Kurzemes Vārds

01:02 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Daudz laimes Liepājai dzimšanas dienā!

Katru savu dzimšanas dienu mēs parasti sagaidām ar nelielu satraukumu - domājam, kas pēdējā gada laikā noticis; konstatējam, ka par veselu gadu atkal esam kļuvuši vecāki; nopūšamies par to, cik ātri skrien laiks. Gaidām dāvanas un gatavojamies uzņemt ciemiņus.

Liepāja savā dzimšanas dienā jūtas gluži tāpat. 374 gadi nav apaļa jubileja, taču Liepājai tā ir pēdējā dzimšanas diena 20.gadsimtā. Šogad aprit 80.gadskārta, kopš Liepājā strādāja Latvijas valdība. 1919.gads ir būtiska vēstures lappuse ne tikai liepājniekiem, bet visiem Latvijā - toreiz tika nosargāta valsts neatkarība. Tas ir laiks, kad Liepāja bija valsts galvaspilsēta - šeit tika pieņemti daudzi jaunajai valstij nozīmīgi lēmumi. Pie mums drukāja pirmo neatkarīgās Latvijas naudu, bet tagad joprojām mūsu pilsēta ir tā vieta Latvijā, kur dzimst idejas Latvijas nākotnei. Ekonomiskā situācija valstī un Liepājā nav piemērota vērienīgām svinībām, taču - vai tas ir iemesls, lai bez ievērības atstātu šos vēstures faktus par Liepāju un Latviju?

Šeit dzimtā pilsēta ir daudziem Latvijā pazīstamiem politiķiem, augstiem valstsvīriem un viņu padomniekiem, sabiedrībā populārām un iemīļotām personām. Arī daudzus no tiem, kas Liepājā nav dzimuši, bet šeit sākuši savu karjeru vai šeit piedzīvojuši tās "ziedu laikus", mēs uzskatām par savējiem.

Liepāja nav tikai ģeogrāfiska vieta starp Baltijas jūru un Liepājas ezeru, Liepājai ir sava aura un īpaši cilvēki. Tas arī ir mūsu trumpis.

Iepriekšējā gadsimtu mija Liepājai bija zīmīga - pilsēta piedzīvoja krāšņu renesansi. Palielinoties saimnieciskajiem tempiem, iedzīvotāju skaits pieauga līdz 100 tūkstošiem.

Arī tagad Liepāja pēc attīstības tempiem Latvijā ir priekšgalā. Daudz pūļu pielikts, lai kāpinātu saimnieciskos apgriezienus, jo, tikai attīstoties uzņēmējdarbībai, veidosies jaunas darba vietas, palielināsies nodokļu maksājumi, straujāk pildīsies pilsētas kase, un tad savukārt pietiks naudas kultūrai, izglītībai, sociālajām vajadzībām. Dzimšanas dienā nedomāsim tikai par to, kā kādreiz šeit bijis, par Liepājas vakardienu, bet arī par to - kā būs rīt. Ko mēs katrs darīsim, lai vairotu pilsētas labklājības līmeni, celtu iedzīvotāju maksātspēju, atvieglotu vecumdienas vecākiem un nodrošinātu nākotni bērniem?

Mums nav jākaunās ne par mūsu pilsētas vakardienu, ne arī par rītdienu. Mums par to jābūt lepniem, un tā nav tikai tukša lepnība. Liepājas vārdu Latvijā dzird aizvien biežāk un zina - šeit notiek lielas lietas. Līdz ar pilsētas dzimšanas dienu ostā, piemēram, sākti vērienīgākie padziļināšanas darbi ostas vēsturē.

Mūsu pilsētas dzimšanas diena tiek svinēta ne tikai pie mums Liepājā, bet arī valsts galvaspilsētā un pie mūsu draugiem Darmštatē. Svarīgi, lai Liepājas dzimšanas dienu svinētu arī Liepājā paši liepājnieki. Svētkus katrs pats radīs sev, taču visiem kopā mums var izdoties šo svētku noskaņu radīt arī pilsētā - pacelsim karogus, lai tie plīvo Liepājas nākotnei un mūsu ticībai par to.

Liepājniekus apsveicu pilsētas dzimšanas dienā un novēlu pacietību - gaidot Liepājas pārticību, spēku - strādājot Liepājas labā, un ticību - tam, ka mēs Liepājā to paveiksim pēc iespējas ātrāk. Savukārt eksliepājniekiem un liepājniekiem Rīgā novēlu atcerēties savas bērnības sapņus un dzimto pilsētu.

Daudz laimes Liepājai dzimšanas dienā!

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks