Kurzemes Vārds

19:52 Sestdiena, 25. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Basketbola salna pavasarī

Minora toņi šopavasar valda ne jau tikai latviskākajā komandu sporta veidā mūsu pilsētā - arī hokejistu atbalstītāju vairums ar muti jau bija Austrumeiropas hokeja līgas kausa izcīņas finālā, bet ar darbiem netika tālāk par Grodņu. Un tomēr tieši Liepājas pieaugušo basketbolā ilūziju sabrukums bija vissāpīgākais, turklāt stipram dzimumam rūgtums varētu būt vērmeļu stiprumā.

Visvienkāršāk jau tagad būtu vēl un vēlreiz atgādināt, ka Možeika komanda nav izcīnījusi apsolītās medaļas, indīgām piezīmēm ironizēt par Krievijas tizlo Guliveru pirkšanu, gudri pamācīt par komandas komplektēšanas niansēm no citviet Latvijā basketbolu apguvušajiem puišiem un, visus šos faktus kopā summējot, pasmīkņāt par ambiciozo "Kurzemes piena" šefu Saldoveru, kurš nu var kost pirkstos, jo konkrēti un bez aplinkiem bija deklarējis, ko grib sasniegt, bet tas nav izdevies, kaut arī komandai vēl jācīnās par 5.vietu.

Jā, to visu mēs latviskas iezāģētkāres gandarījuma mērcē varam darīt, bet tādā gadījumā mums jāapzinās, ka faktiski pārvelkam svītru Latvijas mērogā konkurētspējīgam pieaugušo basketbolam. Sporta veidam, kura prestižs valsts mērogā ir visaugstākais. Tāpēc kopā ar zaudējumu kaut kādai tur Gulbenei aicinu atcerēties dažus faktus. Piemēram, to, ka šī komanda kopā spēlē pirmo gadu, tai ir jauns saimnieks un galvenais treneris, tā komplektēta sezonas laikā un sezonas ievadā to atstāja Džabars, kas vēl vasarā tika uzskatīts par Možeika pirmo palīgu. Tāpat der fiksēt, cik viegli uz šejieni nāca uzaicinātie basketbolisti, kas liecina, ka Saldovers un pilsēta savus pienākumus pret komandu ir pildījuši un šis reputācijai glaimojošais fakts noteikti varētu noderēt turpmāk. Visbeidzot nevajadzētu aizmirst, ka tieši pēc Liepājā nospēlētās sezonas trīs jaunie puikas tiek aicināti uz izlases koptreniņiem. Savukārt, ja šo faktu papildina ar šosezon pagaidām nezaudētām maču galotnēm, tad tas bez komentāriem apstiprina Induļa Možeika trenera kvalifikāciju pat tad, ja mēs viņa darba metodes gribētu saukt par pārlieku demokrātiskām.

Ar šeit sacīto es negribu neveiksmes krāsot uzvaras toņos, taču, pirms kaisīt pelnus, rosinu vispirms septiņas reizes nomērīt.