Kurzemes Vārds

05:30 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Apzinīguma injekcijas nepieciešamība

Pavasarim piemīt spējas radīt sabiedrībā gaišas emocijas, tomēr nereti tas nobriedina arī vieglprātības un slinkuma pumpurus, kuru uzplaukšana liek atgādināt par apzinīguma injekcijas nepieciešamību.

Pašvaldība jau otro gadu pēc kārtas aprīlī aicina sakopt pilsētu un savu namu priekšu, taču tīrības ieviešanai atkal būs kampaņveida, demonstratīvs raksturs, ja liepājnieki turpinās gružot tikpat cītīgi kā ziemā, kad pagājušogad likvidēto nelikumīgo izgāztuvju vietā tapa citas, kas liek atkal no jauna tērēt laiku, naudu un spēkus, lai vasaru Liepāja varētu sagaidīt puslīdz civilizētā izskatā. Un cīņa ar vējdzirnavām var būt mūžīga, ja vien apzinīgāko attieksme pret ļaunprātīgajiem piedrazotājiem būs tikpat vienaldzīgi piedodoša.

Tas pats sakāms par ugunsnelaimju cēloņiem. Kamēr laukā ir apmācies laiks vai pat smidzina lietus, tas, iespējams, šķiet lieks atgādinājums, tomēr šopavasar ugunsdzēsēji desmitiem reižu devušies likvidēt zāles dedzinātāju nodarījumus, un nav jābūt gaišreģim, lai paredzētu, ka aprīlī viņiem darba netrūks arī turpmāk. Jo pilsētas nomalēs puikas netraucēti ar uguni rotaļājas katru brīvu brīdi, bet pieaugušajiem aizrādījuma izteikšana bieži vien šķiet tukša laika tērēšana. Taču grēku ar uguni droši vien būtu mazāk, ja liepājniekiem vairāk rūpētu vieglprātīgo delverību raisītais posts.

Par apzinīguma injekcijas nepieciešamību aprīlī mudina runāt arī iespaidīgais satiksmes negadījumu skaits pēdējo nedēļu laikā, kuros gan locīti bleķi, gan laupītas cilvēku dzīvības. Esmu ievērojis, ka gandrīz katru pavasari pēc sniega nokušanas notiek iespaidīgas avārijas, kuras izraisa šoferu vēlme uz pavasara un sauso ceļu rēķina nodemonstrēt sava spēkrata ātruma īpašības. Starp citu, par apzinīgumu uz ceļiem var runāt arī ne tikai braucēju, bet arī noteikumu kontrolētāju aspektā. Jo var izdomāt visperfektākos likumus, taču, kamēr to sargātāji vienkāršajiem mirstīgiem piemēros vienu interpretāciju, bet vairāk vienlīdzīgajiem - citu, tikmēr izredzētie turpinās radīt draudus satiksmes dalībnieku drošībai.

Edgars Lūsens