Kurzemes Vārds

18:01 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas pilsētas dzimšanas diena

Rožu laukums - pilsētas sirds

Indra Imbovica

Ceturtdien, pilsētas dzimšanas dienas vakarā, Latviešu biedrības namā notiks Olafa Gūtmaņa poēmas "Rožu laukums" pirmatskaņojums un koncertuzveduma pirmizrāde. Priekšnesuma idejas autore, režisore un tautās nesēja ir Liepājas teātra aktrise, Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātra režisore Ināra Kalnarāja.

Rožu laukums ir mazs pleķītis pilsētas vidū, bet tā ir mūsu sirds. Poēma ir par mīlestību ziedošā pavasara - vasaras laikā. Kā raksta autors: "Pašā viducī pilsētai - Rožu laukums. / Pārdesmit rožu stādu rundālītī...", bet cik daudz likteņu aculiecinieks tas ir! Te allaž pulcējas jaunieši, bet te, klusi saulītē sildoties, atmiņās kavējas arī pensionāri. Te pārdzīvota mīlestības laime un sāpes, izdzīvoti kopēji liepājnieku prieki un neskaitāmi notikumi.

Uzvedumā piedalās apmēram 40 cilvēki: amatierteātra aktieri, gluži mūsdienīgā ampluā sevi rādīs tautisko deju ansamblis "Rucavietis", dejojot rokenrolu un citas šodienīgas jauniešu dejas, dziedās Juris Pavītols un operas kluba "Renesanse" pārstāvji. Uzvedumā skanēs Liepājas grupu "Līvi", "Credo", kā arī Igo un citu dziedātāju ieraksti.

Pēc šī koncertuzveduma visi interesenti tiks aicināti blakuszālē improvizētā krodziņā "Dziesma Liepājai". Patīkamai gaisotnei priekšnesumus sniegs vokālā grupa "Lauma", dziedās Austra Pumpure, Aina Uldriķe, Zdislavs Romanovskis, amatierteātra jaunie aktieri u.c. Temats, protams, viens - par Liepāju un liepājniekiem, dziesmu un mūzikas autori - arī liepājnieki.

Abos pasākumos visiem ieeja brīva.