Kurzemes Vārds

22:23 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Cik ilgi bruks Kurzeme?

Sarmīte Pujēna

Zinātāji un aculiecinieki apgalvo, ka tirdzniecības namam "Kurzeme" šogad aprit 35 gadi. Diemžēl sava jubileja tirdzniecības nama darbiniekiem jāsagaida gandrīz vai "nāves ēnā". Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja SIA "BRE Liepāja" īpašuma pārvaldniece Marika Gauše, kopš iepriekšējās publikācijas mūsu laikrakstā apmēram pirms mēneša viss kļuvis vēl ļaunāk.

Ja līdz 1.februārim "Kurzemes" nodokļu parāds Valsts ieņēmumu dienestam kopā ar soda procentiem bija sasniedzis 152 tūkstošus latu, tad tagad tas ir audzis. Ja pirms mēneša vēl bija cerības uz trīspusēju līgumu starp VID, "Kurzemes" faktiskajiem saimniekiem - "Skonto" un "Kurzemes" pircējiem norvēģiem, ko Latvijā pārstāv SIA "BRE Liepāja" (ar šo līgumu norvēģi aizdotu "Skonto" trūkstošo summu, lai tas varētu nomaksāt nodokļu parādu), tad šobrīd norvēģi no šāda žesta ir atteikušies.

Vainojams pie tā ir "Skonto": ja pirms mēneša firmas prezidents G.Indriksons vēl solīja visu nokārtot, tad nu jau labu laiku viņš pat klausuli neceļot. Norvēģi oficiāli ir brīdinājuši "Skonto", ja līdz 20.aprīlim tas nebūs skaidri pateicis, kad un kā tiks samaksāts nodokļu parāds, tad tiks iesūdzēti tiesā par pirkuma līguma nosacījumu nepildīšanu. Ja lieta nonāks līdz tiesai, un tas, ņemot vērā Indriksona kunga attieksmi, šķiet visai ticami, neziņa un sabrukums "Kurzemē" turpināsies droši vien vēl kādu gadu. Kāds pēc tam izskatīsies šis nams, cik lieli būs parādi un kas būs noticis ar cilvēkiem, kas vēl strādā šajā mājā, nav grūti uzminēt.

"Paldies" par to visu "Kurzemes" strādātāji pirmām kārtām var teikt Liepājas pašvaldības vadītājiem, kas savā laikā šo namu par sviestmaizi pārdeva tik nekorektiem biznesmeņiem, kādi ir "Skonto" grupas pārstāvji, otrām kārtām - pašam "Skonto" un tā vadītājam Guntim Indriksonam, kura paraksts ir uz visiem dokumentiem. Arī uz pirkuma līguma, ar kuru tieši pirms gada - 1998.gada 26.martā - "Skonto" "Kurzemi" pārdeva jeb, pareizāk sakot, iesmērēja norvēģiem, solot nokārtot visas saistības, lai īpašumu varētu ierakstīt zemesgrāmatā. Solītais nav izpildīts.

Laikrakstā "Dienas Bizness" apgalvots, ka Indriksons varētu pretendēt arī uz pirmpirkuma tiesībām viesnīcas "Rīga" privatizācijas gadījumā, jo viņam pieder 60 procenti kapitāla SIA "Privatizācijas investīciju fonds", kuram pieder lielākā daļa zemes zem viesnīcas ēkas. Interesanti, kā cilvēks, kurš "Kurzemes" gadījumā jau gadu nevar nokārtot nieka parādu, gatavojas privatizēt milzīgo viesnīcu "Rīga"?