Kurzemes Vārds

19:53 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kalētos svētkus svin dejotāji

Anda Pūce

Svētdien 63 dejotāju pāri no Liepājas rajona piedalījās sporta deju svētkos - sacensībās, kas notika Kalētu Kultūras namā. Sacensību rīkotāja Agrita Prūse vēlējusies sapulcināt vienkopus visus mazos dejotājus, kas aizrāvušies ar sporta dejām, taču vērienīgās sacensībās nestartē.

Deju pāri no Kalētu, Gramzdas, Rāvas, Dunalkas, Kalvenes un Bārtas pamatskolām un Grobiņas sporta deju kluba "Akcents" sacensībās startēja piecās vecuma grupās. 1989. un 1990. gadā dzimušo dejotāju konkurencē uzvarēja Kalētu pamatskolas dejotāji Ivars Lohanskis un Ieva Tuskena. 1991.gadā dzimušo un jaunāko dejotāju vidū labākie izrādījās Māris Gulbis un Rūta Ruperta no Grobiņas sporta deju kluba "Akcents". Grobiņnieki svinēja uzvaras arī citās vecuma grupās - 1989.gadā dzimušo un jaunāko dejotāju grupā uzvarēja Kārlis Šneiders un Sintija Kalna, 1988.gadā dzimušo un vecāko dejotāju konkurencē - Rihards Mundhens un Ginta Kobiaka, bet grupā bez vecuma ierobežojuma - Atis Ozols un Liene Šneidere.

"Mēs nelikām akcentu uz sacensībām, vairāk uzsvērām, ka tie ir svētki, kuros visiem izdejoties pēc sirds patikas," teica Agrita Prūse. Viņa piebilda, ka augstas vietas ieguvuši arī Gramzdas un Rāvas pamatskolu dejotāji. Sacensību dalībniekus starp uznācieniem uzjautrināja ritma grupas no Gramzdas un Dunalkas. Katram dejotājam tika arī sacensību diploms un maza piemiņas velte. "Sacensības atbalstīja Kalētu Pagasta padome, fonds "Bārtava", bet vislielāko palīdzību, rīkojot šos svētkus, saņēmu no dejotāju vecākiem," teica Agrita Prūse.

Kalētu feldšerpunkta vadītāja Agrita Prūse no Kuldīgas rajona uz pagastu strādāt atnākusi pirms gandrīz diviem gadiem. "Tikko atnācu, sāku vadīt arī deju nodarbības pamatskolā. Var uzskatīt, ka divu gadu laikā šo to esam sasnieguši," domā A.Prūse.