Kurzemes Vārds

21:27 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Ciemos brauc delegācija no Maskavas apgabala

Šodien mūsu pilsētā ierodas Maskavas apgabala administrācijas delegācija. Tā ir atbildes vizīte Liepājas biznesa iespēju un Speciālās ekonomiskās zonas prezentācijai Maskavā pagājušā gada decembrī. Delegācijas sastāvā sagaidāms Maskavas apgabala administrācijas ārējo ekonomisko sakaru ministra vietnieks Valērijs Romanovs un padomnieks ārējo sakaru jautājumos Ļevs Stražņikovs, Soļņečnogorskas rajona administrācijas vadītājs Vladimirs Popovs un vadītāja vietnieks Vadims Rjabčenko, kā arī vairāki uzņēmēji. Viesi apmeklēs Krievijas Federācijas Ģenerālkonsulātu Liepājā, iepazīs SEZ un akciju sabiedrību "Kurzemes piens", kā arī tieksies ar pilsētas un SEZ vadītājiem.

"The Baltic Times" žurnāliste rakstīs par Liepāju un SEZ

Rīt mūsu pilsētu apmeklēs "The Baltic Times" žurnāliste Katja Sengela, lai sagatavotu rakstu par Liepājas vēsturi un pašreizējo situāciju Speciālajā ekonomiskajā zonā. Līdz šim K.Sengela šajā preses izdevumā gatavojusi analītisku materiālu par Rēzekni un tās SEZ. Liepājā žurnāliste apmeklēs lidostu, Karostu, kur iepazīs tās militāro vēsturi, aplūkos pilsētu un ostu, vēros SEZ un tiksies ar Pilsētas domes vadītājiem. Katja Sengela arī paudusi interesi par tranzītceļu rekonstrukcijas un izbūves plāniem, arī par to, kā SEZ ietekmējusi Liepājas attīstību.

Dzērve un Prigičevs atklāj izstāžu sēriju

Aizvadītājā piektdienā neatkarīgie mākslinieki Andris Dzērve un Andris Prigičevs uzsāka akciju "Liepājas māksla 2000", kas turpināsies līdz 9.aprīlim. To ievadīja izstādes atklāšana Latviešu biedrības nama foajē, kur tagad skatāmas abu Andru gleznas no fondiem, kā arī fotodokumentos fiksētais trešās Atmodas laiks, kad Liepājā 1988.gada 18.novembra naktī viņi virs Latviešu biedrības nama pacēla sarkanbaltsarkano karogu. Savukārt galerijā "Klints" Prigičevs un Dzērve skatītājus iepazīstināja gan ar saviem kokā un citos materiālos darinātajiem sadzīviski mākslinieciskajiem jeb mākslinieciski sadzīviskajiem izstādes eksponātiem, kas saistās ar dzīvības simbolu OLU. Klātesošajiem bija vēl iespēja noskatīties krāsainus diapozitīvus par abu mākslinieku un viņu laikabiedru piedzīvojumiem laikmetu griežos, proti, sociālisma norietu astoņdesmito gadu beigās.

Gan šokolādes zaķi, gan smalkmaizītes

Tuvojoties Lieldienām, Pētertirgū pārdošanā parādījušies dažāda izmēra šokolādes zaķi un citi kārumi, kas pagatavoti, domājot par gaidāmajiem svētkiem. Netrūkst arī ikdienā nepieciešamu lietu. Arī dažādu smalkmaizīšu. E.Vīdnera individuālajā uzņēmumā tiek gatavotas magoņu un jubilejas bulciņas, kas maksā 10 santīmus. Var par 15 santīmiem nopirkt "Ziemassvētku" un "Rozā panteras" kūciņas. Ruletes ar dažāda veida pildījumu maksā 2,50 latus kilogramā. Firmā "Velo 2" ceptās tortes maksā no 2,14 līdz 3,02 latiem, bet dažāda veida bulciņas - no 8 līdz 14 santīmiem. Individuālā uzņēmuma "Zemītes" stendā "Medus" un "Napoleona" kūku piedāvā par 2 latiem kilogramā, bet ābolu plātsmaize maksā 1,50. SIA "Li-Li" gatavotos speķa pīrādziņus var nopirkt par 1,90 latiem kilogramā, bet eklērus - par 14 santīmiem gabalā.

