Kurzemes Vārds

18:30 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Būs pagājuši divi gadi

Rīt ir 18.marts, un šis datums būs nozīmīgs ne tikai ar Liepājas dzimšanas dienu - tas ir būtisks skaitlis arī pašu jaunāko laiku vēsturē, jo tieši pirms diviem gadiem šajā datumā uz savu pirmo sēdi sanāca jaunievēlētā Pilsētas dome. Liepājā sākās Seska ēra, kas nupat šim deputātu sastāvam nonākusi līdz pusceļa atzīmei. Uz jautājumiem par paveiktiem, turpmāk iecerētiem un iemesliem līdz šim nesanākušiem darbiem Liepājas domes priekšsēdētājs apsolījis "Kurzemes Vārdam" atbildēt šās jubilejas nedēļas laikā, tomēr nenoliedzami, ka sabiedrības viedokli veido un iespaido ne jau viena šāda daudzpusīga atskaites reize, bet gan darbu kopums.

Riskēšu izteikt pieņēmumu, ka kopējais vērtējums varētu būt visai daudzkrāsains. Neuzdrošināšos izvirzīt versiju, kuri no toņiem varētu gūt pārsvaru, jo krāsa neizbēgami būs atkarīga no skatupunkta un redzesleņķa, tomēr nevar noliegt, ka savā līdzšinējā darbības laikā pagaidām šī pašvaldība, kaut gana un pamatoti kritizēta, tomēr nav nolīdzināta ar zemi kā savulaik Vismina vai Eniņa vadībā strādājošās komandas.

Iemesls šai relatīvai veiksmei varētu būt entuziasms, ar kādu šī dome cīnās par to, lai apturētu depresijas plūdus pār Liepāju kā zudušo pilsētu un iesētu cerību par iespējamo ekonomisko augšupeju. Tas zināmā mērā arī ir izdevies, kaut nenoliedzami ar runām līdz šim veicies labāk nekā ar darbiem, jo parastos liepājniekus labāk par uzmundrinošo statistiku un skaļu reprezentācijas pasākumu optimistisko publicitāti pārliecina līdz apnicībai piesauktie grausti pilsētas centrā, bet asfaltēto ielu ērtības aizmirstas, kratoties pār sabojāto bedrēm. Cilvēki vienmēr ātrāk pamanīs pelēcīgo, tāpēc par pašsaprotamu uzskatīs to, ka pilsēta šoziem bez katastrofālas panikas dzīvo siltumā, ko šī pašvaldība arī izvirzīja par savu galveno uzdevumu, taču, ko līdz kaulu sildīšana, ja vēders kurkst pieaugušiem bezdarbnieku tūkstošiem.

Šādi varētu turpināt vēl ilgi, taču visticamāk, ka beigu beigās secinājums būtu tāds pats kā šobrīd: pusceļa atzīmi sasniedzot, darāmā noteikti ir vairāk par jau paveikto.

Edgars Lūsēns