Kurzemes Vārds

20:29 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas Siltumapgāde pavisam bez naudas

Kirils Bobrovs

Jau sen skaidrs, ka kredīti un dotācijas, ko Pilsētas dome piešķir savam uzņēmumam "Liepājas Siltumapgāde", nevar būt bezgalīgas. Samaksa par apkuri Tosmarē un Karostā nepalielinās, un vairs nav uz ko cerēt. Bet vēl jāmaksā par katlumājas nomu. Stāsta, ka arī sociālais nodoklis pēdējos mēnešos nav maksāts, un strādnieki atlaišanas gadījumā nevar cerēt uz pabalstu bezdarba dēļ. Bet šāda situācija izskatās jau gluži reāla.

Vakar katlumājā Lazaretes ielā notika kolektīva kopsapulce, kurā piedāvāja oficiāli iepazīties ar rīkojumu par pāriešanu uz minimālo darba samaksu. Strādnieki tam nepiekrīt. Protams, viņi likumīgi panāks savu, bet kas būs vēlāk? Atgriešanās pie agrākā saimnieka - a/s "Liepājas siltums" - diez vai iespējama.

Neapskaužamā stāvoklī atrodas uzņēmuma direktors V.Dobelis, kurš vienmēr centies izdarīt visu iespējamo. Grūti bija atbildēt uz asiem jautājumiem. Vajadzētu uzaicināt kādu no Pilsētas domes pārstāvjiem. Jo tieši no tās līdz šim bija atkarīga visa finansēšana. Runātāji atzīmēja arī paradoksu - tukšo dzīvokļu apkuri un šo izdevumu segšanu no savas algas. Runāja arī par remonta periodu vasarā ar grūtu darbu netīrajos pagrabos par 50 latiem. Bet naudas nav, nav arī gaismas tuneļa galā.