Krišnaīti lūdz atļauju Liepājā visu gadu rīkot savus pasākumus

Liepājas dome saņēmusi starptautiskās Krišnas Apziņas biedrības Liepājas draudzes vadītāju iesniegumu, kurā lūgta atļauja rīkot dažādus garīga rakstura pasākumus Liepājā visa šā gada garumā. Draudzes locekļi vēlas rīkot regulārus gājienus, popularizējot Harē Krišnas mācību, kā arī uzstāties ar dziedājumiem pilsētas centrā, Tirgoņu ielā. Liepājas dome savā atbildē atgādina, ka katrs gājiens un koncerts jāsaskaņo ar pašvaldību Latvijas Republikas likumdošanas kārtībā. Lai Liepājā atvērtu Harē Krišnas ēdnīcu, projekts arī ir jāsaskaņo ar domes Uzņēmējdarbības nodaļu, Vides veselības centru, ugunsdzēsības dienestu un pilsētas Būvvaldi.

Seminārs klašu audzinātājiem

Šodien sākas Bērnu un jauniešu centra rīkotie trīs dienu kursi pedagogiem, kuros piedalās skolu klašu audzinātāju metodisko apvienību vadītāji, direktoru vietnieki mācību darbā un paši klašu audzinātāji. Pirmajā dienā ar semināra dalībniekiem tiekas lektore Anita Skālberga no Rīgas, kura runā par klašu audzinātāju darba plānošanu. Otrajā dienā profesors Raitis Vilciņš lasīs lekciju "Mākslas un kultūras nozīme cilvēcisko kontaktu veidošanā". Semināra noslēgumā pedagogi tiksies ar Karjeras izvēles centra vadītāju Gitu Paspārni, lai runātu par to, kādas profesijas pieprasa Liepājas darba tirgū. Notiks darbs grupās, semināra dalībnieki saņems apliecību.

Atklāts biljarda klubs

Nedēļas nogalē Baznīcas ielā, bijušā preču tirgus izremontētajās telpās, savas durvis apmeklētājiem vēra jaunais biljarda klubs "NB". Kluba prezidents Nikolajs Butvillo sarunā ar žurnālistiem atšifrēja, ka kluba nosaukums ir "Nota Bene!" ("Labi iegaumē!" vai, pārnestā nozīmē, vieta, kurai pievēršama īpaša uzmanība) un prezidents, savu biznesu uzsākot, neesot varējis iedomāties, ka to varētu asociēt ar viņa vārda un uzvārda pirmajiem burtiem. Butvillo apgalvoja, ka viņa pamatmērķis klubā nav interjers, bet galdu kvalitāte, un tas jaušams arī telpās Baznīcas ielā, kur pie vairāk nekā desmit kvalitatīviem galdiem kluba viesi var izmēģināt spēkus dažādos biljarda paveidos. Butvillo sekmīgi veicinājis biljarda attīstību Rīgā un Ventspilī, bet tagad cer, ka šai, viņaprāt, inteliģentajai spēlei atradīsies ne mazums piekritēju arī mūsu pilsētā.

Sabiedriskajos darbos

Pērn sabiedriskajos darbos, lielākoties dažādu gružu novākšanā, pilsētā bija nodarbināti vidēji 70-71 cilvēks. Viņu veikumu galvenokārt apmaksāja no Nodarbinātības dienesta budžeta līdzekļiem. Reģionālais nodarbinātības centrs un Pilsētas dome aicina uzņēmumus arī tagad plašāk likt lietā šo bezdarbnieku nodarbinātības formu. Jau zināms, ka 10 cilvēkus šādiem mērķiem ir pieprasījis uzņēmums "Liepājas tramvajs", 25 - Ceļu pārvalde, 3 - namu pārvalde "Bura", utt. Pie darba viņi ķersies galvenokārt no 1.aprīļa.

Dzejas un mūzikas stunda

Sestdien Celtnieku klubā bija dzejnieces Irīnas Avksentjevas radošā darba vakars. Ļoti svarīgi, ka līdzīgus literāri muzikālus sarīkojumus krievu valodā sāk rīkot dažādos pilsētas rajonos. Diemžēl rīkotāji atsacījušies no tradicionālā bezmaksas apmeklējuma, un tas ierobežo iespējas šādus vakarus apmeklēt atsevišķām poēzijas cienītāju kategorijām. Lasot savus dzejoļus, Irīna Avksentjeva ar tiem it kā ilustrēja zināmas sadzīves un tikumiskās kolīzijas. Viņa pieskārās arī savam darbam pie mācību grāmatām jaunāko klašu audzēkņiem. Ģitāristi ne tikai palīdzēja dzejniecei uzstāšanos padarīt emocionālāku, bet arī paši aizpildīja vismaz pusi tikšanās reizei paredzētā laika. Uz grūtiem jautājumiem Irīnai nenācās atbildēt.