Kurzemes Vārds

05:22 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Pašvaldība izmanto piketētāju ieročus cīņai pret nevērīgiem namsaimniekiem

Pilsētas domes pārstāvji ar mēru Uldi Sesku un viņa vietnieku Aivaru Jurkovski priekšgalā vakar rīkoja savdabīgu akciju, lai publiski brīdinātu nevērīgos namsaimniekus, kas nesakopj savus īpašumus pilsētas centrā. Vispirms garāmgājēju uzmanība tika pievērsta vietējas nozīmes kultūras piemineklim - bijušajam Novatoru klubam K.Zāles laukumā. Kādreiz skaistā, bet pašlaik nolaistā ēka ir "VEF bankas" īpašums. Lietišķās mākslas koledžas audzēkņi un dizaina biroju "ESTEES" un "Deko" pārstāvji ēku izrotāja ar uzrakstu: ""VEF bankas" īpašums apdraud drošību un bojā skatu". Acīmredzot, uzzinot par domes gatavoto akciju, "VEF bankas" vadītāji bija sarosījušies un pēdējo divu dienu laikā nomaksājuši iekavēto zemes nodokļa parādu un saskaņojuši ēkas rekonstrukcijas projektu. Akcijas laikā Pašvaldības policija uzrakstīja arī kārtējo administratīvo protokolu par ēkas neuzturēšanu kārtībā. Ja situācija drīzumā nemainīsies, pašvaldība nolēmusi pati ķerties pie ēkas remonta, apķīlājot īpašumu, lai iztērēto summu pēc tam piedzītu no īpašnieka. Akcijas turpinājumā arī pie Latvijas Krājbankas filiāles ēkas Lielā ielā piestiprināja uzrakstu, ka tas ir valsts nesakopts īpašums.

"Lauma" pavasarīgajā Parīzē

Akciju sabiedrības "Lauma" galvenā dizainere Daina Briška un dizainere Inga Dilba nupat atgriezušās no Parīzes, kur notika ievērojamāko Eiropas tekstilmateriālu ražotājfirmu gadskārtējā pavasara izstāde "Premiere Vision", kas vienmēr izceļas ar izsmalcinātību un augstu organizācijas līmeni. Izstāde iepazīstina ar jaunākajām materiālu modes tendencēm, šajā reizē - ar 2000.gada vasaras sezonas novitātēm. Paralēli šai izstādei Parīzē risinājās arī otra - "Texworld", kurā piedalās daudzu Āzijas valstu firmas. "Laumas" pārstāves ne tikai apskatīja abas izstādes, bet arī tikās ar uzņēmuma pastāvīgā sadarbības partnera firmas "Du Pont Lycra" pārstāvjiem un grupu "Carlin", kas ir viena no vadošajām Rietumeiropas profesionālo modes tendenču prognozētājām, kā arī noklausījās leciju par jaunākajām 2000.- 20001.gada ziemas modes tendencēm. "Laumas" dizaineru gūtās atziņas: modē joprojām aktuāls ir kontrasta princips, arī izsmalcinātība un diskrēts šarms.

Iepazīst Āgenskalna ģimnāzijas pieredzi

Mūsu pilsētas vispārizglītojošo skolu direktoru vietnieki mācību darbā bija pieredzes apmaiņas vizītē pie Āgenskalna valsts ģimnāzijas kolēģiem. Mācību iestāde ir eksaktā cikla ģimnāzija, kurā pastiprināta uzmanība pievērsta šiem priekšmetiem. Viesus interesēja, kā tiek realizētas un veidotas programmas, kā vietnieki veido izpētes materiālus un pārējo mācību darbu. Pēc ciemošanās pie āgenskalniešiem Liepājas pedagogi iepazinās ar izstādi "Skola 99", lai zinātu, ko stāstīt kolēģiem un audzēkņiem par iespējām turpināt izglītību.

Teātra veterāni pulcēsies pirmdienās

Pirmdien Liepājas teātra kafejnīcā "Pauzīte" bija pulcējušies 15 no apmēram 40 cilvēku lielās teātra veterānu saimes. Iemesls - vēlme satikties biežāk, cits citam palīdzēt, ja tas būs vajadzīgs, un, protams, lai nezaudētu saikni ar savām otrajām mājām - teātri. Sapulcējušies vienojās, ka ir nodibinājuši neformālu klubiņu, kura nosaukums gan vēl netika izvēlēts. Toties vienbalsīgi ievēlēja kluba prezidentu - bijušo teātra administratoru Leonu Lileiko, bet par viņa vietnieci tikpat vienbalsīgi ievēlēja kādreizējo teātra frizieri Spodru Sabuli. Teātra arodorganizācijas vadītāja Ināra Kalnarāja savukārt šo tikšanos izmantoja, lai apsveiktu kādreizējo teātra darbinieci Valiju Cimmeri ar tuvojošos 80.jubileju, bet bijušais direktora vietnieks Alberts Altens pārsteidza kolēģus ar savu nesen modušos dzejnieka talantu. Teātra veterānu nākamā tikšanās būs pavisam drīz - 27.martā, jo teātra administrācija ielūdz visus uz Starptautiskās teātra dienas koncertu. Taču regulāras kluba biedru kopānākšanas nolēma rīkot katra mēneša pirmajā pirmdienā pulksten 15 turpat "Pauzītē".

