē dzīvojamo apstākļu uzlabošanai. Seši dzīvokļi un viena neapdzīvojamā telpa sagatavota izsolei, kas paredzēta 10.aprīlī. To lielākā daļa atrodas "Laumas" rajonā. Bet kārtējā dzīvokļu izsole notiks domē šosestdien, iesniegumus vēl pieņem.