Kurzemes Vārds

20:49 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Liepājas mafija un kā to izmantot

Mūsu pilsētas dzimšanas dienas svinēšanas laikā Rīgā brīžam šķita, ka tas nemaz nenotiek Rīgā, jo visapkārt bija savulaik Liepājā tik bieži skatītās sejas un skanēja Liepājai tik raksturīgā runas maniere, un gan jau vēl kāds jutās nedaudz apmulsis, ka laukā sagaidīja Vērmanes dārzs un tumsā blāvojošās viesnīcas "Latvija" kontūras, nevis Liepājas dzestrais vējš un jūras šalkoņa.

Šī tagadējo un bijušo liepājnieku tikšanās uzjundīja ne tikai romantiski sentimentālu noskaņojumu, bet arī lika padomāt par procesu, kura dēļ mūsu pilsētu kādreiz dēvēja par tramplīnu Rīgai, bet Rīgā ienākušos liepājniekus viņu kopāturēšanās dēļ - par Liepājas mafiju.

Bija laiks, kad bijušie liepājnieki Rīgā vadīja gan abas lielākās izdevniecības, gan vairākus lielākos laikrakstus, kad Latvijas basketbola izlasē puse bija uz Rīgu aizgājušie liepājnieki, kad Latvijas popmūzikas līdergrupās "Modo" un "Remix" vairums bija no Liepājas nākušu mūziķu un kad saimnieciskos un sabiedriskos darbiniekus, ja viņi bija iecerēti augstākam kāpumam, vispirms sūtīja pastrādāt uz Liepāju.

Var ar to dižoties, redz, kādus lielus cilvēkus esam izkaldinājuši, var par to šķendēties, sak, labākie spēki no mums aizplūst, un var tas kaitināt, jo ar ko tad Rīga labāka, ka nosmeļ visu krējumu, taču fakts paliek fakts - veselā virknē nozaru strādāšanu Liepājā uzskatīja par kvalitātes garantiju.

Tā jau gluži nebija, ka Rīga viņus iesūca pārāk dziļi un savu pilsētu viņi aizmirsa, taču daudzus gadu desmitus nebija neviena, kas šos cilvēkus iesaistītu palīdzēšanā savai Liepājai kaut vai ar padomu.

Tagad par tādu iesaistītāju varētu kļūt Liepājas pārstāvniecība Rīgā, un ne jau tikai svētku reizēs viņus pagodināt ar ielūgumu. Protams, tas vispirms prasa lielu apsekošanas darbu, taču šis darbs ir tā vērts.

Andžils Remess