Kurzemes Vārds

04:38 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas metalurgs sper platu attīstības soli

Ints Grasis

Vakar Metalurgu kultūras pilī SEZ akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs", vācu kompānijas "Messer" un igauņu firmas "Elme" augsta līmeņa vadītāji parakstīja līgumu par starptautiska kopuzņēmuma izveidošanu "Elme - Messer - Metalurgs", kas nodarbosies ar skābekļa ražošanu un realizēšanu.

Apjomīgo līgumu no Latvijas puses parakstīja "Liepājas metalurga" prezidents Kirovs Lipmans, no Vācijas puses - "Messer" ģenerālmenedžeris Skandināvijas un Baltijas valstīs Volfgangs G.Pešls, no Igaunijas puses - "Elme" direktors Igors Bermans.

"Esmu pateicīgs visiem, kas ieguldīja ļoti lielu darbu, lai taptu šis līgums gan no tehniskās, gan juridiskās puses. Mēs ticam, ka jaunais uzņēmums attīstīsies. Ar partneriem centīsimies intensīvi strādāt, lai īstenotu mūsu kopīgo programmu," pēc līguma parakstīšanas sacīja Kirovs Lipmans.

"Messer" pārstāvis Volfgangs G.Pešls atzina: "Tas ir svarīgs posms mūsu darbībā Baltijas reģionā. Mēs ceram uz lieliem pasūtījumiem un piegādēm visā Baltijas reģionā." Viņš pastāstīja, ka "Messer" grupa ir viena no pasaulē lielākajām kompānijām rūpnieciskās gāzes sektorā, bet tās attīstība ir visstraujākā pasaulē. Mātes uzņēmuma grupā ietilpst 200 sabiedrības 60 pasaules valstīs, un šogad, iekļaujot tajā arī Liepājas uzņēmumu, kļuvis jau par diviem uzņēmumiem vairāk. Ar šā kopuzņēmuma dibināšanu "Messer" beidz savu tālāko izplatību Baltijas reģionā. "Messer" grupa kopīgi ar igauņu "Elme" jau agrāk nodibinājusi kopuzņēmumu "Elme - Messer", kas galvenokārt nodarbojas ar rūpniecisko gāzu realizāciju. Skandināvijā, Polijā un citās Eiropas valstīs jau ir ražotnes, kas apmierina patērētāju vajadzības.

Kopuzņēmums ražos šķidro skābekli, no kura daļu pārvērtīs gāzveida skābeklī. Ražošanas jaudas plānotas ap 12 miljoniem kubikmetru gadā. Apmēram 20 procentus no saražotā izlietos "Liepājas metalurga" vajadzībām, bet pārējo plānots realizēt galvenokārt Baltijas valstīs un Kaļiņingradas apgabalā.

"Messer" grupa Liepājas uzņēmumā, kas būs vienīgā skābekļa ražotne Baltijā, plāno investēt vairāk nekā 10 miljonus Vācijas marku. Tā atradīsies līdzās jau esošajai "Liepājas metalurga" skābekļa uzpildes stacijai ar 5 tūkstošiem kvadrātmetru lielu platību. Jaunajā uzņēmumā varētu būt nodarbināti 25 - 30 darbinieki.

Pēc projektētāja un būvdarbu veicēja izvēles uzņēmuma celtniecību varētu pabeigt pusgada laikā, un prognozē, ka ražotne varētu sākt darboties jau šogad.

Šis projekts ir ļoti nozīmīgs "Liepājas metalurga" turpmākajā attīstībā. To var uzskatīt par ražošanas modernizācijas posmu, plānojot martenkrāšņu nomaiņu ar elektroloka krāsnīm. Kopuzņēmums nodrošinās "Liepājas metalurga" tehnoloģiskās vajadzības, samazinot izejmateriālu un piegāžu izmaksas.