Kurzemes Vārds

03:21 Otrdiena, 23. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jauna iedzīvotāju apkalpošanas koncepcija

Sarmīte Pujēna

Lai gan tikai šodien plānota jaunā pašvaldības Iedzīvotāju apkalpošanas centra oficiāla pieņemšana, funkcionēt tas faktiski sāka jau vakarrīt.

Savas darba vietas vispirms ieņēma Dzīvokļu privatizācijas komisijas Tehniskās daļas darbinieces, un kopš vakardienas dokumentu pieņemšana "standarta gadījumos", kā teica komisijas Tehniskās daļas vadītājs Viljams Opšteins, notiek tieši tur - katru dienu no pulksten 9 līdz 17. Ja gadījums ir nestandarta - dzīvoklis apkrauts parādiem, trūkst kāda dokumenta u.tml., tad ar "pirmās pieturas aģentūru" vien nepietiks, nāksies doties iekšā domes "labirintos" un meklēt palīdzību Dzīvokļu privatizācijas komisijas Tehniskajā daļā.

Tas it kā nesaskan ar "pirmās pieturas aģentūras" ideju, jo, kā pastāstīja domes administratore Olita Augustovska, kuras pārziņā ir jaunā struktūra, tad mērķis, to dibinot, bijis panākt, lai nevienam liepājniekam nebūtu jāmaldās pa pašvaldības kabinetiem, bet visu nokārtot varētu (pats vai arī viņa vietā domes pārvalžu, daļu un nodaļu darbinieki) Iedzīvotāju apkalpošanas centrā. Tāpēc tas iekārtots ērtā un pieejamā vietā - tur, kur agrāk atradās domes pirmā stāva zāle. Taču jāņem vērā, ka šādas pieredzes Latvijā pagaidām vēl nekur citur nav un ka, lai šādu jaunu sistēmu iedarbinātu, var gadīties, ka nepieciešams pat gads, - uzskata O.Augustovska.

Tomēr pamazām Iedzīvotāju apkalpošanas centrs kļūs apdzīvotāks - tur apmeklētājus pieņems Dzīvojamā fonda nodaļas darbinieki, tur atradīsies Uzņēmējdarbības nodaļa, arī domes Norēķinu kase. Pavisam pirmajā stāvā paredzētas 15 darba vietas, turklāt tur strādās arī Unibankas norēķinu grupa. Savukārt otrajā stāvā, kur izveidotas arī divas apspriežu zālītes, iekārtosies vairāki Būvvaldes speciālisti.

Domes pirmā stāva rekonstrukciju projektēja firma "Postform projekts", bet darbus paveica Liepājas firma "Remonta kantoris". Projekta, būvdarbu un kabinetu iekārtošanas kopējās izmaksas ir 67 000 latu.