Kurzemes Vārds

22:16 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Kādreizējais liepājnieks no Toronto un viņa "Sasaukšanās"

Atturīga, bet solīda iesējuma grāmata "Sasaukšanās". To 1998.gadā izdevis apgāds "Rīga" Kanādā un Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai dāvinājis autors Krišs Sidars. Viņš 1905.gada aprīlī dzimis Kalvenes pagastā, dzīvojis Liepājā un 30.gados strādājis laikrakstā "Kurzemes Vārds", bet kopš 1954.gada dzīvo Toronto. Grāmatā apkopoti prozas darbi, dzeja, recenzijas un feļetoni, kas agrāk publicēti trimdas laikrakstos Vācijā, ASV un Kanādā. Savu grāmatu "Sasaukšanās" rakstnieks un žurnālists veltījis dzīvesbiedrei Verai Sidarei, kuras jaunības dienu L.Bečaļa darinātā fotogrāfija ievietota izdevumā. Krišs Sidars grāmatas pēcvārdā raksta: "...izlasījuši šo grāmatu, būsim izgājuši cauri vairāk nekā pieciem gadu desmitiem, kuriem atbilst šinī izdevumā izvēlētie darbi. Tās nosaukums ir "Sasaukšanās", un jautājums - vai būs arī atsaukšanās?"

Zēnu darbmācības skolotāji mācās mācīt mājturību

Vakar sākās trīs dienu kursi pilsētas skolu zēnu darbmācības skolotājiem. Kursi notiek Jauno tehniķu stacijas telpās, to organizators ir Zēnu darbmācības skolotāju metodiskās apvienības vadītājs Māris Fūrmanis. Kursu nosaukums ir "Jauno tēmu mācīšana mājturībā zēniem no 5. līdz 9. klasei". Ar skolotājiem tiekas Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centra pārstāvis Imants Amanis un Lauksaimniecības universitātes pasniedzēji. Mācību nobeigumā pedagogi saņems apliecības.

Dalās pieredzē par projektu nedēļas norisi

Šodien 1.vidusskolas telpās pulcējas skolu mācību pārziņi. Semināra tēma skar projektu nedēļu norisi mācību iestādēs. Pedagogi dalās pieredzē, kā notika darba organizēšana, plānošana, kā tos katrā skolā prezentēja un kā veica novērtēšanu. Pieredze ir interesanta, jo katrā skolā, sākot no sākumskolām līdz vidusskolām, projektu nedēļas laikā notika gan nopietns pētnieciskā darba rezultātu apkopojums, gan izstādes, gan jautri sarīkojumi.

Liepājā palīdzības vākšana Dienvidslāvijai vēl nav sākusies

Jau vairākas dienas ziņu aģentūra BNS izplata informāciju, kurā teikts, ka Latvijas Krievu kopienā piesakās brīvprātīgie, kuri ir gatavi doties uz Dienvidslāviju aizstāvēt serbus pret NATO uzbrukumiem. Latvijas Krievu kopienas vadītājs G.Astahovs aģentūrai ir stāstījis, ka Latvijas lielākajās pilsētās, arī Liepājā, ir sākusies palīdzības akcija Dienvidslāvijai, kuras laikā var ziedot naudu, medikamentus, pārtiku un sniegt cita veida palīdzību. "Kurzemes Vārds" vakar pa telefonu sazinājās ar Saveļjevas kundzi, kura dzīvo Liepājā, bet kura savu saistību ar Krievu kopienu ne apstiprināja, ne arī noliedza. Viņa paskaidroja, ka Liepājā palīdzības akcijas vākšana vēl nav sākta. Par tās uzsākšanu ziņošot. Sazināties ar G.Astahovu, lai pārbaudītu viņa paša vārdu patiesumu, neizdevās, jo viņa tālrunis bija izslēgts.

Informācija vēl nav apkopota

"Kurzemes Vārda" redakcija saņēmusi kārtējo "Lattelekoma" resora laikraksta numuru, kura tirāža pagaidām vēl neļauj to piegādāt visiem abonentiem. Izdevums turpina aģitēt, piedāvājot "Izvēli Nr.1", kas dod iespēju izmantot atviegloto tarifu, kaut gan ietaupījums ir gaužām niecīgs. Tas stājas spēkā rīt. To pasākumu skaitā, kas veicinājuši šo pāreju, laikraksts minējis arī speciāli Liepājā sarīkoto preses konferenci. Diemžēl "Lattelekoms" pagaidām vēl neziņo par savas reklāmu kampaņas rezultātiem, taču, pēc mūsu rīcībā esošajām ziņām, pieprasījums pēc "Izvēles" ir bijis mazāks nekā cerējuši speciālisti.