Piedalās olimpiādē un konkursā

15.vidusskolā notika zīmēšanas olimpiāde, kuras mērķis bija izvirzīt desmit labākos skolēnus pilsētas vizuālās mākslas olimpiādei. Tā norisināsies piektdien. Piedalījās zīmēšanas skolotāju Veltas Drulles, Maritas Ābolkalnas un Ginta Ročāna sākumklašu un 5.-9. klašu audzēkņi. Tēmas, par kurām bērni zīmēja, bija veltītas folklorai un skāra tautas dziesmu, teiku un pasaku motīvus. Vēl notika darbu atlase sūtīšanai uz Franciju, uz UNESCO izsludināto starptautisko vizuālās mākslas konkursu par skaitļu tēmu. Turp ceļos 7.klases skolnieces Ramunas Venškēvicas un 9.klases skolnieces Kristīnas Burlovas zīmējumi.

Ārsti klausās lekcijas par plaušu slimību un aizkuņģa dziedzera ārstēšanu

Vakar pilsētas un rajona ārstiem notika kārtējais lekciju kurss. Šajā reizē bija divas lekcijas. Pirmo - par plaušu karsoni un bronhītu, to ārstēšanu lasīja dakteris Edgars Tirāns (attēlā) no Rīgas. Savukārt profesors Anatolijs Danilāns iepazīstināja ārstus ar jaunākajām atziņām aizkuņģa dziedzera ārstēšanā.

Tēva un dēla Uldriķu gleznu izstāde Latviešu biedrības namā

Liepājas 374.dzimšanas dienas ietvaros Latviešu biedrības nama lielajā foajē atklāta Teodora un Māra Uldriķu gleznu izstāde. Abiem māksliniekiem, gan tēvam un dēlam, šis ir dzīves jubileju gads. Mārim Uldriķim janvārī apritēja 60 gadi, bet Teodoram - būtu 90. Janvārī bija iespējams viņu darbus skatīt galerijā "Klints", bet tagad gleznas izvietotas plašākās telpās, tās varēs redzēt arī visi tie liepājnieki un pilsētas viesi, kuri apmeklēs Liepājas dzimšanas dienas sarīkojumus Latviešu biedrība namā.

Atkal dzīvokļu izsole

Pilsētas domes deputāti joprojām uzskata par iespējamu daļu izbrīvēto dzīvokļu izsolīt, kaut gan ievērojams to skaits pēdējā laikā nokļūst Dzīvokļu fonda nodaļas rīcībā, lai sadalītu cilvēkiem, kuri ņemti uzskaitē dzīvojamo apstākļu uzlabošanai. Seši dzīvokļi un viena neapdzīvojamā telpa sagatavota izsolei, kas paredzēta 10.aprīlī. To lielākā daļa atrodas "Laumas" rajonā. Bet kārtējā dzīvokļu izsole notiks domē šosestdien, iesniegumus vēl pieņem.

"Balbiera" meistares atgriezušās no izstādes

No Rīgas, kur pagājušās nedēļas nogalē notika tradicionālā starptautiskā izstāde "Stils un mode", atgriezušās frizētavas "Balbieris" meistares un modeļu skolas "Etīde" modeles. "Balbieris" izmantoja iespēju piedalīties īpašajā frizētavu un salonu prezentācijā. Frizieres A.Vecbaštika, E.Balode, M.Mukāne un L.Ceļdoma modelēm bija izveidojušas kolorītas frizūras, kas tika rādītas divdesmit minūšu ilgā uznācienā, kura scenārija autore bija liepājniece I.Vītoliņa. Uznāciena devīze "Mīli mani un pavasari!" Izmantoti salona "Inka stils" tērpi. Piedalījās arī kluba "Lauma" puišu deju grupa "Crazy", un šo uzvedumu ar interesi vēroja ļoti daudzi izstādes apmeklētāji.

Rindas kļuvušas īsākas

Beigusies liepājnieku pārreģistrācija, kuriem nepieciešama pašvaldības palīdzība dzīvokļa saņemšanai. Pilsētas domes Dzīvojamā fonda nodaļas uzskaitē izrādījās tikai 15 ģimenes, kurām paredzēti atvieglojumi, un parastā uzskaitē - 65 ģimenes. Un tas ir gandrīz divas reizes mazāk nekā pagājušā gada sākumā. Taču sarakstu sarukšana saistīta ne tik daudz ar pērn piešķirtiem dzīvokļiem, cik ar pieprasījuma izmaiņām un iedzīvotāju maksātspēju. Taču patiesībā pilsētā ir daudz vairāk cilvēku, kam nepieciešami dzīvokļi - eksistē it kā slēptais pieprasījums. Ārpus kārtas dzīvokļi jāpiešķir ģimenēm, kuras izliktas no iepriekšējiem mitekļiem ar tiesas lēmumu, cietušiem ugunsgrēkā utt.