Kurzemes Vārds

23:35 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ar vienu šāvienu divi zaķi

Pēteris Jaunzems

Patīkamu iespaidu gan no ārpuses, gan mājīgā un gaumīgi veidotā interjera dēļ rada Veterinārās pārvaldes ēka Grobiņas pievārtē. Par paveiktajiem būvdarbiem ne bez lepnuma pastāstīja pārvaldes priekšnieks Zigurds Kārkliņš.

- Viens otrs no lauku ļaudīm varbūt uzskata, ka dzīvojam pāri saviem līdzekļiem, ja jau varam atļauties tādas pārbūves. Taču tas viss šoreiz radīts par diezgan pieticīgiem līdzekļiem, turklāt pārdomāti izmantojot to naudiņu, kas mums bija piešķirta krāšņu remontam, - viņš saka.

Viss sācies ar to, ka nelielajā ēkas galā, kur divos stāvos mitinās Veterinārā pārvalde, sākušas dūmot savu mūžu nokalpojušās podiņu krāsnis. Vismaz trijām no septiņām bijis vajadzīgs kapitālais remonts, bet arī pārējās no tā vairs neesot atradušās diez cik tālu. Kad izkurinātas, tad stundu vajadzējis kabinetos turēt vaļā logus, lai atbrīvotos no tvana. Par katras krāsns kapitālo remontu meistari prasījuši 300 latu. Priekšnieks parēķinājis, ka tāds prieks viņam izmaksās vairāk nekā 2000 latu, bet par tādu naudu iespējams iekārtot gan malkas centrālo apkuri, gan paveikt kosmētisko remontu. Runāts - darīts. Izgatavojuši projektiņu un ķērušies pie tā īstenošanas.

- Tagad esam ieguvuši ne tikai gaišas, acij tīkamas telpas un darbam ērtus kabinetus, bet arī lētu apkures sistēmu, jo visam gadam nepieciešamo malku varam nopirkt par 200 latiem. Salīdzinājumam varu piebilst, ka ar akmeņoglēm kurināmā krāsns, kas atrodas mūsu laboratorijā, tādu naudu sadzen skurstenī vienā mēnesī, - paskaidro Kārkliņa kungs.

Vēl jau visas pieticīgās labiekārtošanas ieceres neesot īstenotas. Pietrūcis līdzekļu kāpņu telpas sakārtošanai, to atstājuši uz šo gadu. Tur paredzēts pielietot materiālus, kas būtu vienlaikus lēti, kā arī mūsdienīgi un izskatīgi. Zigurds Kārkliņš teica, ka vēl remonts vajadzīgs arī jau minētajās laboratorijas telpās, kur kabinetu remontdarbi jau esot uzsākti.