Divas dienas Varšavā

Latvijas delegācijas sastāvā Varšavā notiekošajā konferencē par sociālām partnerattiecībām un nodarbinātību piedalījās Liepājas Arodbiedrību centra priekšsēdētājs Jānis Neimanis. Darbs turpinājās divas dienas un galvenokārt skāra darba devēju un algoto strādnieku savstarpējās attiecības. Tādēļ konferencē piedalījās arī Eiropas savienības valstu attiecīgo organizāciju pārstāvji. Uzmanību piesaistīja arī jautājumi izglītības līmeņa paaugstināšanas jomā, kas ir aktuāli arī Liepājai.

Pēc palīdzības pie arodbiedrības

Vakar uz tikšanos ar pašvaldības uzņēmuma "Liepājas Siltumapgāde" darbiniekiem, kas satraukti par darba algas samazināšanu, ieradās pilsētas Arodbiedrību centra direktors Jānis Neimanis. Saruna bija stipri emocionāla, jo visi gribēja saglabāt savu darbu. J.Neimanis pakavējās pie juridiskajiem aspektiem. Nekādus jaunus lēmumus kolektīva sapulce nepieņēma. Taču J.Neimanis apsolīja sašutušajiem strādniekiem jebkura veida sadarbību arī turpmāk.

Vietā, kur daudz ļaužu

Bijušās kafejnīcas "Kaija" telpās Lielā ielā 12 atvērts jauns saimniecības un sadzīves preču veikals "Hanza". Pēc tam, kad tur beidza pārdot delikateses, telpas ilgāku laiku bija tukšas, un tādēļ daudzi pārsteigti par straujo pārbūvi. Piedāvātais preču klāsts ir ļoti plašs. Veikals strādā pēc pašapkalpošanās principa. Jau pirmās darba dienas liecināja, ka pircēju netrūks, kaut vai tādēļ, ka tuvumā nav neviena konkurējoša tirdzniecības uzņēmuma ar šādu profilu. Bet vakar jaunā veikala parādes durvis izrotāja ar Lieldienu apsveikumiem.

Gatavojas numuru maiņai

Vakar Pilsētas domē notika instruktīvā apspriede ar visu namu pārvalžu pārstāvjiem par namu numuru un ielu nosaukumu plāksnīšu gaidāmo maiņu. Tikšanos vadīja pašvaldības Īpašuma apsaimniekošanas nodaļas vadītājs A.Kaņka un pilsētas galvenā māksliniece G.Šnipke. Namu pārvaldēm jau iesniegts pirmais to ielu saraksts, kur jāsāk šo plāksnīšu maiņa. Tā izmaksās 800 latu, bet pavisam šiem darbiem dome šogad atvēlējusi 3000 latu. Runāja arī par plāksnīšu pamatkrāsu, uz kuras būs uzraksti baltā krāsā, par to izmēriem, izvietojuma vietu pie ēkām, skaitu vienam namam un citām pastāvošo noteikumu prasībām. Atbildēja uz jautājumiem.

"Centrālais" zaķis

Vēl gluži nesen pilsētas dzimšanas dienā Rožu laukumā parādījās gluži neparasta rota - mākslīgie ziedošie augi. Tie saglabājušies līdz šīm pirmssvētku dienām. Dekoratīvos ziedus vakar papildināja Lieldienu zaķis no salmiem un citi zvēriņi. Skatītāju skvērā bija pietiekami. Butaforija īpaši saistīja bērnu uzmanību.

Nepasūtītie žurnāli

Jehovas liecinieku reliģiskā organizācija atsākusi savas periodiskās literatūras izplatīšanu neticīgajiem un pie sektas nepiederošajiem. Žurnāli, kas it kā atspoguļo vienīgo pareizo Bībeles interpretāciju un aizstāv to no citu konfesiju uzmācības, tiek likti pastkastītēs dzīvesvietās. Tie ir plaši pazīstamie izdevumi "Sardzes tornis" un "Mostieties!". Atšķirībā no citiem gadiem šie izdevumi ir gluži jauni - janvāra un pat marta numuri, tos saņem no Somijas.